Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek az itt válaszoló...

Szerintetek az itt válaszoló vallásosok, akik mindent elítélnek, mitől ilyen frusztráltak?

Figyelt kérdés
Nekik örülni kéne, hiszen szerintük - ha más nem is - ők üdvözülni fognak. Ehelyett jól kiosztják egymást is meg az ateistákat.
2013. aug. 3. 16:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
A vallás aggressziót és ellentéteket szül. Nézd csak meg a történelem során, de akár a bibliát is. Az ember szereti az akaratát, nézeteit kiterjeszteni, s az önbecsülését sérti, ha ellentmondanak neki. Ez van. Am gondolom majd jól lepontoznak. :D
2013. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
... tudat alatt erzik, hogy valami nem stimmel veluk, ez nyilvanul meg a valszaikban.
2013. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Tipp:

Az utóbbi néhány hónapban az értelmes vallásosok kikoptak, az itt maradók és újonnan érkezők viszont többnyire keményvonalas fundamentalisták, valószínűleg szexuális élet nélkül, ezért frusztráltak. Mivel az egyetlen dolog az életükben a vallás, ami jelen esetben ráadásul épp a problémáik forrása is, agresszíven reagálnak a kritikára és támadásokra.

2013. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami, én azt látom, hogy nemcsak a kritikára reagálnak így, hanem mintha szándékosan a balhé kedvéért jönnének. persze, ez egy anonim oldal, jobb, ha itt adják ki, de félelmetes, hogy köztünk járnak... Az ilyenek égették meg az embereket a középkorban.
2013. aug. 3. 17:27
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Hát azért említsük meg,hogy Tisztelet a kivételnek!


Nagyon kedves értelmes hívőkkel találkoztam már itt a GYK-n is :) Olyanokkal is,akikkel bár nem értek egyet,de kulturáltan tudnak viselkedni.


Igaz a kérdés konkrétan a "frusztrált" hívőkre értendő,de az ilyenekről meg csak annyit,hogy nem igazi hívők.

S, azzal,hogy mindenki mást lehurrognak magukon kívül,azzal csak az a benyomást keltik (legalább is nekem),hogy csak magukat próbálják győzködni,mármint,hogy ők igaz hívők és a jó úton járnak.Na kérem szépen ez igazi hívőkre nem jellemző. Szerintem ebben mindannyian egyetérthetünk világnézetünktől függetlenül is :-)


Akinek nem inge, ne vegye magára! (gondoltam ezt még ide írom :D )

2013. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen tisztelet a kivételnek, és a kérdésem kifejezetten a "lehurrogókra" vonatkozik!
2013. aug. 3. 18:20
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

En akkor akadtam ki, mikor a Csaladi Kapcsolatok rovatban egy holgy azt irta, hogy nem kivanja megkeresztelni a gyermeket, es erre vallasos emberektol olyan reagalasokat kapott, hogy "az ilyennek golyo kell" es "az ilyent egy ferfi jol el kellene verje".


Csak remelni tudom, hogy ezek csak az internet nevtelensege moge bujt trollok, de akkor is nyugtalanito, hogy egyesekbol ezt hozza ki a vallas.

2013. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

Ezt meg is lehet fordítani, hogy szerinted az itt válaszoló atesiták, akik mindent elítélnek, mitől ilyen frusztráltak? De így sincs semmi értelme.

Tipikus ostoba kérdés, a valláskritika, nem a vallásos személyek kritikája, hanem a vallás kritikája, persze, csak annak, aki szeret gondolkodni, és nem szeret szeméyleskedni. A kérdésed alapján, te tűnsz a legfrusztráltabbnak jelenleg.

2013. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Pontosan az ilyenekre gondoltam, köszönöm a példát :)
2013. aug. 3. 18:47
 10/20 anonim ***** válasza:
20%
Pedig a 8-asnak igaza van. Kiírsz egy otromba kérdést, egy bunkót, a közepe felé próbálsz rajta finomítani más hozzászólása miatt egy sablon "akinek nem inge, ne vegye magára" dumával, majd miután valaki megfordítja a kérdést és rádhúzza a mocskos lepedőt, ahogy te a hívőkre, máris ujjal mutogatsz. Szép ember vagy, mondhatom.
2013. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!