Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Az emberek valójában csak...

"Az emberek valójában csak azért dolgoznak, hogy lefoglalják magukat, mert egyébként nem tudnának mit kezdeni magukkal. " Erről a meglátásról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mondta ezt, mire én nagyot néztem, és én nem tudok ezzel egyetérteni. Ugyanis én kérdeztem, hogy akkor a számlákat ugyan miből fizetnék ki,stb? Erre ő azt felelte, hogy nem a pénz az, aminek értéke ven és nem is azért dolgoznak az emberek, hanem csak hogy lefoglalják magukat. De ezt csak a spirituálisan magasabb szinten élők látják be igazán, az egyszerű emberek még nem.


Egyébként ez a személy is dolgozik, és az ún. értelmiségi (tanár) csoportba sorolható.


Minden meglátás, vélemény érdekelne az állítással kapcsolatban.


2011. jún. 2. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
van benne valami, mikor van egy órás üresjáratom a munkában, az a legrosszabb, legunalmasabb, mikor semmi dolgod nincs.
2011. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha minden ingyen lenne, tudod mikor dolgoznék. :D Persze ilyen nincs, mert a kajákat meg kell termelni stb.. Szóval egy munka nélküli világ nem nagyon működne, legalábbis nem így.. Szóval nem lenne kényelmes, olyan lenne mint az őskor, ha senki nem dolgozna. De ha valami csoda folytán megtermelné magát minden, a gépek kezelnék magukat stb. akkor én nem dolgoznék, tök jól elvagyok egész nap a semmittevéssel.
2011. jún. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon el van szállva magától az emberke, ugye?:D

Am van igazság ebben, de nem csak emiatt dolgoznak az emberek. El kell foglalni magad valamivel. Mondjuk mit csinálnak a munkanélküliek? Ismerek olyat, aki egész nap sorozatokat néz, nem tud mit kezdeni magával, teljesen értelmetlen az élete. Néha megy ide-oda. Ha nincs életcélod, akkor legalább a munka lefoglal, meg a pénz utáni hajsza.

2011. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit modnott az ismerősöd, az sok emberre igaz. Egyrészt azokra, akiknek nincs életcéljuk, ők ugyanis a munka alapján pozicionálják magukat a világban.

Másrészt azokra, akiknek a képességei egyszerűen nem annyira jók, hogy abból a kényelmes életet biztosíthassa magának effektív munkavégzés nélkül.


Van azonban az embereknek egy olyan csoportja, akik fiatalon megfelelő pozíciót érnek el, főleg a tudományos és művészeti életre jellemző ez, ahol nem kell attól félnie, hogy miből fizeti ki a számlákat, vagy egyszerűen nem érdekli, ha kikötik a villanyt, ezért nem is foglalkozik vele, tehát az agyának azt a részét is a saját fejlesztésére fordíthatja.

Meg persze vannak azok, akiket nem érdekel, milyen körülmények között élnek, korai példa erre pl. Diogenész. Ők elvannak a saját kis világukban, és nem ereszkednek le olyan szintre, hogy számlákkal foglalkozzanak.


Most ez persze abszurdul hangzik, és az embereknek csak egy kis csoportját érinti a dolog. De valóban vannak ilyenek.

2011. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ők elvannak a saját kis világukban, és nem ereszkednek le olyan szintre, hogy számlákkal foglalkozzanak."


Ha volna, aki helyettem fizeti, én sem ereszkednék le erre a szintre. :)


Vagy ők hogy nem tudnak ezzel foglakozni? Mi a titkuk?

2011. jún. 2. 15:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt a gazdaságilag magasabb szinten élők tudnák eldönteni, akik csak unalmukban dolgoznak. Bár lehet benne valami a munkanélküliek önbecsülése alapján, de összességében sarkítás.
2011. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el rendesen a válaszom. Ott van példa. Ma is vannak ilyen "modern Diogenészek", akiknek egyszerűen nem fontos sok olyan dolog, ami az átlagembernek igen.


Egyébként az, hogy valaki nem végez hagyományos értelemben vett munkát, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy nincs jövedelme.

Erre példa lehetek én: zenélek. Havi 2-3 fellépésnél többet nem vállalok. Ez pont elég arra, hogy fedezze a kiadásaim, pl. a számlákat. De ez sincs ilyen arányosan elosztva, ha nincs kedvemre való felkérés, akkor nem játszom sehol. Ha több van, akkor több helyen játszom.

Emellett nyilván kell minden nap gyakorolnom néhány órát, de azt nem érzem munkának. A fennmaradó időt pedig arra fordítom, amire kedvem tartja.

Persze vannak olyanok, akik rengeteg fellépést vállalnak és széthajtják magukat. Az ő céljuk, hogy sok pénzük legyen. Nekem ez nem cél. Kb. havi százezerből kényelmesen meg tudok élni, akkor minek törjem magam többért?

Ez az, amit egyébként sokan nem tudnak megérteni, a párom a mai napig nem érti. Hogy sokkal fontosabb, hogy az ember jól érezze magát, mint hogy hajtsa a pénzt.

Ő tizenkét órában dolgozik. Tény, hogy kb. kétszer annyi a jövedelme, mint nekem, de szerintem akkor sem éri meg.

Persze fontos kérdés itt, hogy számomra nem tragédia, ha valami miatt kevesebb felkérést kapok, mert valószínűleg úgyis lesz néhány. Akinek van egy munkahelye, annak sokkal bizonytalanabb a bevétele. Abszurd, de így van. Őt ha kirúgják, rohangálhat új munkahely után, a pénze meg közben fogy.


(mielőtt meg akarnátok kövezni: a jelenlegi helyzetem nem olyan nagy kiváltság, a gyerek- és tinédzserkorom teljes feláldozásával járt)

2011. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!