Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A halálélménnyel való szembesü...

A halálélménnyel való szembesülés jó és szükséges-e, vagy ebbe nem szabad belegondolni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 30. 01:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Igen, szükséges. A halál tudata nélkül, nem lehet értelmes életet élni.
2013. jún. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Menekülni nem lehet. Mi vagy a szeretteink, csak idő kérdése...

Erre mondaná az ember, hogy jobb túlesni rajta elsőnek és gyorsan, fájdalom nélkül...persze van aki a fájdalmas és lassú utat választja vagy kapja.

Nagyon tetszik a kérdésed és nagyon jó.

A valóságot titkolni kell, hazudni és esetleg meglepetést okozni?

Vagy szembe kell nézni a pusztulással?


Ti sokan azt fogjátok mondani, hogy egy életem, egy halálom és csak kevesen mondják majd, hogy a másiknak is.

Vagy azt mondjátok lesz neki másik, csak hogy a mostanit elfelejtse.

Az igazságtól viszont senki sem menekülhet...

2013. jún. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De azért vígazstalónak, még dobok egy bibliai idézetet is, mert tudom, hogy itt a valláskritika kategóriában mennyire szeretik, filoszmen meg egyenesen megveszik értük.


"Azért edd csak örömmel kenyeredet, és idd jókedvvel borodat, mert mindig az volt Isten jóakarata, hogy ezt tedd!

Ruhád legyen mindig fehér, és fejedről ne hiányozzék az olaj!

Élvezd az életet feleségeddel együtt, akit szeretsz, mulandó életed minden napján, amelyet Isten adott neked a nap alatt; mulandó életed minden napján, mert ez jutott neked az életben, és munkád révén, amit fáradsággal végzel a nap alatt. Tedd meg mindazt, ami a kezed ügyébe esik, és amihez erőd van, mert nem lesz cselekvés, gondolkozás, ismeret és bölcsesség a holtak hazájában, ahová menned kell!" (Prédikátor 9, 7:11)

2013. jún. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az előttem szólókhoz csatlakozom.


Katy Weaver

2013. jún. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én bele szoktam gondolni, mivel az élet része. Nincs ember, aki ki tudja kerülni.
2013. jún. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A buddhisták egyik legerősebb meditációja a saját halálukon való elmélkedés.

2013. jún. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Két malac beszélget a disznóólban:

- Szeretem a gazdámat, olyan jóságos.- Mondja az egyik.

- Igen és Ő is szeret minket, állandóan finom korpával kényeztet és gondoskodik rólunk.- hangzik a felelet.

- Vajon ma milyen kedves meglepetésben lesz részünk? Hiszen vendégeket látok, pálinkáznak, edényeket készítenek és szalmát is hordanak, közben barátságosan pislognak felénk. Azt hiszem, ma jó kis lakomának leszünk a részesei...-

Röf

2013. jún. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy értelmes ember meg akarja tudni, mi van a halál után, szeretne életében szembesülni, hogy tudja az igazságot! Aki nem gondol bele, az elmenekül igazából.

Felvetődnek ilyenkor a kérdések: minek hiszed a halált, és kinek magad?

2013. júl. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Meg kell ismerni az elmúlás élményét, hogy az örökkévalóság értelmezhető és értékelhető legyen.


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

aki megszületik az meg is fog halni, ez az élet rendje


Ezt el kell fogadni és tudatositani kell magadban de nem kell a dologgal ezután túl sokat foglalkozni, az élettel törődj ne a halállal

2013. szept. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!