Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyivel lettél jobb kereszté...

Mennyivel lettél jobb keresztény, miután elhagytad Jehova tanúi közösségét?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mivel tudod a bibliából alátámasztani, hogy ahová mentél, az biblikusabb közösség, mint ahol voltál? Milyen tantételek voltak a múltban hamisak és mik igazak most a jelenben, ahol vagy? Mert én úgy veszem észre, hogy teljesen szubjektív alapokon álló kritikát alkalmaznak a volt tanúk, akik most támadják régi szellemi testvéreiket.

Az egyik elhíresült személy,pl. a magát Zsotzának nevező valaki, aki teleírta az internetet a vádjaival Jt. ellen, de azt sehol nem írta meg, hogy konkrétan mitől lett jobb helyzetben? Talán attól, hogy elment a kézzel épített baptista templomba Jézust imádni? Ahol Isten nem lakik, mégpedig az egyedül igaz, Legfelségesebb Isten, a mi Istenünk, Aki nem a Jézus Krisztus!

Pl ilyen szubjektív, vádló szövegeket ír:


"a helyzet az,hogy a legtöbb tanú a teljes önértékelés hiányával küszködik,a valódi Krisztusban lévő szabadságtól megfosztva él a maga kis képzelt szabadságában,ön ön maguk rabszolgái....és ,de bizony sok közöttük a depressziós beteg,vannak akik kórházi kezelést is igénybe vesznek."


Mi ez, ha nem egy kisebbségi érzést egyensúlyozni kívánó személy önfelmagasztalása, alaptalan kritikája?! Ilyenekből aztán Dunát lehet rekeszteni. És a kritikájuk annyit is ér, amennyire az az ellenszenvükből és önigazolási hajlamukból fakad.


Aki ilyen alaptalan vádat fogalmaz meg általánosítva, az nagyon mélyre süllyedt lelkületében, csak még nem vette észre magát. Az én több évtizedes tapasztalatom ezt a vádat egyáltalán nem támasztja alá!


A másik híresség, aki magát Jolly Jokernek adja ki, azt kürtölte a JT mostani kongresszusa záró napján az elvonuló testvéreknek, hogy csak a Bibliát olvassák, az Őrtornyot ne. De egy kifeszített reklámszöveg szerint ajánlotta a maga blogját, a JT-ról. Akkor most csak a Bibliát olvassuk, vagy a hitehagyott blogját is, amit ajánl? Szerencsétlenke...



2013. aug. 7. 23:05
1 2
 1/13 M@x válasza:
Soha nem voltam Jehovista. ._.
2013. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van.
2013. aug. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2013. aug. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
78%
Soha nem térnék át, nem lennék JT. A Biblia szent, előbb fogom irodalmi szempontból olvasni, mintsem hogy kiforgassam a szavait. Akkor rökönyödtem meg leginkább, amikor egy egészségügyi nővér szülni készült, és aláírta a papírokat, h ha gond lép fel, meghal, de vért nem fogad el. Milyen anya ez... aki elhagyná gyermekét, ráadásul egészségügyben van, lehetne némi esze...Meg különben is, mindegy, hogy hogy nevezzük Istent, honnan közelítjük meg, az a legfontosabb, hogy higgyünk és kövessük a szavait, és a lelkünk békére fog találni.
2013. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagyok Tanú rengeteg mindennel nem értek egyet, amit ők gondolnak/hisznek. De mindenki ezt a véradásos dolgot hozza fel, hogy hagynák meghalni a gyereküket meg magukat. Annyiban igazuk van, hogy tényleg kevesebb komplikáció származhat, azzal ha más megoldást találnak a vérátömlesztés helyett. Ilyen lehet például, hogy saját vérüket összegyűjtik és visszavezetik, vagy állítólag vannak különböző oldatok amiket lehet ilyenkor adni, és a nyugati országokban ez rendesen működik is már és nem csak Tanúk kérik ezt. Persze az én véleményem azért az, ha nincs más el kell fogadni a vért, tehát soha nem írnék alá ilyen papírt, mert amit a Tanúk hirdetnek, hogy gyakori a halál a vérátömlesztésnél, az nem egészen úgy van.
2013. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon régen egyszer fordult elő, de azóta újra élvezhetem Jehova Támogatását.


Olyan dolgokat kezdtem el tenni, amit még világi koromban sem, tehát rosszabb ember lettem.

s rájöttem erre, és idejében vissza tértem.


akik azt mondják, hogy jobb emberek lettek, azok kérdezzék meg maguktól mihez képest lettek jobbak?

Isten szemszögéből, vagy az emberek szemszögéből?


Valaki

2013. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Én sokkal közelebb érzem magam Istenhez, mint amikor JT voltam. Nem beszélve arról, hogy mennyivel többet tanultam a kegyelmes és szerető mivoltáról (a mindennapokban is).
2013. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Én sokkal közelebb érzem magam Istenhez, mint amikor JT voltam."


Hová mentél, milyen közösségbe, Istent milyen módon imádni, hogy ezt írod?

2013. aug. 10. 17:19
 9/13 A kérdező kommentje:

"Akkor rökönyödtem meg leginkább, amikor egy egészségügyi nővér szülni készült, és aláírta a papírokat, h ha gond lép fel, meghal, de vért nem fogad el. Milyen anya ez... aki elhagyná gyermekét,..."


Mit szólsz ahhoz, hogy a világháborúkban a keresztény anyák a gyermekeiket papi áldással ajánlották fel az ördögnek, amikor a más nemzetbeli keresztények egymást ölték. Azok milyen anyák voltak? Milyen papok voltak? Milyen keresztények voltak? És hol volt a Jézus követésük? Ilyen vallásokra szívesebben áttérnél? Ez lenne Isten igaz imádata?

2013. aug. 10. 17:23
 10/13 anonim válasza:
0%
Te meg miről beszélsz? O.o
2013. aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!