Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudtok-e olyan esetet, aki...

Tudtok-e olyan esetet, aki bizonyos hatás számára elfordult a vallástól, és mégis hétköznapi értékrenddel bíró személyiség maradt, csupán a vallásos tartalmat hagyta el?

Figyelt kérdés

Sok olyan eset kerül nyilvánosságra, hogy bizonyos hatások miatt az ember ráébred arra, hogy a (keresztény) vallás felé forduljon. És fordítva?


És ha történt ilyen valakivel, mire jött rá?



2013. jún. 25. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Megtanult racionálisan s logikusan gondolkodni, amellett meg odafigyelt az iskolában vagy jobban utánnanézett a dolgoknak .
2013. jún. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi vagyok, mert aki vallásos az csak esetleg egyik vallásból a másikba megy át, nem lesz ateista. Viszont ateistából több ember vállt már hívővé. Élő példa: Apám, a feleségem és én. Mindannyian komolyan vallásosak lettünk. Apám ateista volt, mi pedig csak gondoltuk hogy van Isten, de nem foglalkoztunk vele, de ma már igen!
2013. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én keresztény családba születtem bele és nagyjából 15 éves koromig mélyen vallásos voltam. Nem egészen pontosan tudom, hogy minek a hatására, de lassan kinőttem belőle. Nem azt mondom, hogy nem hiszek egy felsőbb rendű erőben, de már vagy öt éve nem járok templomba, nem imádkozok és teljes mértékben úgymond világi életet élek.


Kis koromban mondjuk utáltam hittan órára járni, mert a tanár enyhén szólva depresszióssá tett, olyan sok ember cselekedeteit ítélte el és jósolta nekik a poklot büntetésül. Ki is lettem véve és lehetséges, hogy ez indított el egy folyamatot bennem.

Láttam, hogy ha nem is vallással, de a vallásos emberek bizonyos részével nagyon nagy gondok vannak.

Alapvetően a szeretetet és a toleranciát kellene hirdetni és a békét, az elfogadást, de ennek pont az ellenkezőjéről gondoskodnak.

Ha valaki egy kicsit is más ( pl.meleg, vagy megkérdőjelez bizonyos dolgokat) azt rögtön leszólják, kiközösítik.

A szeretet is feltételhez szabják. Ahogy pedig felnőttem és bele ástam magam a történelembe jöttem rá, hogy az emberiség mi minden rossz dolgot tett Isten nevében. Sokszor undorítónak találtam egy két-lépést az egyház részéről ( inkvizíció, búcsú cédula, keresztes hadjárat, eretnek üldözés stb)


Én arra jöttem rá, hogy egy vallás lehet lelki támasz és vígasz az ember számára, de iszonyúan veszélyes is lehet. Az embereknek többet kellene gondolkodniuk, mint mindent szó szerint elhinni és bele taposni a földbe azt, akinek más a véleménye.

Rájöttem, hogy az egyház, rengeteg mindent elítél, én pedig képtelen vagyok ennyi mindent megvetni. Képtelen vagyok haragudni olyan emberre, akinek nem az a véleménye vagy másképp vélekedik valamiről, amit egyébként kötelező lenne, kérdés nélkül elhinni.

Rengeteg ember élt már vissza azzal, hogy Isten nevében olyan dolgokat vigyen véghez, amitől egyrészt felfordul a gyomor, másrészt, aki kicsit is gondolkodik számára teljesen világossá válik, hogy sántít valami.


Összefoglalván: sok igazságtalanságra jöttem rá, amiket nem tudtam lenyelni és a vak hit, néha erőt ad, de teljesen el is ronthat és emiatt ábrándultam ki a tételes vallásból. Nem tagadom a felsőbb erőt, de ettől függetlenül van pár dolog, amivel nem értek egyet ezzel kapcsolatban.

2013. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen tudok. Például ott van Charles Darwin. Imádkozott Istenhez, amikor lánya elkapott egy akkoriban még halálos betegséget és megígérte, hogy ha nem engedi meghalni a lányát, akkor mindig hinni fog benne. A lánya meghalt, Darwin pedig kiadta a könyvét, ami sok embert elfordított Istentől.
2013. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mustafa33 ***** válasza:
Én. És továbra is betartom a európai zsidókeresztény értékrendet és hagyományos szokásokat, t♫8rvényeket, életformát és az emberi értékeket és hagyományos társadalmi érintkezés szabályit tiszelem, szóval úgy élek mint más keresztény vagy egyébb vallásos ember azzal a kivétellel, hogy a vallás megnyilvánulásait hanyagolom, nem élek gyülekezeti életet, de ezeket másoknál tiszteletben tartom.
2013. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nagylzs ***** válasza:
Velem valami hasonló történt. Sokáig voltam vallásos. Nem azért fordultam el a vallástól mert nagyot csalódtam benne. És nem is egy másik vallás kedvéért. Egyszerűen csak "kinőttem". Az azért nem világos hogy szerinted mi a "hétköznapi értékrend"? Ez elég megfoghatatlan. A saját értékrendem folyamatosan változik. Nem tekintem hétköznapinak, se átlagosnak, de szélsőségesnek sem. A "hétköznapi értékrend" kicsit olyan mint a "normális ember". Van is meg nincs is. Statisztikailag biztosan létezik, de konkrét "normális átlagos" embert még nem hordott a hátán a föld.
2013. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!