Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus valóban egy isteni...

Ha Jézus valóban egy isteni személy, akkor miért nem mondott semmi konkrétat a világegyetemről (pl. arról, hogy a Föld a Nap körül kering, vagy, hogy a Nap egy teljesen átlagos csillag a Galaxisban)?

Figyelt kérdés
Szerintem ha valóban isteni személy lett volna, akkor több mindent mondott volna a természetről, a világegyetemről,a tudományról. Szerintem Jézusnak fogalma sem volt arról, hogy a Föld a Nap körül kering. Lehet, hogy a korához képest művelt ember volt, de semmikép sem volt Isten fia. "Az a tény, hogy a Biblia szinte semmit sem előlegez meg a modern tudományból, engem megerősít abban, hogy nem lehet isteni eredetű."
2013. júl. 12. 22:19
1 2
 1/19 Prókátor ***** válasza:
62%

1.) Honnan veszed, hogy nem mondott semmit róla? Léteznek ún. Apokrif iratok, amik még okozhatnak meglepetést. És biztos, hogy az evangélisták minden szavát szó szerint lejegyezték? (Ez esetben, miért vannak négyen?)

2.) Így is milyen kevesen értették/értik meg igazi tanítását! Fecsérelte volna kevés itt töltött idejét arra, hogy egyetemi tananyagot adjon át óvodásoknak?

3.) Miért ponta XXI. század tudományát kellett volna előadnia? A XXV. századit meg lehet, hogy meg sem értenétek! És honnan tudod, hogy a beszédeiben nincs olyan tudomány megadva, amit csak évszázadok múlva fog megérteni az ember?

2013. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha már az Apokrif iratoknál tartunk, mi a véleményed Jézus és Mária Magdolna házasságáról? Egy történészek és vallási gyülekezetek szerint történelmi tény.
2013. júl. 12. 22:39
 3/19 A kérdező kommentje:
*egyes történészek
2013. júl. 12. 22:40
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Biztosan ő sem szerette a fizikát :) Meg nem is tanulta :)

Nem tudhatjuk, milyen tudásnak volt birtokában, mert Isten kiüresítette magát és ember alakban jött el közénk. Ha megfigyeld, nem foglalkozott tudománnyal, politikával, a világ dolgaival. Nem ezért jött közénk, nem erre akart megtanítani.

2013. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Prókátor ***** válasza:
27%

A leg kevésbé sem tartom kizárhatónak, sőt!

Viszont, ha mindez egyértelműen bizonyítást nyerne, szememben az sen csökkentené sem Jézus személyét, sem munkásságát!

Egyetértek azokkal, akik úgy tartják, hogy a vatikáni könyvtár zárolt részlegei tartogatnak meglepetéseket. De nem tudok azokkal egyetérteni (max megérteni tudom őket) akik szerint ezeknek az adatoknak a nyilvánosságra kerülése megsemmisítené az egyházat, és Jézus követését.

2013. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egyik állítás sem igaz?

Egyébként meg miért ne beszélt volna?

Viszont azért nincs leírva, mert vannak ennél fontosabb dolgok.

2013. júl. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%

A Psy énekesének,nagy hatalma van a föld felett!A gangnamstyle-t szinte mindenki ismeri,pedig rakás szar.

Ő biztos isten fia.Ha kevesebb IQ-ja lenne az átlag embereknek,mondjuk úgy kb. 50 alatt,akkor egy náluk okosabb ember el tudná hitetni velük hogy Psy egy isten,és irányítja az embereket,reklámozzák őt,így híres lett...

Jézussal is ez lehetett a helyzet akkoriban,kivívta magának az isten fia címet.Biztos hogy értett az átverésekhez,mivel okos ember lehetett, a megtévesztés mestere akár.

A bibliát is sötét emberek írták,nem lehetett nehéz manipulálni őket.

Azóta már sokat fejlődött a gondolkodásunk,egyre okosabbak az emberek,mert szükség is van rá.Egy okos ember szerintem nem próbál meg értelmet keresni egy ilyen sötét világban íródott marhaságban.

Pontozzatok le nyugodtan,más fegyveretek úgy sincs már(Ez a sötéteknek szólt) Én csak leírtam a véleményem,amit ugye szent írásnak vesztek majd,mint a bibliát is...

2013. júl. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
Jézus is (már ha létezett), annyira volt isten, mint Józsi bácsi a "Netovább" kocsmából! Szerintem azt se tudta, hogy létezik olyan kontinens, hogy Amerika (függetlenül attól, hogy akkor még természetesen nem hívhatták így). Az egész egy mesefigura, akiben egy archaikus embertípust tisztelhettek: Mester!
2013. júl. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Jézusnak nem az volt a küldetése, hogy tudományos konferenciát tartson csillagászatból, hanem hogy megmutassa az embernek az üdvösséghez vezető utat.

Az üdvösség szempontjából meg teljesen mindegy, hogy a Föld mi körül kering...

2013. júl. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Pietrosol ***** válasza:
49%

Szia!


A természet szó, ahogy azt ma használják, nem azonos az eredeti természettel. Ma ez a szó materiális töltésű anyagismeret. Jézus az ember belső világáról beszélt és szavainak semmi köze nincs a mai értelemben vett fizikai kozmológiához.

2013. júl. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!