Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyország-pokol, mi van ha...

Mennyország-pokol, mi van ha a pokolba kerül akit szeretek és én a mennyországba?

Figyelt kérdés

Elméletileg katolikus vagyok, de nem gyakorlom a vallásom. Mivel hittant tanultam, nagyjából tisztában vagyok a vallási tanokkal.


Ugyebár ha meghal egy ember, akkor az alapján kerül a mennybe vagy a pokolba, hogy volt-e halálos bűne amit nem bánt meg. Ez már leegyszerűsítés, de még tovább egyszerűsítve, akik jók voltak a mennybe, akik rosszak, a pokolba jutnak, a purgatóriumot most hagyjuk mert az csak átmeneti. Ugyebár a menny az örök boldogságot nyújtja az oda jutónak, a pokol az örök szenvedést.


Na de mi van ha meghalok én is és a szerelmem is, én a mennybe jutok, ő a pokolba? Simán lehet, hiszen Isten mindkettőnket egyénileg bírál. Akkor hol kapom meg az örök boldogságot? Nekem a szerelmem nélkül nincs boldogság, még akkor is ha bűnös volt életében Isten törvényei szerint. Vagy ha mégis lenne, akkor ehhez egy alapos agymosáson kellene keresztül mennem előtte, ami meg megint nem egy mennyországihoz illő humánus bánásmód. Aztán az sem az igazi, ha egy másolatot kapnék róla, vagy egy általam felépített ideált róla. Meg attól sem lennék boldog ha folyton láthatnám, de látnám hogy szenved. Vallásos embereket kérdezem, erről mit gondoltok?


Még hozzáteszem ez nem az egyéni problémám, ha úgy van ahogy a kereszténység tanítja a pokol és a menny, akkor mindenkinek lesz olyan szerette, gyereke, szülője, szerelme, stb., aki nem egy helyre kerül vele. Akkor hogyan érhető el az örök boldolgság?


2010. ápr. 20. 21:48
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
Sehogy nem érhető el az örök boldogság.
2010. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim válasza:

Az a baj, hogy halandóként tudod csak elképzelni az örök boldogságot... Amennyiben a mennybe kerülnél előtte megtisztulnál úgyis az összes földi vágytól.

Amúgy, szerinted, ha a szeretteiddel együtt kerülnél pokolra, lehetnél boldog?

2010. ápr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a kérdés, elég elméleti, de jó. Szerintem a lélekvándorlás ezért könnyebben elfogadhatóbb tan.
2010. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

ma 22:00:

Szóval szerinted a szeretteim iránt érzett szeretet csupán földi vágy?

2010. ápr. 20. 22:08
 5/60 A kérdező kommentje:
Ráadásul ez megint csak az "agymosás" esete, hiszen ha valakit szeretek halálom előtt, akkor ha a mennyben nem hiányzik, az azt jelenti, hogy már nem vagyok önmagam.
2010. ápr. 20. 22:10
 6/60 A kérdező kommentje:
Ami pedig azt illeti, ugyan nem tudom felfogni az örök szenvedést ésszel, viszont az életben inkább szenvedek együtt azzal akit szeretek, mint hogy nincs ott de minden más jó. Viszont a kérdésem nem erre vonatkozott, hanem arra, hogy hogyan lennék boldog így a mennyben, vagy lehet fordítva is, aki engem szeret hogyan lenne boldog a mennyben ha én kerülök a pokolba.
2010. ápr. 20. 22:13
 7/60 anonim ***** válasza:

Szerintem a lélekvándorlás ezért könnyebben elfogadhatóbb tan.


Hát azért ott is lennének gondok, ha mondjuk az egyik ló lesz, a másik meg darázs.



A mennyben ha jól hallottam nincs szerelem, a boldogság más érzelemben nyilvánul meg.

2010. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:

Mindig megbotránkoztat, hogy tényleg vannak olyan emberek, akik képesek hinni az ilyesmiben, és valahogy odáig jutott a világ, hogyha valaki a láthatatlan barátjával beszélget, azt diliházba csukják, de ha valaki ebben az ócska, egyszerű mesében hisz az mászkálhat szabadon. Szerintem az egyetlen különbség a két általam leírt eset között mindössze annyi, hogy akik ebben hisznek azok többen vannak, és egyszerűen nem lenne kifizetődő ennyi embert bezárva tartani.

Nem létezik pokol, ahogy semmiféle isten sem.

A pokol valójában egy szadista ember képtelen álma..

2010. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
60%

Ez nagyon érdekes kérdés. Konkrét választ szerintem nem lehet rá adni, de én úgy gondolom, sőt tudom, hogy az Úr nagyon szeret engem és minden embert és ha valaki, akkor Ő biztosan meg tudja nekünk adni az igazi boldogságot. Földi, emberi szemlélettel tényleg szinte képtelenség elképzelnem, hogy a szeretteim nélkül boldog lehessek, de ha az Úr azt mondja, hogy az örök boldogságot tudja biztosítani a mennyben, akkor biztosan igaza van.

Ezek alapján vehetnénk azt is, hogy a mennyben nincs idő, hisz ez van a Bibliában. Ez is annyira furcsa, földi szemlélelettel szinte elképzelhetetlen, mert képtelenek vagyunk elvonatkoztatni. Mint van az a kis történet a két magzatról, ahogy az anya hasában hitetlenkedve mondja az egyik a másiknak, hogy ő képtelen elhinni, hogy valaha a lábukat járásra kell használni, a szájukat evésre, hisz ott a köldökzsinór. De születés után meg természetessé válik mindez.

Remélem sikerült egy kicsit segítenem. :)

2010. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:

senkisem kerül pokolra (csak a politikusok:D)

Isten mindent, és mindenkinek begbocsájt. még a szeretteidnek is. sőt, még neked is! szal mindannyiam a mennybe kerűltök. ez van. ezt kell elfogadní. :D

(optimizmus a köbön :D

2010. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!