Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten útjai kifürkészhetetlene...

Isten útjai kifürkészhetetlenek. Ezzel a mondattal mindent elintéznek a hívők a vallásukat érintő kényesebb kérdéseket illetően?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 22:11
1 2
 11/13 Makoscsiga ***** válasza:

"Akkor szerinted létezik Manitou, Allah, Buddha és Síva is? "

Te isten(Manitou, Allah, Buddha vagy Síva) barma! Hol írtam én ilyet? Ha?

2013. jún. 25. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azokat, amiket írtam, ugyanúgy nem tudod érzékelni, mérni.

Pártatlan kívülálló hogyan tudna dönteni?

Mitől vagy annyira biztos abban, hogy nem Te jársz tévúton?

A mohamedán vallás legalább annyira kidolgozott, mint a keresztény, de jelentős a különbség!

Miért nem Allah?

Na és a keresztények is meg tudnák egymást fojtani egy kanál vízben. Miért pont a Te verziód a helyes?

Hiszen tucatszámra vannak a felekezetek, szekták.

A Te válaszod sajnos ezzel egyenlő, valósnak tekintendő minden fantáziált gondolat, felépített világ, hitrendszer, elképzelés.

Mi alapján cáfolod a többi vallást?

Nincs jogod a különbségtevésre.

Vagy ragaszkodunk a mérhető, látható, érzékelhető dolgokhoz, amit valóságnak nevezhetünk, vagy el kell vetni a racionalitást és igazságosan meg kell vizsgálni minden hitet, elképzelést.

Mi alapján állítod, hogy aki Napóleonnak képzeli magát, az téved? Sőt, egyenesen őrült?

Honnan tudod, hogy nem Te képzelsz őrültséget? Hiszen csodákban hiszel!

Több száz éves emberekben, bizonyítatlan és nem tapasztalható jelenségekben, emberi ésszel nem felfogható filozófiában, magyarázatokban.

Ne menj bírónak!

2013. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 huskyloverapach válasza:

A szívünkel látjuk Istent"

Ez csak egy kifejezés amiben a szív lelket jelent.


Kezdeves elöttem lévő. Te megprobálod tudománnyal igazolni hogy nincs Isten. Ezt már nagyon régóta probálják, de nem sikerült ezzel szemben te egyedül megoldod biztosan célba érsz.

Ezt hogy van valami hatalmasabb erő ezt az emberek észre vették és gondolom te is mondod néha pechem volt nincs szerencsem ez a sors hibaja stb. Ez ugyanaz az Isten csak máshogy hivjuk ez a különbség.

2015. jan. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!