Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nevét miért írják...

Isten nevét miért írják nagybetűvel?

Figyelt kérdés

Ha ő teremtette meg a világot, de viszont még egyszer sem látta senki?


A föld teremtése után eltűnt, és azóta se híre se hamva!

A filmekben legalább mutatják!

Egyébként miért van itt ennyi hitetlen és összezavart hívő ezen az oldalon? Ez a valóságban is így van? Össze vannak már a hívők zavarodva azon, hogy most létezik vagy sem?


Szerintem erre választ sohasem kapunk, vagy ha kapnánk is, nem mondják meg az igazat! Nekünk úgyis az a dolgunk, hogy megszülessünk, dolgozzunk, meghaljunk! Az hogy létezik-e, miért feszegetni, ha nem is mutatja magát! Nem voltunk ott a világ születésénél, tehát azt mondhatnak nekünk, amit akarnak, és úgy manipulálhatnak, ahogy akarnak! A bizonyítékok lehetnek ember alkotta kreálmányok (hamisítványok) is! Mint a lepel például!


A másik dolog: Ha Ő a világ teremtője (Az Egy Isten, a fő-fő-fő isten) Akkor miért ábrázolják az ókori egyiptomiak, görögök is más-másképpen? Vagy Buddha pl. Miért nem ugyanazzal az arccal, ahogy mi is tudjuk? Akkor ők sem látták, mert ha látták volna, tudnák, hogy nézett ki! Istennek pedig csak egy arca van, azért ő a világ teremtője! Mert a sátánnak van ezer arca!


De a keresztények nézőpontját nem lehet soha megváltoztatni, mert őket megkeresztelték, és köti őket az eskü.

Ez olyan, mint Angliában a kapuban álló örök, csak állnak és a szemük sem rebben, nekik is esküjük van, és nem lehet őket elzavarni onnan!


És mi lesz, ha egyszer jön valaki, vagy egy ásatásból előkerül egy bizonyíték, és hopp, emberek (minden nép), ez nem így volt, hanem úgy történt!



2013. júl. 21. 06:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%

"Isten nem létezik! Ahogy az emberi testben nincs lélek. Úgy másvilág sincs!"


Folytatnám. Nincs másvilág, ezért bármit megtehetsz, nem kell bűntudatot érezni semmilyen rossz cselekedett megtétele után. Igazából rossz meg jó sincs a szeretet vagy gyűlölet sem számít szóval bármit tehetsz. Nem fontos hogy éled az életed, egyszer úgy is meghalsz. Megfogsz halni de nem tudod miért, azt sem tudod miért élsz. Hallottál ugyan Istenről, de nem érdekelt, mert nem hitted el, hogy lehet értelme akárminek is ebben a világban. Nem érted miért élünk és halunk meg, mi az értelme ennek az egésznek. Nem érted miért egyesek miért hisznek és mások miért nem. El vagy tévedve ebben a világban. Ha úgy gondolod nincs értelme élni, akkor nem is lesz kedved élni. De élsz valami miatt, mindenki él valami vagy valaki miatt, aki semmi miatt nem él, az már nem is él.


Azt javaslom, egyszer állj meg abban mókuskerékben és gondolkozz el az életen az életeden. Nem véletlenül élsz, nem véletlenül élünk.

2013. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Azt, hogy valami, vagy valaki istentelen viszont kicsivel.

"Nekünk úgyis az a dolgunk, hogy megszülessünk, dolgozzunk, meghaljunk!"

Komolyan ez lenne az élet értelme?

Nem szabad hagyni manipulálni magunkat, ez viszont nagy igazság!

Sokféleképpen ábrázolják Istent, mert sokféle vallás van.

Tudtad azt, hogy Buddha pl. nem is volt Isten a követői szerint, a hinduk szerint pedig Buddha egyik inkarnációja volt Istennek?

Ha már a hinduizmusnál tartunk, ott aztán mondhatnád, hogy van sok Isten. Na de a hinduk is csak egy Istent hisznek a legfelsőbbnek.

A sátánnak már mindjárt ezer arca van? Na ezt inkább nem méltatom, mert egy bizonyos vallás hívei szoktak hasonló dolgokkal érvelni.

Angliai kapuőrök? Láttad, amikor Mr. Bean megviccelte őket? Hát az tényleg nagyon jó:)))

És mi lesz akkor, ha egyszer megtapasztalod, hogy az igazság nem az, aminek addig hitted?

Amúgy a 11-es hsz-el nagyon egyet értek!

2013. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Miért amikor a teremtés volt látta valaki?
2013. júl. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Véleményem szerint a Biblia és más hasonló szerzemények arra születtek, hogy a megmagyarázhatatlan dolgokat valamire ráfoghassák... Ezért más és más kúltúránként. És nem véletlen nem egyezik.
2013. aug. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Azért h mindent megtehetsz előbb utóbb ugy is meghalsz tulzás. Nem mindegy mikor és miért... saját magad alakítod az életed. Ebbe senkinek nincs beleszólása.Ha úgy élsz hamarabb ha amugy lehet későb halsz.
2013. aug. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Ha ő alkotta pl a matematikát, törvényeket ott van a kő alatt ott van mindenütt ő az élet... Egyes embereknek miért sanyarú a sorsa....


Ergo én is istenség vagyok, mert azt mondom, hogy azért esett le a pohár mert én azt akartam... Nekem sok ez egykicsit...

2013. aug. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mert tulajdonnév, úgy mint a Föld...


Létezik köznevi alakja is, pl görög istenek...


Különben Herkulest, meg James T. Kirk-öt is nagy betűvel írjuk, nem? :P

2013. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én ateista vagyok, és mivel nem hiszem hogy létezik ilyen dolog, és csak a létező személyeket írom naggyal, ezért kisbetűvel írom, hogy isten. És lehet hogy ez húlyeségnek tűnik, de már hozzászoktam.
2016. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!