Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért várják el az emberek,...

Miért várják el az emberek, hogy toleráljam a kereszténységet?

Figyelt kérdés

Szerintem jogom van küzdenem a kereszténység ellen, nem értem, miért kellene bármit is tolerálnom. Miért kellene elfogadnom más gondolkodását, és mindenkit elfogadni a hitbeli meggyőződésében ? Ez egy közhely !!!!!!

Az emberknek igen is beszélni, és vitázni kell, ettől fejlődik a társadalom és az emberiség, ha megbeszélik a dolgokat, és vitáznak, ezért NEM VAGYOK HAJLANDÓ más hitbeli meggyződését tolerálni, hanem igen is kiállok a gondolataim mellett ! A "rövid" bevezetőután, a kérdés adott. Csak az válaszoljon, aki el is olvasta amit ide írtam, köszönöm.



2013. júl. 24. 18:26
1 2 3 4 5
 1/45 Ozmium42 ***** válasza:
97%
2013. júl. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem vagy hajlandó,akkor nincs miről beszélgetni.

A hitről meg nem érdemes vitatkozni.

Egy okos ember elfogadja,hogy a másik másban hisz.Neked nem kötelező.Egyik hit,és az ateizmus sem kötelező,de hogy másra erőltessük a mi gondolatainkat--az dőreség.

2013. júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Szerintem pont az a helyes, ha az emberek megbeszélik egymással, hogy mit gondolnak miről, és mi az oka, és mivel támasztja alá, mi az oka, hogy csak abban hisz, mi az oka, hogy a többi ellenére képes ebben hinni, és sorolhatnám... Egy okos ember így gondolkodik, és vitázik a keresztényekkel, nem pedig beletörődik, és rájuk haggya..
2013. júl. 24. 18:46
 4/45 Pendulum92 ***** válasza:
97%

Az, hogy nem vagy keresztény, még nem jelenti egymagában azt, hogy szembe is kell szállni vele. Létezik olyan is, hogy megnyugodsz abban, amit hiszel, és nem próbálsz másokat meggyőzni.


Amúgy a vita és a veszekedés nem ugyanaz. A vita során a felek próbálják megérteni egymást, közelíteni az álláspontjukat. A veszekedés pedig a nekem igazam, te pedig tévedsz alapgondolatra épül, és egymás földbe tiprása a lényeg.

2013. júl. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 Pendulum92 ***** válasza:
96%
Te azt nem tudod elviselni, hogy más máshogyan gondolkozik dolgokról. Pedig ez tény.
2013. júl. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 rajcziz ***** válasza:
96%
Először is, ez nem egy olyan dolog, amit neked tolerálnod kellene. Az, hogy más mit gondol, teljesen az ő dolga, neked semmi közöd hozzá. A tolerálás kérdése ott vetődne fel, ha mondjuk a te nappalidba bevonulnának egy misére. Ott már döntened kellene. De addig, míg valakinek van valamilyen meggyőződése, el kell fogadnod, hogy ő ebben hisz. Egyetértened nem kell vele.
2013. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
83%

Nehéz egy látónak vitatkozni egy vakkal a színekről. Nehéz egy gyermekkel vitatkozni, hogy miért jó egy asszonynak az ő férjével együtt lenni és miért jó érzés az orgazmus.


Ha nem hiszel, ne higgy. De te miért várod el, hogy a keresztények tolerálják a támadásaidat?

Miért mindig azt várod el, hogy fogadja el mindenki a te felfogásodat, és te miért nem fogadod el, hogy mi nem azért hiszünk, hogy állandóan hitetleneknek bizonygassuk hitünket?


Jel 22,11 A ki igazságtalan, legyen igazságtalan ezután is; és a ki fertelmes, legyen fertelmes ezután is; és a ki igaz, legyen igaz ezután is; és a ki szent, szenteltessék meg ezután is.

2013. júl. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 titak ***** válasza:

Elolvastam a kérdést. :o)

Vannak akik hülyén halnak meg, és vannak akik nem.

Nézőpont kérdése ki melyik táborba tartozik.

2013. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
62%

A hit,az hit,indokok,és érvek nélkül.

A bahái hit szerint ugyanaz az Isten küldte a nagy vallások alapítóit, hogy elősegítsék az emberiség lelki fejlődését. Mózes, Buddha, Jézus, Mohammed és mások erkölcsi tanításai ugyanazok, míg társadalmi tanításai az adott kor szükségleteinek és az emberek felfogóképességének feleltek meg. Baháolláh szerint a mai kor kiváltsága, hogy az emberiség és a vallások egységének felismerésével az emberek világszinten valósíthatják meg a békét és az igazságosságot.

2013. júl. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell, de akkor te se várd el, hogy mások tolerálják a te hitedet és ne legyél kiakadva, ha erőszakosan elkezdenek téríteni. Mert hisz nincs szükség toleranciára..

Én inkább maradok annál, hogy jobb egymást békén hagyni.

2013. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!