Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges az emberiség,...

Aeterna kérdése:

Lehetséges az emberiség, Istenné válása?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, ti hogyan képzelitek el az ember evolúciójának csúcsát. Az Istenné válás lenne az?

2013. aug. 3. 11:45
1 2 3
 21/23 pelgrim ***** válasza:

# 6/


„Ez hülyeség. Az evolúció változást jelent nem fejlődést.”


Hát ez nem teljesen így van. Az evolúció nem csak változást jelent hanem talán első sorban fejlődést. És ez már azt jelenti hogy valóban az evolúció céltudatos fejlődés.


Igen, egyetértek azzal, hogy:


„Minden élőlény jelenleg az evolúció csúcsát képviseli, …”

„De soha nem lesz egy amolyan referencia-élőlény, … ”

„Ugyanis egy élőlény csak saját ökoszisztémájában betöltött szerepe alapján lehet a csúcson.”

„Az evo. akár visszafelé az egyszerűsödés irányába is mehet.”

„Az evolúció nem mindig kedvez az intelligenciának.”

„Az evolúciót céltudatos folyamatként értelmezed.”



„Az éntudat, gondolatok, nyelv, memória pedig nem törvényszerűen, alakult ki.”


Szerintem nincs a világon semmi, ami véletlenül jött volna létere, ez érvényes az éntudatra, a gondolatokra, a nyelvre, az emlékezetre és a környezeti feltételekre is.


„A világegyetemet törvények szabályozzák, …”


Igen, a világegyetemet törvények szabályozzák, csakhogy szerintem nem ismerjük a világegyetem összes törvényeit. Szerintem létezik egy magasabb rendű természeti törvény, amely alkalomadtán nem csak bármely más törvényt felülír, hanem jelen van mindenben mit egy vezérlő alapelv, mint a lenni akarás és a törekvés hogy a körülményekhez viszonyítva a lehető legnagyobb tökéletességet érje el.


„Ja, és hozzátenném hogy az ember evolúciója lényegében már véget ért.”


Igen, de csak ami a fizikai megjelenését illeti, a tudatban lehet a fejlődése korlátlan. A tudat lehetőségei távolra felülmúlják a faj- vagy létfenntartás szükségleteit, nincs tovább szükség szelekcióra, szabad a vásár. Nagyon is helyén van a bölcsek tanítása, hogy a „mennyek országa (a tudat tökéletes állapota) minden újonnan érkezővel bővül”. Nem úgy van tehát, hogy ugyanazt a helyet vagy ugyanazt az eledelt vagy lehetőséget egyre több egyén közt kell megosztani.

2014. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
van ilyen...sátánizmusnak hívják :)
2014. dec. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Helyes válasz ***** válasza:
37%

Csemegézve a kommentekbők válaszolnék némelyikre aztán az alapfeltevésre is.Ha azt gondoljuk,hogy Isten csupán egy vezérlő elv,akkor bizony elég felszínesen olvastuk az Ő életrajzi művét a bibliát.Az animisták mondják ,hogy Isten mindenben ugyanúgy ott van.Nem mindenben,és nem ugyanúgy.A mindenütt jelenvalóság mást takar.Az akapkérdés viszont az,hogy önmagunktól tudunk-e egy tökéletes szintre eljutni.A válasz:Nem.

Azt önmegváltásnak hívják,és bebizinyosodott róla a történelem során,hogy nem működik.De Jézus azt üzeni:"Az engem szeretőket szeretem,és akik engem szorgalmasan keresnek,megtalálnak.Na ez az istenné válás útja.Utánnozni a mestert,és egyre jobban olyanná lenni,mint Ő.

2016. nov. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!