Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istent valójában az emberek...

Istent valójában az emberek egója hozta létre?

Figyelt kérdés

A Biblia ugyebár azt írja, hogy körülbelül 5000 éve Isten a saját képmására megteremtett minket (konkrétan a 6. napon), ergo mi vagyunk a legfontosabb teremtményei. A mi imáinkat hallgatja meg, minket büntet, avagy részesít csodáiban. De ugyanakkor felvetődnek kérdések, ha ez valóban igaz, akkor mi van azokkal a tényekkel, hogy

- csak a Föld több mint 4 milliárd éves,

- az emberek előtt is volt nagyban élet pl.: dinoszauruszok (több millió éven keresztül),

- A világegyetem hatalmas, a mi naprendszerünk csak egy porszem az egészhez képest,

+ egyáltalán nem zárható ki a földönkívüli élet sem.


Ezek után hogy gondolhatjuk komolyan, hogy mi vagyunk a világ közepe? Ha létezik is egy felsőbbrendű, teremtő lény, aki mindennél jobban szereti ezt a világot (Ján. 3,16), mi miért vagyunk ilyen jelentéktelenek időben és térben is?



2013. júl. 17. 21:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
14%
Csak néhány bigott vallásos gondolja így, de már ők is kihalóban vannak. A józan ész lassan, de győzni fog.
2013. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%
Amikor a keresztény istent kitalálták, akkor ezeknek az információknak egyike sem volt ismert, szóval az ember egójának maximum a fennmaradásában volt szerepe.Ami létrehozta az szerintem a világ működéséről való ismeretek hiánya és az örök létezés utáni vágy.
2013. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

Én néha őszintén irígylem az Isten hívő embereket. Könnyebb lenne nekem is, ha elhihetném, hogy valaki vigyáz rám...de sajnos ez nem így van.

Szerintem ott bukik az egész, hogy az egyik azt mondja, egy isten van, a másik meg azt, hogy több....több is, meg egy is egyszerre nem lehet....Szóval legalább egyik féle nézet hazudik...én elhiszem, hogy van isten, ha bebizonyítja nekem valaki:D

Igazából azért született meg isten szerintem, mert az embereknek valamilyen magyarázat kellett arra, hogy hogyan lettünk mi, miért történnek a dolgok. És mivel sokkal egyszerűbb volt egy "varázslót" alkotni, aki sitty-sutty varázsolt bennünket, mint fáradságos keresgéléssel, kutatással alátámasztani bármit is, és amúgy sem voltak akkor még elég okosak az emberek ahhoz, hogy ezeket kiderítsék.

A rossz dolgokra mindig azt mondják, hogy biztos valami miatt történt, valami oka van, hogy így döntött isten, s majd később jót tesz...

Szerintem ha valójában létezne ....nagyon remélem, hogy nem így van, mert akkor nagy bajban vagyunk...akkor úgy tudnám elképzelni mint a BIG BROTHERT, néz minket felülről, közben jót mulat rajtunk....

Ez csak az én véleményem. Bocsánat, ha megsértek vele bárkit is.

2013. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%

Mielőtt leírnám a válaszom, tisztázom, hogy én amatőr csillagász vagyok. Hiszek Istenben. Szerintem Isten létezik, de az nem olyan, mint a Földi vallások leírnak. Hiszek Istenben, aki szeret minket és a művét, a világegyetemet. De viszont azt, hogy Jézus Isten fia volt, hát, azt nem nagyon tudom elhinni, de attól még Jézus egy nagyon nagyon nagy ember (vagy Isten) volt, akinek a tanítása nagyon is példa értékű.


Szeretnék , mint csillagász, bár bizonyítékot leírni Isten létezésére:

1. A világegyetem pusztul. Mint minden, előbb utóbb kihűl, és szétszakad. Változik. Volt egy kezdete. Az ősrobbanás. Azóta folyamatosan változóban van. Tehát a világegyetem nem örökké való. Tehát valaminek kellett lennie, valami örökké valónak , ami megteremtette (lehet ezt az Erőnek, Istennek, Buddhának, Chinek nevezni, nekem mindegy). Az ősrobbanás elmélet megmagyarázható, ha elfogadjuk egy végtelen energiafajta jelenlétét, ami mindig is jelen volt és ez Isten. Egyébként a Bibliának az a mondata, hogy: "Ne feledd ember, porból lettél és porrá leszel!" tökéletesen igaz. Ugyanis mi emberek nem vagyunk más, mint "csillagpor". Ugyanis a testünket alkotó atomok valamikor egy csillag részét alkották. Csillagoktól származunk. Valamikor egy gázköd részét képezték a testedet alkotó molekulák.

2. Szerintem az, hogy az élet kialakult, egy ilyen összetett biológiai rendszer, szintén Isten létére utal. Az élet egyszerű kémia és fizika, de van ott még valami: a lélek. A lélek, ami igazán élővé teszi az élőt. Gondolj bele, ha csak egy egyszerű anyagkupac lennél, akkor, miért vannak érzelmeid? Igen, lehet azt mondani, hogy egyszerű biokémiai reakciók. De ennél több. Én mikor a csillagos ehet tanulmányozom és azon gondolkodom, hogy miért érzek ilyen gyönyört ilyen békét akkor, egyértelműen utalás számomra a lélek létezésére. Amikor az eget tanulmányozom, akkor érzem magam a legközelebb Istenhez.

3. A természet olyan gyönyörű, hogy csakis Isteni eredetű lehet. A szépség, amit a természet takar tükrözi Isten arcát.

4.Valószínűleg van a Földön kívül élet. Ez 100%. De ez nem zárja ki Isten létezését. Sőt ez inkább azt mutatja, hogy milyen hatalmas a teremtő és szerető Isten ereje.

5.A szeretet. 100%, hogy a szeretet több, mint valami biokémiai reakció az agyban. Ez maga a lélek éltetője. És akiben nincs szeretet, az már halott.


Az emberekben egyszerre kellene jelen lennie a spiritualizmusnak és a tudományos gondolkodásnak. Mert akár tetszik, akár nem, a világnak van egy spirituális oldala. Az életnek igenis értéke van. Az életben felfedezheted Istent. Akár a vallásban, akár a tudományban. Egyébként is, egy jó tudós nem veti el Isten létét. A jó tudós nyitott a világra.

2013. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Kedves csillagász!


Tetszett az írásod, még ha nem is értek vele 100%-osan egyet. Nem is szeretném kritizálni a nézeteid, csak egy valamit jegyeznék meg.


"A természet olyan gyönyörű, hogy csakis Isteni eredetű lehet."


Ha nem lenne gyönyörű, akkor az megcáfolná Isten létezését? Sohasem értem, ha valaki azzal érvel Isten létezése mellett, hogy a világ "gyönyörű", "tökéletes", "csodálatos", stb.

2013. júl. 17. 22:21
 6/28 anonim ***** válasza:
74%

Annyira szeretem az ilyen "a természet annyira tökéletes, hogy biztos létezik Isten" meg a "szeretet több, mint kémiai reakciók sora" kijelentéseket, mert mind a kettő hülyeség.


Olyan nincs, hogy annyira bonyolult, meg nagyon bonyolult. Mihez képest? Egy darab lego-hoz képest a 10.000.000 tényleg több/bonyolultabb is lehet, de létezik ennél több is. Nem mindig magunkhoz kéne hasonlítani a dolgokat, hanem pontosan a világegyetemhez. A világegyetem meg pontosan annyira bonyolult, mint a világegyetem, szóval itt már értelmét is veszti ez a kijelentés.


A szeretet/szerelem meg igenis kémiai reakciók sora, elő lehet idézni, mint minden más érzelmet. Ha nem csak kémiai reakció lenne, akkor nem lehetne előidézni.

2013. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
61%
Elnevezni valamit 'Istennek', erre csak az emberi tudat képes. Lehet hogy az ember előtt is volt teszem azt irányító erő, nekem pl ez az álláspontom. Az viszont elég egoista nézet, hogy Isten azóta van, mióta az ember kitalálta.
2013. júl. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%

"Ha nem lenne gyönyörű " De hát az! A kozmosz gyönyörű! Ha nem lenne gyönyörű, Rend - akkor nem lenne.. Isten lenne, mint végtelen potencialitás (mert mi korlátozná?) (a görög szó mindkettőt jelenti,egyszerre: kozmosz : 1. a harmonikusan elrendezett, törvényekkel leírható, megismerhető világegyetem.)

" mi miért vagyunk ilyen jelentéktelenek időben és térben is?"

A képmás nem jelentéktelen.. Isten képmása..

2013. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%
Valójában pont az egó, ami ellehetetleníti Istenhez való közeledést... "Isten meghalt, mert megöltétek magatokban ti, emberek" - mondja Nietche (8)
2013. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
*jav.: Nietzsche (Zarathustra)
2013. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!