Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Leleplezték Jézus trükkjeit?!

Leleplezték Jézus trükkjeit?!

Figyelt kérdés

1. Trükk (A csodálatos halfogás)


Péter egész este hiába vetette ki a hálót, nem fogott egy halat sem. Jézus mellett bedobta a hálót, és telis-tele lett halakkal.


Megoldás: Jézus előző nap a tó egy kis részére kerítette el a halakat és beetetett, ezért nem volt hal a tó többi részén. Amikor arra kérte Pétert, hogy evezzen a tó egy pontjához, éppen oda vezette, és láss csodát, tele lett a háló.


2. Trükk: (Jézus, a gyógyító)


Jézus egy inaszakadt emberhez szólt, hogy "Kelj föl, vedd ágyadat és menj haza!" És a beteg fölkelt és hazament.


Megoldás: Az inaszkadt beteg Jézus beépített embere volt, Simon, akit nem sokkal azelőtt küldött a farizeusokhoz.


3. Trükk (Víz borrá változtatása)


Jézus, amikor elfogyott a bor a menyegzőn, a vizet borrá változtatta.


Megoldás: Amikor Jézus azt parancsolta a szolgáknak, hogy töltsenek meg 6 kőedényt vízzel, valójában nem szimpla edényeket töltöttek meg, hanem trükkös, kétoldalasokat. A bor végig ott volt belső elválasztó részen, de az edény üresnek látszott, amikor megtöltötték vízzel, a víz átfolyt a másik rekeszbe, a bor kitöltötte az edény fő rekeszét. És lám, csoda történt!


Folyt. köv.



#Jézus #csoda #türkk
2013. jún. 28. 23:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Ezt ugye te sem gondoltad komolyan???Lehet nem mondok újat, de te hülye vagy XDDDDa jó értelemben
2013. jún. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
51%

:DD


ez raj, de..


ugye tudod, hogy ha senki sem magyarázza el pontosan, hogy lehet ezeket megcsinálni varázslat nélkül, normális amberek akkor sem hiszik el:D

2013. jún. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha Jézus maga vallaná be hogy ilyesmit tett, az emberek akkor sem hinnének neki.
2013. jún. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

" de te hülye vagy"

Akkor én is pedig kémiából egyetemen tanítottam és 72 éves vagyok! Én meg tudom mondani hogy a máriapócsi könnyező madonna miért könnyezett és semmiféle csoda nem volt benne!Csak érteni kell a szervetlen kémiához! Ez az egyik nagy baj mikor emberek egy jelenségkor csodát kiáltanak pedig egyszerű a magyarázat csak a szükséges ismeret kell hozzá!

2013. jún. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
67%
A megoldás, hogy nem történt semmilyen külső csoda, csak ti nem tudtok szöveget értelmezni.
2013. jún. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok és megjegyezném, hogy nem hiszek az ilyen dolgokban.Nem arra írtam, hogy hülye, hogy megpróbálta Jézus "csodatételeit" megmagyarázni bűvésztrükként, hanem arra, hogy ilyen módon közelítette meg ezt a témát.
2013. jún. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

"ilyen módon közelítette meg ezt a témát."


A máriapócsi témánál az igaz hogy se a festő se a papság nem volt olyan felkészültségű hogy tudta volna a jelenség okát.Mivel nekem szakterületem a higroszkópia könnyű volt nekem, óriások vállán állhattam, Nwton szavaival.A berzenkedésem az hogy bármi ilyen történik mindjárt csodát kiáltanak mint pásztorfiú farkast!Pedig őseim között számos pap volt mindjárt szeretve tisztelt Klaproth.

Vegyész

2013. jún. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 Hazardteam ***** válasza:
32%
Azért tévelyegtek, mert nem ismeritek az írásokat, sem Isten hatalmát. Ugyanakkor az is igaz, hogy az utolsó napokban csúfolók támadnak, akik mindenből gúnyt űznek. Szabadon választott, bár én egyiket sem választanám a helyetekben-
2013. jún. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%

"csúfolók támadnak, akik mindenből gúnyt űznek"

Azt áruld el 72 éves ősz fejemnek miért gúny űzés az ha egy jelenséget megmagyarázunk hogy valóban mi történt.Azért tanulsz kémiát hogy csodáról beszélj mikor egyszerű magyarázat van rá?Ha mindent hisznek sokan akkor miért járunk iskolába?

Vegyész

2013. jún. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
10%
Vegyész, oksa, cak arra vigyázz, hogy ne igyál annyit, mert megárt.
2013. jún. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!