Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták csak erről írjátok...

Ateisták csak erről írjátok le a véleményeteket légyszíves? Többi lent

Figyelt kérdés
Először is, nem tartozom se a hívők se az ateistákhoz.Kicsit ebben, kicsit abban is hiszek.A kérdés pedig a következő:Miért tagadjátok ennyire Isten létezését(Nem a bibliai istenre gondolok, hanem egyfajta teremtőre), ha logikusan átgondolva talán több az esélye a létezésének, mint annak, hogy nem létezik.Ezt arra alapozom, hogyha egy ember elfogadja az Ősrobbanás elméletét, akkor azt hogyan magyarázza hogy a semmiből lett valami?Sok tudós szerint az Ősrobbanás elindításához elegek voltak a fizika törvényei.De itt jön a képbe az a nagy kérdés, hogy ha az Ősrobbanáskor keletkezett a tér, idő és minden l****** akkor a fizika törvényei is akkor keletkeztek és így igen nehezen indíthatták volna be a folyamatot.Érdekes hogy az emberek mindent a tudománnyal magyaráznak, csak éppen a legfontosabb kérdésekben nem tudnak visszamenni a kezdőponthoz.gy vannak az élet kialakulásával is.Hiába Darwin és az evolúció a lényeg a kezdőpont nincs meg itt se ott se.Szóval ezek után mire alapozzátok hogy nektek van igazatok.Másik oldalról nézve Isten születését nem kell magyarázni mert nem lehet tudományosan, ha viszont a tudománnyal akarunk mindent megérteni, látható hogy az sem sikerül.
2013. júl. 29. 13:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%
Nem alapozok arra, hogy nekem van igazam. Én abban hiszek, hogy nem hiszek Istenben, a világegyetem keletkezése pedig az én életem szempontjából indifferens.
2013. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
És szerinted Istent ki teremtette?
2013. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
És amelyik vallásban egy csomó isten meg istennő és misztikus lény van, akkor mi van?
2013. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%
Newton előtt a mechanika törvényeit sem ismertük. A tudományos meg gyerekcipőben jár. Majd a világegyetem jelentkezésére is választ kapunk egyszer. Addig miért kiné bármilyen teremtőben is hinnem?
2013. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
37%

Én ugyan nem vagyok ateista, de az a véleményem, hogy Isten tudománnyal nem "bemérhető" dolog...

Én hiszek benne mert sokszor érzem a jelenlétét az életemben, se Isten se a Biblia, se a Tóra se a Korán nem a természettudományról szól, hanem az élet spirituális és közösségi részéről...

2013. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

* A tudomány még

* a világegyetem kekeletkezésére


Bocsi, mobilról írok.

2013. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, én csak egy példát hoznék fel:

Te lecsesznél egy gyereket azért, mert nem ért az agysebészethez?

Ha nem, akkor miért szidod a tudományt, azért, mert ilyen "fiatalon" nem tud mindenre pontos választ adni?

Ennyit fűztem hozzá...

2013. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

Én azért vagyok ateista, mert abban hiszek, amit bizonyítottak. És abban, hogy ha valamiről bebizonyosodik az ellentéte, akkor nyugodtan újragondolhatom a „hitemet”, és új alapokra fogom helyezni a világképemet. Ezt biztosítja a tudomány.

Amit nem találtam bizonyítottnak, abban nem hiszek, így semmilyen isteni létezésben sem. Ezzel ellentétben rengeteg olyan dolog van, ami bizonyítja, hogy amit a Bibliában leírtak, az finoman szólva is sok sebből vérzik – és ha egy világkép jó nagy része hibás alapokra épül, akkor az egészben megrendül a bizodalmam.

És kiemelném, hogy ha valamire még nem tudjuk a választ, az nem Isten létét bizonyítja, hanem azt, hogy még nem találtuk meg a választ. 2000 évvel ezelőtt azt hitték, hogy a villám az istenek haragja, most pedig tudjuk, hogy csak különböző töltésű mezők kisülése. Régen azt hitték, hogy az ima segít a gyógymódon, most pedig tudományosan kifejlesztett gyógyszerek. Régen ezekről nem tudtunk, nem értettük, ezért isteni dolgoknak véltük őket – azóta a tudomány bebizonyította az ellentétét.

2013. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

És Isten honnan lett?

Ez így fából vaskarika.

2013. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

Utolsót még kiegészíteném annyival, hogy: a kedves keresztények miért cseszegetik ennyire a tudományt, hogy még nem tud mindenre pontos választ adni, miközben ha az ő egyházuk nem nyomott volna el mindenféle tudományt évszázadokon keresztül, lehet, hogy ma már tudnánk a tudományos választ az ilyen kérdésekre?


Egyébként amennyiben nincs valamire bizonyíték, de valaki elhiszi, az nem tudomány, hanem értelemszerűen hit. Az ősrobbanást nem tudjuk bebizonyítani, csak elméletek vannak róla. Jehovával ugyan ez a helyzet. Ugyan olyan hit mind a kettő, egyik sem tudományosabb a másiknál.


Én nem tudom, hogy hogy keletkezett a világegyetem. Azt is hülyeségnek tartom hogy csak úgy a semmiből létrejött valami, de azt is, hogy egy istenség gondolt egyet és létrehozott mindent hat nap alatt. Akkor az az istenség hogyan került oda? A semmiből? Akkor ugyan ott vagyunk, mintha az ősrobbanásról beszélnénk, nem?

2013. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!