Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jól látom, hogy a Jehova...

Jól látom, hogy a Jehova Tanúin csapódik le minden mérgező anyag, ami csak szennyezhet egy vallást?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az elvakult hitre, hogy szó szerint értelmezik a Bibliát, a lelki terrorra, amiért mindig lelkiismireti válságot próbálnak kelteni és fenntartani, a világvége közelsége, a pokol állandó fenyegetése.

Nem bántani akarom őket, egyik vallást sem ellenzem, csak nem értem, hogy hihet ebben valaki. A többszörös lebőgés a világvégével kapcsolatban nem teszi hiteltelenné a tagok szemében? Miért nem? Normális ember gondolhatja, hogy az Igaz Vallásnak, Isten szent szövegének helyes értelmezése maga után vonja a világ nagyobbik felének a megvetését, a tagok elszigeteltségét, amit ráadásul maguk választanak?

Még egyszer mondom, senkit sem akarok bántani, csak nem értem. Mit gondolnak a tagok, miért mosolyogják meg őket, ha elmondják a véleményüket?

Tanúk válaszát várom, nem szeretnék anyázást látni.


2013. aug. 8. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Jól.

Ők igazából nem egy vallás, sokkal inkább egy szekta.

2013. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Én Tanú vagyok de mégsem gondolom magam elvakultnak.

Mire gondolsz amikor lelki terrort írsz,mert én még sosem tapasztaltam ilyet az évek során.

Pokollal mi sohasem fegyegetőztünk még, az teljesen biztos,mivel mi a Biblia által tudjuk,hogy nincs pokol.

Nem hiszem,hogy ha valaki Tanú akkor már hibátlan lenne,gondolok itt a "többszörös lebőgésre",amikor tévedtek valaha is valamiben a Tanúk az ki lett igazítva.

más egyházakról ez nem mondható el.(nem bántásképpen írom)

Miért is vagyunk elszigetelve?

Talán azért,mert próbáljuk a családunkat megvédeni ettől a mocskos,gonosz,erkölcstelen,bűnöző világtól,és ami a legfontosabb,hogy szeretnénk Isten alapelveinek és irányadó mértékeinek megfelelni,és szeretnénk másokkal is tudatni,hogy hogyan lehet ezt megtenni?

Hátha ez okot ad arra,hogy utáljanak,gúnyoljanak szidjanak,megmosolyogjanak minket TESSÉK,csak azt nem veszik észre,hogy ezekkel a tetteikkel saját magukat gúnyolják és nevetik ki,mindenki saját maga fog felelni Jehova előtt a tetteiért.

Ha ahhoz,hogy megvédjem a családom,ezt kell tennem,akkor bármikor ,bárhol és bármeddig megteszem.

2013. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Annyit szerettem volna még írni,hogy a rengeteg lecsapódott MÉRGEZŐ anyagot nem nálunk kellene keresned!

Vannak tőlünk erre érdemesebb vallási csoportok ahol sokkal de sokkal többet találnál!

2013. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Ők a leghülyébbek ezért van ez. Amikor a mormonok jöttek és elküldtem őket akkor nem jöttek többet.
2013. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező.


23. éve szolgálom Jehovát, soha nem tartottak lelki terrorban.

Sőt a lehető legjobb támogatást kaptam tőlük, amire Isten felhasználta Őket.

Nem fenyegettek pokollal, már csak azért sem, mert a pokol a biblia tanítása szerint a nemlétezés állapota, és nem egy kínzó hely.

ezt a Tanítást más egyházak tanítják.


azt hogy Szektának neveznek az nem új keletű, Jézus első tanítványait is annak nevezték, benne van a Bibliában, és nem értettek velük egyet, és gyakran üldözték őket, szellemi és fizikai bántalmazás által, hogy megtörjék a fedhetetlenségüket Isten iránt.


A világ végével kapcsolatban pedig már egy jó párszor magam is leírtam, hogy konkrétan soha nem írta egyik őrtorony sem, hogy mikor van a világ vége, vagy mikor lesz.

Jézus csak esemény sorozatokat adott meg, s ez jó így mert ha megadná a dátumot, akkor érdekből gyorsan mindenki megváltozna, így hogy nem tudjuk, biztosan csak azok fognak megmaradni, akik a Biblia vers szerint mindvégig kitart.


Más részt nem a világnak lesz a vége hanem emberek által vezetett, irányított rendszernek, amit Jézus királysága vesz át egyszer és mindenkorra, mint király ezer évre.


Azok akik avval vádolják régebbi tanúkat, hogy rossz dátumokat adtak meg, azok félre értelmezték egyes Őrtoronyban lévő mondatokat, és elkezdtek berendezkedni rá.

A többiek ma is itt vannak, akik félre értették, azok kimorzsolódtak.

Így amit írsz az nem valós.


ez ugyan olyan híresztelés, mint amikor avval vádolták a betiltás alatt, hogy a Tanuk "motoszka" estet tartanak....


Pedig csak titokban jöttek össze magán házakban Biblia tanulmányozásra, hogy az akkori politikai vezetők rá ne jöjjenek...


Mosolyognak?

A nevetés nem bűn. Ha kárörvendésből, vagy sértésből teszik ahhoz is joguk van az embereknek.

Nekünk egy feladatunk van, a Királyságnak azt a jó hírét elmondani az embereknek, ami megváltoztatja a jelenlegi gonosz állapotokat, és békés új társadalom lesz a földön, ahogy Isten kezdetben eltervezte,

ehhez tanítványokká kell Jézus parancsa szerint tenni azokat, akik halló fülűek.

A Többi nem a mi dolgunk.


Katy Weaver

2013. aug. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Katy!


Azt magyarázd meg kérlek, hogy miért van az, hogy a Tanúk évszámokat kiolvasnak a Bibliából, bármilyen könyvből ki lehet olvasni bármilyen számot csak egy szabályt kell kitalálni, ami a végén kihozza az évszámot amit megakarunk kapni. Mellesleg az Őrtorony társulat alapítója Russel is okkultizmussal kezdte az egészet, egyiptomi piramisokból próbált meg jósolni, a vallás mégis tiltja az okkultizmust. Ismerek Tanúkat rendes embereknek tartom őket, de szerintem felsőbbrendűnek képzelik magukat valamilyen szinten, ami abban nyilvánul meg, hogy mi "világiak" vagyunk ezt olyan lekezelően tudják mondani. Plusz az a mondás pl. nem engedik el a gyereküket "világi" barátjának a családjához, nehogy a "rossz szokások megrontsák a jó szokásokat". Amikor nem hiszem, hogy a gyerekének a barátjának a családja át akarja téríteni és a lelki terror itt jöhet be.

2013. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Az évszámokat maga az élet bizonyítja, amikor egy esemény megtörténik.

Ha megnézed a Zsidók életét, ott nem egyszer írnak arról, hogy éveket adott meg Jehova, pl a Zsidók kiszabadításáról a 70 éves fogságból, Babilonból, Cirus király segítségével.

De most nem szeretném az egészet felsorolni.


Más részt ha megnézed az írásokat mind az Ó mind az Új írásokat, Isten óva intette a népét, hogy más kultúrákkal, vagy vallású emberekkel keveredjenek, s az is írva van, tanulság kép, amikor megtörtént még is ilyen barátság, és rossz vége lett.

Persze az nincs megtiltva, hogy beszélgessünk az emberekkel, szomszédainkkal, magam is jó kapcsolatban vagyok néhányukkal.Vannak idős nénik akiknek még segítek is bevásárolni, vagy csekket feladni.

Ám nem árt az óvatosság, és ezt meg kell értened, a Teremtő nem véletlen íratta le a bibliában. Hanem hogy tanuljanak azok belőle akik e szerint szeretnének élni.


Nem vagyunk szerzetesek, vagy rossz indulatúak, csak óvatosak.

azt is tudom, hogy ez sokaknak nem tetszik, de ezt mi választottuk, s nem bántani akarunk vele másokat, de Istennek szeretnénk megfelelni elsősorban, nem az embereknek.


Katy Weaver

2013. aug. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Katy!


Miért van akkor az, hogy csak múltbéli eseményeket lehet megjósolni? Tehát, hogy mi lesz 20 év múlva azt nem fogják tudni megmondani. Viszont utólag ki lehet olvasni azt a dátumot.


Ez amit írtál olyan mintha a Tanúk lenne a kiválasztott nép mindenki más rossz és bűnös. Miért félti annyira a Tanú gyerekét, hogy nem engedi el "világi" családhoz, holott az a család lehet nem is tudja, hogy az adott gyerek Tanú. Ez már paranoia szinten van szerintem.

Ha kívülálló szemmel nézzük az egészet akkor van, hogy a 19.század végén 20. század elején megjelent ez a vallás, ami azt mondja, hogy minden más vallás rossz és csak a miénk a jó, aki nem hiszi az soha nem fog feltámadni. Ez picit fura. Egész addig rosszul értelmezték a bibliát több száz éven keresztül?

2013. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

Nos Kedves Kérdező:


ezt egyszerűen meglehet érteni, csak Biblia ismeret és tanulmányozás kell hozzá


Tudod a Biblia leírja, hogy egy nagy fáról való szemléltetésben, hogy azt kivágják, és lebilincselik,


ez azt jelenti, hogy az utolsó király földön Jehova jóváhagyásával Sedékiás volt. Őt Babilonba hurcolták, és ott is halt meg, innentől nem választott magának földi képviselőt.

Addig míg el nem jön Siló, és a népek neki engednek.

Siló azt jelenti= akié a jog.

ezt a jogot pedig legközelebb az kaphatja meg aki erre valóban jogosult, és az nem más mint Jézus, Ő fogja képviselni az atyát Jehovát a messiási királyságban.


ezt az évszámot pedig ki lehet számolni,

a Dávid király ágán végbemenő uralom kivágását: „hét idő” elteltével ismertté lesz, „hogy a Legfelségesebb uralkodik az emberek királyságán, és annak adja azt, akinek akarja” (Dániel 4:23, 24, 31, 32). Ennek a próféciának a fő beteljesedése Júda királyságának elpusztításával kezdődött, amely esemény a bibliai bizonyíték alapján i. e. 607 októberében ment végbe. A Jelenések 12:6, 14 rávilágít, hogy a három és fél idő 1260 napot tesz ki, tehát ennek kétszeresének, a hét időnek 2520 napnak kell lennie. „Egy-egy napot” számítva „egy-egy évért”, 2520 év felel meg a ’hét időnek’ (Ezékiel 4:6). Krisztus Jézus tehát 1914 vége felé kezdte meg az uralkodását az égben. Az abban az évben kitört első világháború jelezte ’a gyötrő fájások kezdetét’, melyek azóta is sújtják az emberiséget. 1914 óta igen figyelemreméltó módon erősítették meg az események ezen a vérrel beszennyezett földön, hogy azzal az esztendővel kezdődik Jézus jelenlétének a ’napja’! (Máté 24:3–14).


Persze evvel egyet is lehet érteni, és nem is.

De a Biblia arra mutat rá és soha nem hazudik, hogy a pogányok meghatározott ideje i.e. 607-től 1914-ig tartott.


Aki pedig azt állította, hogy Isten képviselője az a Biblia ellen beszél, mert a Teremtő nem választott többé földi képviselőt, csak Jézust, és Ő pedig elkezdte azok támogatását, a vég idején aki a parancsát végzik.


(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Jézus már itt van és elkezdte uralkodását, és most van a begyűjtő munka amire embereket használ fel mint mindig.

hogy ki fog megmenekülni, vagy ki nem azt nem határozhatja meg senki, még Jehova Tanúi sem, ere Jézus a hivatott.

Nekünk ezt a feladatot végezni kell, mert aki ezt nem végzi az vér bűnnel terhelt, vagy is akiknek nem mondjuk le szándékosan amit kell akkor az életét tőlünk kérik számon,

Én pedig nem fogok senki miatt bűnhődni, inkább végzem a feladatomat.


(Ezékiel 33:8, 9) 8 Ha azt mondom a gonosznak: »Ó, te gonosz, bizony meghalsz!«, de te nem szólsz, hogy figyelmeztesd a gonoszt az útja miatt, ő mint gonosz meghal a vétkében, de vérét a te kezedből kérem számon. 9 Ha pedig te figyelmezteted a gonoszt az útja miatt, hogy megtérjen róla, de nem tér meg útjáról, akkor ő meghal a vétkében, te azonban megszabadítod lelkedet.


Katy Weaver

2013. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es!

Örülünk neki,hogy te ennyire okos vagy!:)

2013. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!