Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi miért akarják...

A Jehova tanúi miért akarják másra erőltetni a vallásukat?

Figyelt kérdés
Miért nem értik meg ha nem? Miért kell nekik még szombat délután is ezzel zaklatni?
2012. febr. 25. 18:50
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
mert nem értik, hogy más olyankor sziesztázik az ebéd után dühösen megy ki az ébresztés után, és még ha érdekené is amit mondanak elzavarja őket,mert dühös
2012. febr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Röviden: Élvezik ha elzavarják őket?
2012. febr. 25. 18:57
 3/46 anonim ***** válasza:
Jót akarnának tulajdonképpen. Azt hiszik, hogy akik nem az ő hitüket követi az ..........hm, talán nem fog feltámadni a végítélet után, vagy valami ilyesmi. Ők úgy gondolják tehát, hogy megmentenek, ha rá tudnak beszélni arra, hogy csatlakozz hozzájuk. Ettől persze még ugyanúgy bosszantó a tolakodásuk, de a jó szándékuk miatt én igyekszem normálisan/bár határozott visszautasítással/beszélni velük.
2012. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim válasza:

Én szépen ki szoktam menni, aztán ha kérdezi bejöhet-e azt válaszolom szép idő van jó a kapuba is. Elmondja a mondandóját. Én illedelmesen végighallgatom(vagy inkább nézelődök közbe:D) aztán elmondom hogy köszönöm de nem érdekel a dolog. Becsukom a kaput és bemegyek. :D

És egy jó darabig nem zargatnak.

2012. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Hozzám 2 hete idejöttem,bár nem is értem hogy jutnak be a lépcsőházba amikor kódos..na mind1 és a kezembe adták a bibliából egy részt (aszthiszem)és az internetről hogy az milyen rossz.Oké köszönöm szépen és pá.

Ma meg jönnek hogy engem keresnek mert a multkor nagyon örültem annak amit adtak.

Én meg épp bújocskáztam a fiammal a párom nyitott ajtót és közölte velük hogy nem vagyok itthon. Kisfiam kiszalad hogy anya elbújt :D Erre azt üzenik az ajtóvól hogy akkor bújjon elő, én meg ott szorongok a szekrénybe :D Na nem is ez a lényeg de nagyon viccesen jött ki :D Kimásztam a szekrényből és kértem a páromat hogy csukja be az ajtót mert nem érdekel a dolog.

2012. febr. 25. 21:13
 6/46 anonim ***** válasza:

Igen arra én is utólag jöttem rá, hogy a felajánlott "olvasnivaló" elfogadását úgy veszik, hogy érdekel a dolog és újra felkeresnek.

Na de azért annyira nem veszélyesek, hogy a szekrénybe kelljen bújni előlük.......:D

2012. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
0%
Jehova tanui csupán csak azt végzik amit jézus megparancsolt hogy menjenek és hirdesék a királyság jó hírét minden nemzetbõl való embernek és tegyék õket tanítványá és kereszteljék meg õket az atyának a fiunak és a szent szellemnek nevében :) vagyis minden bibliában levan ez írva de egyedül csak jehova tanui teszik ezt ami dícséretes nem ugy mint más vallások
2012. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 lsandor ***** válasza:
0%
Senkire sem akarjuk ráerőltetni a vallásunkat, vagyunk mi elegen. Sőt még ha akarnál sem lehetnél csak úgy Jehova Tanúja. Ha valaki nem akar meghallgatni bennünket, akkor nem, ez az ő dolga. Azért keressük inkább az embereket hétvégén, mivel olyankor vannak inkább otthon vagy van szabadidejük. Nem zaklatunk senkit és azért jövünk újra meg újra, mert a tapasztalatok azt mutatják, hogy nagyon sokszor egy esemény miatt megváltozik az emberek véleménye és érdeklődni kezdenek. A munkánk a Biblián alapul a Máté 28: 19, 20 szavain. Igazából minden kereszténynek ebben a munkában kellene részt vennie, de ennek csakis Jehova Tanúi tesznek eleget
2012. febr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Lehet játszani a szavakkal, de ha újra és újra mentek valakihez, aki ezt nem akarja, azt úgy nevezik, hogy zaklatás.
2012. febr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 lsandor ***** válasza:
0%
Igen csak később még épp az, hogy akarja. Attól még tény ami tény, hogy csak mi engedelmeskedünk a Biblia határozott útmutatásának, hogy tegyük ezt
2012. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!