Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten mindenkit szeret, akár...

Isten mindenkit szeret, akár jár templomba akár nem ugye? Akkor az emberek miért nem tesznek így?

Figyelt kérdés

Tudom fordítva is ez megy.

De azt figyeltem meg, családi körömben, hogy akik templomba járnak rendszeresen, azok egymással sokkal kedvesebbek, összetartóbbak. És ha oda megy egy ember, vagy egy másik rokon, aki nem jár templomba, nem annyira hivő, az érzi, hogy kicsit lenézik, ha nem is egyértelműen, de érez egyfajta megkülönböztetést, vele nem annyira kedvesek, segítőkészek.


Pedig Isten mindenkit ugyan-úgy szeret nem? Ha jár templomba, ha nem, nincs olyan, hogy Ő kevesebb, mint aki jár minden héten nem?

Az emberek, miért nem tekintenek ugyan olyan kedvesen arra is, aki nem nagy vallásos?

A rokoni körömben ezt látom, hogy vannak akik templomba járósak ők egymással nagyon oda adóak, de más rokonaimmal, már nem annyira.

És én se járok templomba, és érzem, hogy máshogy viszonyulnak hozzám.



2013. aug. 14. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Apám vallásos, de ő a templomba járást képmutatásnak tartja, ezért nem jár. Én ugyanezen a véleményen vagyok, bár én poliateista vagyok.
2013. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenkit ugyanúgy szeret. A gyülekezetekben nagyon nagy szeretet van főleg ahova én járok. De arról nem Isten tehet hogy ahova ők járnak bigott nyomorékok vannak. Nálunk az ilyen emberekkel akik nem nagyon mennek, méginkább kedvesebbek, és szivesen segitenek neki

Szerintem templomba menni nagyon kellemetlen, én a gyülekezetet szeretem mert ott én is, és a tanító is érti azt amit felolvas.


songoku:

„Ahol ugyanis ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok"

Mindenkinek a maga dolga hogy mért jár templomba, de kell a keresztény közösség.

2013. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
songoku: Mi a...:DDDDDD poliateista? több Istent tagadsz nem csak egyet?:D
2013. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


az tény hogy Isten mindenkit szeret, mert ha nem így lenne akkor nem adta volna a Fiát áldozatul az emberiségért.

Az egy más dolog, hogy sokan nem fogják vagy nem veszik hasznát ennek az áldozatnak, mert a Tetteik alapján lesznek megítélve.


Az hogy szereted a gyermekedet, az tény, de nem mindegy mit tesz?

Azt amit mondasz neki, vagy homlok egyenest mást csinál.


A Teremtő leíratta hogy mivel bizonyíthatod, hogy szereted Őt,

Ha nem teszed, akkor azt látja, hogy nem szereted, mert bár neki teszel némely dolgokat, de nem azokat amiket Kért tőled.

Vagy is nem tartod tiszteletben Őt.


az viszont nem helyes, hogy egy magát kereszténynek tartó ember lenézzen bárkit, is.

Jézus nem ezt tanította, sőt pontosan a szeretet és kedvesség kimutatásával tudod meggyőzni hogy Ő is hasonlóan éljen.


Én sem járok Templomba, hanem gyülekezetbe, de nem nézem le azokat akik ezt nem teszik, sőt igyekeznem kell úgy élni, hogy vonzóvá tegyem mások számára ezt az életutat, hogy Ő is tudjon választani.

Jézus is a Példamutatásával győzte meg az embereket, nem csak a szavaival


Katy Weaver

2013. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem isten nem mindenkit szeret, még azok közül sem, akik neki tetsző életet élnek. Csak elég beütni a googleba, hogy a "pápa bocsánatot kér", és ítéletnapig olvashatod a rengeteg országot, ahol ezt teszi.

Nyilván nem bűnösöket ért attrocitás isten szolgáitól. Ennyit rólatok.

2013. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Na látod ez az amiről Jézus beszélt. Azt mondta az ő tanítványait a közöttük lévő szeretetről lehet fölismerni, és Jézus ezen a téren nem volt személyválogató.

Azt is mondta, az igaz vallást a gyümölcseiről lehet fölismerni. "az érzi, hogy kicsit lenézik, ha nem is egyértelműen, de érez egyfajta megkülönböztetést,"- Krisztus követői között ilyet nem érezhet.


Pál apostol viszont beszélt olyanokról, "akiknél megvan az Isten iránti odaadásnak egy külső formája, de erejére nézve hamisnak bizonyulnak; és ezektől fordulj el." Tim.3,5


Most rakd össze magadban a dolgokat és vonjál le következtetést.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 világvége1 ***** válasza:
Isten a jókat szereti. Ha még nem ismerik, és például templomba járnak, akkor is.
2020. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!