Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az embereknek van lelkük,...

Ha az embereknek van lelkük, akkor az állatoknak miért ne lenne?

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 19:08
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy nincs?
2013. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező.


Az állatok ugyan olyan lelkek mint mi. Ha mi meghalunk Ők is.

Ám a teremtő az állatoknak nem ígért örök életet, ezért Ádám idejében sem élet örökké, ebből tudta Ádám mi a halál fogalma. Tudta mit veszíthet.


Katy Weaver

2013. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem az állatoknak is van lelkük. Csomó állatszellem tapasztalatról hallani. Én már hallottam olyanról, ahol egy macska szelleme kísértett. Azt mondják a szeretet a lélek éltetőereje. Az állatok is tudnak szeretni....
2013. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
16%

Arról van szó, hogy az állatoknak nincs olyan lelkük, mely kevésbé különbözne egy emberétől, mint egyik emberé a másiktól. Nekik korlátozottak az értelmi, erkölcsi képességeik, jóval a mi korlátaink alatt. Az ösztönök náluk sokkal meghatározóbbak.


Mellesleg nem értem, miért következne abból, hogy az embereknek van, az, hogy az állatoknak is? Vagy fordítva? Szerintem a kettő közt nincs ok-okozati összefüggés semmilyen módon.

2013. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
86%

Mielott más "értelmes" hozzászolásokat hallanánk, tisztázznunk kell valamit gyerekek!


Ki tudná nekem pontosan megmondani, mi is az a "lélek"?

2013. aug. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Az én értelmezésemben a lélek egy végtelen nagy egész,ami mindenben benne van.ezáltal egyénileg,és globálisan is létezik.tehát van lelkük az állatoknak.
2013. aug. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
0%

"Taresz01 válasza:


Mielott más "értelmes" hozzászolásokat hallanánk, tisztázznunk kell valamit gyerekek!


Ki tudná nekem pontosan megmondani, mi is az a "lélek"?"


... a lélek a TEREMTŐ ereje (energia, ami éltet)...ahogyan az apostoli HITVALLÁS mondja:


...hiszek a Szentlélekben, urunkban és ÉLTETŐNKBEN, aki az ATYÁTÓL és a FIÚTÓL származik...


...nem teljesen tökéletes a HITVALLÁS jelenleg ismert fordítási formája, de nagyjából kifejezi az IGAZSÁGOT!


a Szentháromság tana igaz!...és a HITVALLÁS erről szól


...Van az ATYA, aki mielőtt bármi t is alkotott volna megalkotta az ÖRÖK TÖRVÉNYT (KRISZTUST), és azután mindent alávetett KRISZTUSNAK (vagyis TÖRVÉNY által alkotott és tartja fenn az egész teremtett világot bármekkora is az...és a TEREMTŐ ERŐ (ENERGIA, amiből alkot KRISZTUS által) az a Szentlélek...és ebből is látható, hogy a Szentlélek lévén tiszta energia, nem kíván imákat (nem imádkozunk Szűzmáriához, ezt Jézus sem tanította)...ellenben az elszennyezett tiszta energiát ki kell tisztítani (ez a karma törvénye) és mindez benne áll a Bibliában is...csal LÁTÓszem és HALLÓ fülek kellenek hozzá, amelyeket előítéletek nem befolyásolnak, és nem hoznak létre az elmében ilyesmivel korlátokat....


...tehát a lélek (energia) Áthatja a teremtés egészét, amint azt KRISZTUS is, hisz az egész formai világ is (amely önmagában szinte halott) KRISZTUS által működik..és élteti a lélek , vagyis a változás attól van, hogy a lélek (zet) áramlik...tehát az állatoknak is van lelkük, mi több, mindennek, mert a lélek áramlik (csak az áramlás sebessége változik a látszólag élettelen tárgyaknál, ám ha nem lenne áramlás, akkor nem volna avulás,korhadás,rothadás, rozsdásodás-amit az életerő lassú áramlása, -amelyet oxidációnak nevezzünk sokszor)...tehát a "lelkes állatok" is élnek, és az emberek is csak "lelkes állatként" kezdik az életüket, mert van testük (formájuk) és élő, tehát van lélekzet, de még nincsen tudat!...az emberi tudat lassan fejlődik, nyílik ki...kell hozzá néhány év, amíg éntudatossá válik :)

2013. aug. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
83%

Itt többen összekötik a lelket a Szentháromsággal.

Akkor aki nem a szentháromságban hisz annak nincs lelke?

Szerintem az ember lelke úgy fogalmazódik meg, ahogy él.

Ha valaki egész életében kedves, megértő udvarias, stb. akkor azt mondják rá, hogy jólelkű

Aki erőszakos goromba, másokat semmibe vesz, gyilkol stb. arra azt mondják, hogy lelketlen. Nem igaz, mert annak is van, csak rossz lelke.

Ha meghal valaki pontosan olyan történik vele mint bármely más élőlénnyel, visszakerül a természetbe az enyészetnek a teste. A lelke pedig addig él, amíg van valaki a világon, aki gondol rá. Szeretettel, vagy gyűlölettel, az mindegy.

A többi, a visszajáró, vagy kísértő lélek meg az ezotéria kategóriába tartozik.

Még valami: Mindenki a saját hite szerint éli meg a saját és más lelkét. Láttam egy filmet a Youtbe-n, amikor az autópályán elgázoltak egy kutyát és még élt. A társa pedig

Megpróbálta és ki is húzta a száguldó autók között az autópályáról a sérült kutyust.

Most mondja valaki, hogy ennek a kutyának nem volt lelke!

A leg markánsabban a keresztények fogalmaztak a szentháromság hirdetésével, de rengetegen gondolják ezt másképpen. Nekik nincs igazuk? Szerintem csak a keresztények szerint nincs igazuk. Mindent, amit valamilyen vallás nevében hirdetnek, emberek írták. Én így is kezelem, Istenhívőként. Ha van Isten, nem hiszem, hogy az lett volna a célja, hogy az lett volna a célja, hogy ezernyi vallás legyen, és egymást gyilkolásszák vallás címszó alatt, és így mindenkinek más lelket tulajdonítsanak. Mert aki valakit nem szeret, annak nem is tulajdonít jó lelket.

2013. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok is (macska , kutya, stb.. ki tudja még....tengeri emlősök is akár...vagy kisebb lények) álmodnak! ...pl álmaikban néha megriadnak, felrezzennek, mint az ember....

Ez már nyilván valamiféle tudat, öntudat jele, amit lehet léleknek is nevezni...De, hogy az mi? Rejtelem....

2013. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Simán van!
2013. aug. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!