Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen nyilatkozatot írjak,...

Milyen nyilatkozatot írjak, ha ki akarok lépni az egyházból?

Figyelt kérdés

megkereszteltek ( római katolikus vagyok) viszont egyáltalán nem hiszek benne, mondhatni ateista vagyok.De! nem az zavar, hogy leöntöttek egy kis klóros csapvízzel, hanem hogy nyilván vagyok tartva római katolikusként.

Mit írjak a kilépő nyilatkozatomba?


2009. okt. 25. 09:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
31%
XD!
2009. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
6%

Szia!


Nem klóros csapvízzel öntöttek le, hanem szenteltvízzel. Továbbá a hivatásukat feladó papoknak kell megindokolni a kilépésüket, neked nem.

2009. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
16%
Isten előtt máris kiléptél.
2009. okt. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
60%
A tagsági könyvet ne felejtsd el leadni...
2009. okt. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
64%
ha elmész egy templom mellett, mindig köpj egyet, hátha meglátja a pap, aki keresztelt és kitagad...én ezzel próbálkozom egy pár éve
2009. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
25%

Ennek a lépésednek akkor van értelme, ha tudsz jobbat.

Nem azt mondom, hogy nincs jobb, félre ne érts, de tartok tőle, hogy amit te "jobbnak", igazabbnak tartasz, az valójában nem az!

Mivel úgy tűnik nekem, hogy te valójában nem a katolikusokat akarod ott hagyni (hivatalosan), hanem a vallást, mint olyant. Az hogy történetesen katolikusnak vagy keresztelve, csak egy dolog. Ne gondold, hogy valamit is meghatároz ez a tény. Semmit nem jelent egy olyan "keresztség" (még a Biblia szerint sem), amit akaratod ellenére, csecsemőkorodban műveltek veled!!!


A "vallásból", vagy a "hitből" pedig nem tudod magad kiíratni, mert alapjában véve minden értelmes ember valamilyen értelemben vallásos marad, akárhogy is hadakozik ellene, még az ateisták és az agnosztikusok is!

2009. okt. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
61%

Simán csak írj egy levelet (ajánlva!) annak az egyházmegyének vagy plébániának, mittudomén, ahol megkereszteltek. Ebben leírod, hogy kéred, hogy töröljenek téged a nyilvántartásból véglegesen. Emellett hivatkozz az adatvédelmi törvényre (amit egyébként is érdemes ezügyben elolvasnod). Ennyi.

Utána elvileg törölnek, és vissza is jeleznek neked.

Ha nem, akkor gáz. Lehet rákérdezni, meg ügyvéddel fenyegetőzni, stb.


Utána bizonyos idő elteltével érdemes megnézni, hogy valóban nem vagy már benne. Tehát egy ismerőssel (rokonnal, pl. szülő) kikéretni ezen adatodat. Mármint hogy meg vagy-e keresztelve. (Mondjuk olyan szavakkal mehet oda az ismerősöd, szülőd, hogy "hát úgy aggódik a drága kis gyerekért", és érdekelné, hogy anno meg lett-e rendesen keresztelve, meg szerepel-e tényleg a papírokon). Ha kiadják neki, hogy benne vagy a listában, akkor kiderül, hogy mégsem töröltek. Tehát mehet a per. Ha töröltek, akkor megnyugodhatsz.

Sok sikert. ;)

2009. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
0%

miért nem bírjátok megérteni, hogy nincs nyilvántartás, ahonnan törölhetnének???????

amiről az utolsó beszél, az azt a tényt rögzíti, hogy anno megkeresztelték. ezt nem semmisíthetik meg, hiszen az tény, hogy megkeresztelték, nem?

olyan nehéz ezt felfogni?? ...

nem kell ide semmiféle körmönfont nyomozás, meg leskelődés, az anyakönyvből nem fogják törölni, hisz az egy múltbeli megtörtént eseményt rögzít

(kb. olyan, mint ha azt kérnéd 50 évsen, hogy semmisítsék meg az általános iskolai osztálynapló rád vonatkozó részét, és akkor már nem is voltál általános iskolás...)


Perelni meg ... nevetséges, de próbáld meg, hadd nevessenek egy jót a bíróságon

szánalmas

2009. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem szóló!

Említettem másik kérdésnél is - valószínűleg neked - hogy az, ha valakinek a személyes adatát tárolják valahol (pl. a nevét) az csak akkor lehetséges, ha ahhoz az illető hozzájárul. Ha ezt megtiltja (avagy kéri a törlést), akkor onantól köteles a nyilvántartó ezt törölni.

De látom az agyadig akkor sem jutott ez el, mint ahogy most sem. Holott említetttem, hogy javaslom elolvasásra az adatvédelmi törvényt. Látom, nem sikerült addig eljutnod. Na de sebaj. :)

Most ide is linkelem, hátha elolvasod:


[link]


De ki is emelem a lényeget, csak neked, csak most:



"(2) A személyes adatot törölni kell, ha

a) kezelése jogellenes;

b) az érintett - a 11. § (1) bekezdésének b) pontjában foglaltak szerint - kéri;

c) az hiányos vagy téves - és ez az állapot jogszerűen nem korrigálható -, feltéve, hogy a törlést törvény nem zárja ki;

d) az adatkezelés célja megszűnt, vagy az adatok tárolásának törvényben meghatározott határideje lejárt;

e) azt a bíróság vagy az adatvédelmi biztos elrendelte."



Ha nem lenne világos, akkor szólok, hogy itt két pont miatt is törölni kell. Az egyik a B pont (mivel ő maga kéri). A másik a D pont, mivel nem vallja magát katolikusnak, így az adatkezelés célja is megszűnik.

Remélem így másodjára sikerül felfognod neked is. :)

2009. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
0%
Tehát ha bemész a volt iskoládba, hogy a te nevedet töröljék az osztálynaplóból, szerinted megteszik?
2009. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!