Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény hívők, mivel...

Keresztény hívők, mivel magyarázzátok azt, hogy a sátán által félrevezetett buddhisták sohasem gyilkoltak a vallásuk nevében?

Figyelt kérdés

2013. aug. 10. 19:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
Isten útjai kifürkészhetetlenek
2013. aug. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
82%

Most inkább nem Sátán útjai kifürkészhetetlenek? :D

Számomra egyik se létezik szóval tök mind1 nekem,de ezt nem hagyhattam ki:)

2013. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Nem veszik komolyan a vallásukat.
2013. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint semmiképp sem lehet az az "igaz vallás", mely nevében milliókat gyilkoltak meg.
2013. aug. 10. 20:42
 5/36 anonim ***** válasza:
81%
Ja.. Szóval az veszi komolyan a vallását, aki gyilkol a nevében? Beteg állat.....
2013. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
68%
Keresztény vagyok és még sosem gyilkoltam Isten nevében, akkor én most nem is vagyok keresztény?????
2013. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, nagyon tájékozatlan vagy.

A buddhisták között is előfordul, hogy valaki a vallása nevében gyilkol vagy erőszakoskodik. A közelmúltban is történt ilyen.

Mifelénk azért nem szoktak ilyet tenni, mert nagyon kevesen vannak, erős kisebbségben.

2013. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Ha van valami konkrét bizonyítékod arra, hogy a buddhisták a vallásuk nevében gyilkoltak, akkor kérlek oszd meg velünk!


Abban viszont biztos vagyok, hogy a vallási vezetők, és a buddhisták többsége is elítélte ezeket a gyilkosságokat, nem úgy, mint annó a keresztény egyház, mely még pártolta is azokat (keresztes háborúk).

2013. aug. 10. 22:13
 9/36 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A buddhisták éppen az éntől való szabadságon "dolgoznak", márpedig a bibliai sátán az én, egó, másként a megfigyeletlen elme tudata. A buddhisták az elméjüket kontroll alatt tartják, azzal nem azonosulnak, éppen ezért nem hajlanak az erőszakra.


Szóval, nincsenek félrevezetve, sőt éppen megspórolnak egy csomó felesleges kört.

2013. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
21%

Attól még, hogy rengetegen gyilkoltak Isten, akár Jézus nevében, attól még a hit lehet igaz, míg a vallás valóban nem. Szóval egy vallásos ember nem egyenlő egy hívő emberrel. Akik gyilkoltak a vallás nevében, azok ugyan úgy -mondjuk így- félre voltak vezetve a sátán által, mint a buddhisták. Egy igaz hívő, aki tényleg kapcsolatban van Istennel, az nem csinál ilyet. És rengeteg ilyen volt van és lesz. Persze sok ellenpélda van rá, de érdekes is lenne, ha minden keresztény vallású ember valóban megélné azt, amiben elvileg hisz, mert akkor nagyon nem itt tartana a világ.

Szóval jogos a kérdésed, de ez csak a keresztény emberekről alkot egy képet, nem pedig Istenről.

2013. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!