Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek az itt válaszoló...

Szerintetek az itt válaszoló vallásosok, akik mindent elítélnek, mitől ilyen frusztráltak?

Figyelt kérdés
Nekik örülni kéne, hiszen szerintük - ha más nem is - ők üdvözülni fognak. Ehelyett jól kiosztják egymást is meg az ateistákat.
2013. aug. 3. 16:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
10.-es el vagy te tévedve, de nagyon. Miből gondolod, hogy én ateista vagyok és a hívőket (úgy általában) szidom?
2013. aug. 3. 20:48
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Ez a kérdés úgy csalogatja magához a címében szereplőket, mint a légypapír a legyeket.
2013. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%

Én nem hiszek semmit, hisz az orrom előtt van minden. A kérdés, meg a válaszok. Semmi másból nem indulok ki. De lényegtelen a véleményem, a tiéd nem fogja megváltoztatni, viszont attól függetlenül még elmondhatom.

Ja a válasz: ha vallásos lennél, akkor ezt a kérdést nem irtad volna ki.

2013. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező az ilyen hívők nem frusztráltak, csak már bele fáradtak az olyan kérdésekbe, hogy "Isten megtud teremteni egy akkora követ amit még ősem bírna el?"

Ezt és a többi nevetséges hülyeséget már 100x megválaszoltuk, de ti felteszitek 101x is csak azért, hogy húzzátok az agyunkat.

Egy idő után már valahol belefárad az ember, és kicsit agresszívan fog fellépni.


Nektek ateistáknak meg olyan a természetetek, hogy csak ti támadhattok, és nagyon fáj ha vissza nyal a fagyi.

Pedig itt gykn gyakran jogosan nyal vissza.


Semmi köze a szexnek az egészhez. xD

Gyakorivalasz2 ezt a baromságot miből gondoltad? lol

2013. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ateista. De ez a kérdés szempontjából lényegtelen. Olvassatok figyelmesebben, a kérdés nem vallásosak vs ateistákról szól.
2013. aug. 3. 23:12
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
Azért frusztráltak,mert bizonytalanok a vallásukban,önmagukban.
2013. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Makoscsiga ***** válasza:

"A vallás aggressziót és ellentéteket szül."

Ja, nézd meg az agresszív buddhistákat... mindenfelé csupa vérengzés. :-D

2013. aug. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#17


Ezt annyira nem találnák mosolyogni valónak azok a mianmari(burmai) muzulmánok, akiket a buddhisták gyilkoltak meg.

2013. aug. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Én 17 éves hívő srác vagyok, abszolút nem támadok agresszívan senkire, mert attól nem lesz jobb senkinek. Akik ingerlékenyek, vagy agresszívak, azokban nem feltétlenül azt kell látni, hogy ők a vallásuk miatt ilyenek, hiszen egy ateista is lehet rosszkedvű, és mivel én abból indulok ki, hogy a vallásom tényleg bebiztosít, könnyen al tudnám képzelni, hogy egy ateista éppen a bizonytalansága miatt ingerlékenyebb lehet. De persze nem akarok általánosítani, mert igazából neked, mint kérdezőnek abba kellene belelátnod, hogy biztos van egy csomó olyan hívő, akik nem agresszívak, és ezáltal fel sem tűnnek neked itt a gykn. Ugyan így lehet, hogy van egy csomó ateista, vagy csak éppen útkereső aki frusztrált vagy nagyon boldog. Szerintem nem szabad mindent a vallásra visszavezetni. És azok a hívők, akik egymással veszekednek, személyes meglátásom szerint valamit nem jól csinálnak. Tehát biztosan vannak olyan válaszolók, akik mindent elítélnek és frusztráltak, de hogy ők miért, azt nem tudom megmondani, csak azt, hogy nem feltétlenül kell összefüggést keresni a kettőben. Másrészről elég nehéz mondjuk jó kereszténynek lenni.
2013. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
48%

A vallás szabályai szerint élni 21. században nagyon stresszes. Az emberek kb két percenként követnek el bűnt ( apró hazugság, gyűlölet, házasság nélküli szex, csúnya beszéd, nem imádkozás, "illetlen" ruha, egyszer egy templom előtt mentem el blézerben, térdig érő ceruzaszoknyában, fehér nem kivágott blúzban, erre utánamordított egy nő, hogy a pokolra kerülök:-D bocsánat hogy normálisan felöltöztem az

érettségimre:-D)

És sok vallásos nem hajlandó elismerni a nyilvánvalót: a vallás az ember műve, a szent könyvek fikciók, az egyházak pedig emberekből állnak, tehát egy vallás sem tökéletes, semmi sem biztos, és igenis vannak ellentmondások a vallásokban. Szintén előfordulnak borzalmas bűncselekmények ( pl női körülmetélés, kasztrendszer, szcientológusok elveszik az ember gyerekeit, stb) melyeket a vallás nevében követik el, nap mint nap, évszázadok óta. És ezekről ők is tudnak. Ha van Isten, akkor a világ egész más lenne.

2013. aug. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!