Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kit mi győzne meg a másik...

Kit mi győzne meg a másik oldal igazáról?

Figyelt kérdés

Nem kell vérre menő verbális agresszióba,és komment háborúba kezdeni.Pusztán érdekelne hogy egy vallásost mi győzne meg,vagy egy ateistát mi győzne meg (utóbbit jobban el tudom képzelni mert az vagyok,csak úgy érdekelne mások véleménye is)


Előre köszönöm.



2013. júl. 29. 16:13
1 2 3 4 5
 1/44 Pendulum92 ***** válasza:
56%

Én nem tartozom egyik oldalhoz sem igazán. Én kialakítottam a saját világképemet, nem hagyatkozom másokéra, és nem veszem át másokét teljes mértékben, maximum elgondolkozok rajta.


Ez a kinek van igaza alapvetően egy mókuskerék. Az egók harca. Azé az egóé, amitől ott tart a világ, ahol tart.


Szerintem ezt az egót kell nekünk visszaszorítani, hogy a tudatunk végre napvilágra kerüljön, az igazi, és ne fedje el az egó álarca, mint sok-sok éve teszi. Szerintem ezen kell dolgozni, és nem mekka felé fordulva mormolni valamit, vagy nagy áhitattal elmenni a templomba, aztán otthon tovább élni a romlott életet.

A vallás is egy út, de nem az egyetlen, és itt nem a vallásosságra gondolok, hanem ha valaki tényleg megérti a spiritualitás(nem az ezo-ra gondolok) lényegét, és nem ragad le a Földi dolgoknál. Sok vallásosnál látom, hogy felsőbbrendűnek gondolja magát azért mert vallásos, pedig nem jobb egy átlag ateistánál. Ugyanúgy az egó irányítja, amitől épp, hogy meg kéne szabadulnunk.

2013. júl. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
91%
Csoda. /ateista
2013. júl. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
93%
Egzakt bizonyíték. Mindössze ennyi.
2013. júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Első (Pendullum):Egy eldöntendő kérdésre te hogyan tudsz olyan válasuzt adni ami egyszerre és semennyire igen és ugyanannyira nem?


Hogy érthető legyen:A-természetfeletti létezik?


B-Igen/Nem.


Te hogy tudsz egyiket se választani?


Esetleg még az a lehetséges opció áll fenn hogy agnosztikus vagy,de az inkább amolyan "majd csak lesz valami" mentalitás.


Na sebaj,nem provokációból/lecseszésből,csak elég fura a leírás alapján a látásmódod.


2. nak meg köszönöm,de ennél konkrétabb jobb lenne.:Egyeseknek már az is csoda hogy létezünk ,tehát elég széles spektrumon mozog a csoda szó jelentése.

Sőt,már hallottam olyat is aki Istenre utaló bizonyítéknak tekinti,hogy egyszer éppen esőt akart és pont akkor elkezdett esni.


Egy ateistának ez nem nagy csoda (na jó,ha a Szaharában történt volna akkor elég jó lenne),de egy vallásosnak ez már csoda lehet.

2013. júl. 29. 16:56
 5/44 anonim ***** válasza:
94%

Valami olyan csodaféle, hogy az égen vörös betűkkel megjelenik: létezem, majd egy hang mennydörög: olvasd már el!!


vagy pl. egyik napról a másikra azt látnám, hogy nincsenek háborúk, mert aki gonoszságot készül elkövetni a másik ellen, annak a fenekébe belecsap a villám. Na ilyesmik hatására lennék hívő.

2013. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
Egymás után túlélni több halálközeli élményt - legyen az baleset, betegség vagy hasonló. Nekem ez lenne a csoda. Ha magam megtapasztalnám, és abban az adott reménytelen helyzetben egy fentebbvalóhoz szóló imádság megvalósulna.
2013. júl. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
Vaaaaagy az, amit az előttem szóló mondott! Hehehe
2013. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

"Olvasd már el!"


Ez nagyon jó!

2013. júl. 29. 17:03
 9/44 Pendulum92 ***** válasza:

Attól függ, hogy mit nevezünk természetfelettinek. Ha úgy érted, mint ahogyan a keresztények(Biblia) fogalmazzák meg Istent, úgy nem hiszek benne. Egy sokkal magasabb rendű "valamiben" hiszek, amit úgy fogalmazhatnék meg, mint maga a létezés. Az, hogy egyáltalán van valami, számomra az Isten.

Igen, kissé agnosztikus vagyok, tényleg, mert nem vagyunk elegendő információ birtokában, hogy bármi biztosan levonjunk, hogy van-e, nincs-e, ha van, akkor milyen, hogy nézki, mérhető-e, stb.

A hozzállásom talán a Zen buddhizmushoz áll a legközelebb. Ők nem tulajdonítanak túl sokat semmiféle Istennek, ők a meditáció általi lelki felemelkedésben hisznek, elérni a buddhaállapotot. Ha nem is vagyok buddhista, de én is úgy gondolom, hogy nem Istenre és vallásokra kell hagyatkozni, hanem önmagunkat kell újra megtalálni.


Magyarul úgy gondolom, hogy van Isten, ami maga a létezés, ezen felül pedig a lelki felemelkedést magunkban kell megtalálni, nem várni a sültgalambot.

2013. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
Ha Isten gonosz lenne, talán az meggyőzne, hogy nem létezik.
2013. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!