Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik a mennyország, és...

Ha létezik a mennyország, és ott tényleg nincs szenvedés, miért félnek az emberek a haláltól? Talán, mert nincs?

Figyelt kérdés
2008. jún. 23. 08:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, hogy létezik-e. A hívők sem tudják, csak hisznek benne. Így aztán hogyne félnének? Az ejtőernyőben is bízhatsz, de azért felmenne az adrenalin amikor ugrani kéne. Ha annyira hiszel benne, meggyőzted magad 100%-ig, akkor te biztos nem fogsz félni, de egyébként, ha van még célod az életben akkor valószínűleg fogsz.
2008. jún. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert bármennyire is bízik benne az ember, azért a halál egy ismeretlen dolog. Jó példa az ejtőernyő. Főleg, amikor először ugrasz. Mondták, hogy jó érzés, meséltek róla, milyen fantasztikus, de Te magad még nem ugrottál, ezért félsz. Félsz attól, hogy mégsem lesz olyan, vagy attól, hogy valami olyan történik, amit nem mondtak. A halál esetében ugyanez a helyzet. Aki meg nem hisz a mennyországban, az meg azért fél, mert nem akarja feladni a létezését. Pedig az ő szemszögéből nézve se lenne mitől félni, hiszen ha nincsutána semmi, akkor ott már mindegy lesz, fájni nem fog, akkor ő mitől is fél?

Szerintem mindenképpen az ismeretlensége miatt félünk tőle.

2008. jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem attól félnek, hogy mi van ott vagy mi nincs, hanem attól, hogy szenvedni fognak, amíg odaérnek, és hogy itt kell hagyni mindent.
2008. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Én attól félek, hogy azok fognak szenvedni, akiket itthagyok.
2008. jún. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%

Halál egy fogalom mikor meghalunk kilépünk a testünkből a jó emberek mennek a menyországba a Gyúrcsányfélék meg a pokolba.

Nem hiszem hogy létezne menyország meg pokol.A haláltól szerintem azért félnek az emberek mert tudják hogy utána már soha többé nem látják a szeretteiketés hogy soha többé nem látják őket.

2008. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Szerintem a félelem azért van, mert nem lehet tudni, hogy milyen lesz meghalni. És általában az emberek félnek attól, amit nem ismernek.
2008. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
momentàn én félek a halältol nagyon is mert el nemt udom képzelni milyen lehet haläl utän,vagy milyen lehet azaz érzéshogy az életed megszünik.megszünsz te,megszünik midnen,és itthagysz midnen szerettedet és soha de soha többé nem l$tod öket,és sosem leszel mär élö ember.a te fejezeted bezàrult örökre.tök szar:(.
2008. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

En szeretnem hinni azt, hogy van lelekvandorlas. Azt, hogy a testunk csak az ami elfarad es nem kepes mar mukodni, ugyanakkor a lelkunk el tovabb.

Igen, eleg rossz, hogy azok akiket szeretunk es minket szeretnek itt kell hagyni. Igazabol hatalmas nagy lelki trauma.

Mindig eszembe jut a Nagymamaimrol, hogy valojaban csak a test oregszik meg es farad el mert a lelkuk az mindig 16-18 eves marad. Miutan en iden toltom a 34-et nekem is eszembe jut ez. Fel sem fogom, hogy nem vagyok mar tizeneves mert a lelkem annak ellenere, hogy a gondolkodasom erettebb ugyanolyan fiatal.

A halal ismeretlen ezert ijeszto.

Nem foglalkozom a menyorszag letezesevel. Inkabb Istennel lenne jo talalkozni es meginterjuvolni egy-ket dologrol....miert hagyja igy eldurvulni a dolgokat a vilagon...?

2008. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok nagyon jó választ olvastam itt, most hadd közelítsem meg máshonnan a dolgot. Aki hisz a mennyországban az általában hisz a pokolban is. Hogy lehet biztos benne hogy nem jut pokolra? Ez a fajta elbizakodottság nem bűn? Nem fogja éppen ez pokolra juttatni? Máris nem olyan biztos a dolog, és akkor még a purgatóriumról (tisztítótűz amin még a mennyországba jutóknak is át kell esniük) szó sem esett.Láthatóan aki teljesen biztos a létezésében az sem lehet biztos benne hogy odakerül.Hát még aki kicsit bizonytalan.


"Talán mert nincs?" Az emberek félelmére alapozni hogy nincs mennyivel okosabb gondolat, mint az emberek hitére alapozni hogy van?

2008. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

akkor tisztázzunk.

a mennyország és a pokol végállapot. Alapvetően egyik sem közvetlenül a halál után következik.

Az első állomás a halál után az itélőszék, ahol megmérettetünk. Itt felsorolják minden bűnünk és jó cselekedetünk és megnézik hogyan is állunk végösszegben. Ennek egyébként túl nagy jelentősége nincs, mert a bűnöktől elöbb meg kell tisztulni, csak utána léphet az ember a mennyországba.

Namost alapvetően kétfajta bűn van. A bocsánatos bűnök és a nem bocsánatatos (halálos) bűnök. Amennyiben az embernek halálos bűne van, akkor meg sem áll a kárhozatig. Ha nincsenek csak bocsánatos bűnei akkor jön a vezeklés. Ennek a színtere a purgatórium. Itt a lélek a bűnök nagyságától és számától függően bizonyos időt tölt el szenvedés közepette, hogy aztán megtisztulva a bűnöktől a mennybe juthasson.

Ugyanezt a megtisztulást szolgálja a gyónás és az azt követő feloldozás is.


Namost olyan ember nem nagyon van, aki minden bűnét jóvá tudja tenni, meg tudja gyónni még életében. Ebből következően gyakorlatilag mindenkire első körben szenvedés vár a túlvilágon. Ez már elég ok a félelemre még hívőktől is.

2008. jún. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!