Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek nem sántít egy...

Szerintetek nem sántít egy kicsit a keresztény vallás ilyen szempontból?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy én egy amazóniai őserdei lakos vagyok, eléggé elszigetelten élek a világtól. Éppen ezért soha nem fogom megismerni a keresztény hitet, a Bibliát, tehát be sem tudod tartani a törvényeit.

Ha meghalok, felettem is Jézus Krisztus fog ítélkezni, attól függetlenül, hogy éltemben azt se tudtam, ki az? És akkor nyilván a pokolra kerülök, jóllehet, nem is tudtam, milyen törvényeket kéne betartani? Ez miféle eljárás?


Szóval ha Isten a Biblián keresztül nyilatkoztatta ki magát, akkor miért nem nyilatkoztatta ki mindenkinek, egyenlően, ha annyira egyenlőek vagyunk előtte?

Ilyen esetben hogyan kell gondolkozni:

a. az amazóniai őserdő lakók nem is emberek, ezért nem is számítanak, tehát nyugodtan lehetünk rasszisták

b. elfogadjuk, hogy többször születünk, és esetleg egy másik életben lesz lehetőség megismerni a keresztény vallást?


2013. aug. 23. 11:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
A benszülött nem az alapján lesz megítélve, hogy ismerte-e Jézust, hanem hogy hogyan élt. A Biblia ismerete nélkül is lehet valaki erkölcsös, szerény, dolgos, segítő, stb.
2013. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
Ha amazoniai őserdei lakos lennél akkor ezzel biztos nem foglalkoznál. :)
2013. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
Zeusz a görögök istene volt, Odin a vikingeké, Jehova meg a zsidóké. Mi csak próbáljuk őket majmolni.
2013. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A különböző vallásokban különböző istenek vannak. Melyiknek akarsz megfelelni? :)
2013. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%
Ebből is látszik, hogy nem a hiszékenység fontos. Az Úr minden cselekedete helyes.
2013. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem sántít, a Bibliában megtalálod erre is a választ.


Azért nem nyilatkoztatta ki magát "mindenkinek egyenlően", mert az emberek nagy többsége ha olyan közel kerülne Istenhez, mint mondjuk Mózes, akkor azonnal elpusztulna. Annak a sok ezer embernek, akiket Mózes vezetett, a hegy aljához sem volt szabad hozzáérnie, amikor annak tetején Mózes Istentől átvette a törvényeket.


Ha tfh én egy amazóniai őserdei lakos vagyok, és nem hirdette nekem senki Jézus Krisztust vagy a törvényt, akkor az alábbiak szerint lesz az ítéletem:


"Róm 2:6 Aki megfizet mindenkinek az ő cselekedetei szerint:

Róm 2:7 Azoknak, akik a jó cselekedetben való állhatatossággal dicsőséget, tisztességet és halhatatlanságot keresnek, örök élettel;

Róm 2:8 Azoknak pedig, akik versengők és akik nem engednek az igazságnak, hanem engednek a hamisságnak, búsulással és haraggal.

(...)

Róm 2:11 Mert nincsen Isten előtt személyválogatás.

Róm 2:12 Mert akik törvény nélkül vétkeztek, törvény nélkül vesznek is el: és akik a törvény alatt vétkeztek, törvény által ítéltetnek meg,

Róm 2:13 (Mert nem azok igazak Isten előtt, akik a törvényt hallgatják, hanem azok fognak megigazulni, akik a törvényt betöltik.

Róm 2:14 Mert mikor a pogányok, akiknek törvényük nincsen, természettől a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényük nem lévén, önmaguknak törvényük:

Róm 2:15 Mint akik megmutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ő szívükbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretük és gondolataik, amelyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.)

Róm 2:16 Azon a napon, melyen az Isten megítéli az emberek titkait az én evangéliumom szerint a Jézus Krisztus által."


A válasz tehát sem a), sem b), hanem isteni igazságosság. Mert Ő:

"Péld 21:3 Az igazságnak és igaz ítéletnek gyakorlását inkább szereti az Úr az áldozatnál."


Érdemes még ehhez a Máté 25-öt elolvasni.


Neked nem kell tehát miattuk aggódni, Isten nem fog igaz szívűeket elítélni akkor sem, ha soha életükben nem hallottak Jézus Krisztusról. Őket a lelkiismeret törvénye szerint fogja megítélni, ahogy ezt Pál részletezi is.


A lehetőségek tehát:

- törvény nélkül vétkezel -> elkárhozol, mert elnyomtad a lelkiismeretedet, és engedtél a gonosznak, mint Káin

- törvény alatt vétkezel -> elkárhozol, mert tudtad a törvényt, mégsem tartottad be

- törvény nélkül, a lelkiismeret hangjára hallgatva a "törvény dolgait" cselekszed -> Isten ennek megfelelően ítél meg, és örök életet nyerhetsz

- a törvényt ismered és betartod -> örök életet nyerhetsz


Jézus óta a törvény nem a mózesi törvény, hanem a "szabadság törvénye", ahogy Jakab nevezi a Jakab levél 2-ben. Mivel a megtérés Jézushoz felszabadít a bűnre hajlamos emberi természettől és új emberi természetben való újjászületést ad, ezért a "szabadság törvénye" szerinti megítélés az, hogy új szabadságoddal a "királyi törvénynek" megfelelően élsz-e: "szeresd felebarátodat, mint magadat.", ami mindenképpen cselekvő szeretetet kell jelentsen.

Aki természettől fogva, úgy, hogy nem ismeri Jézusról az igazságot, képes lelkiismeretére hallgatva erre a cselekvő szeretetre, az bizonyságot tett arról, hogy mi van a szívében, mintha "a törvény cselekedetei be lennének írva" a szívébe. Ők bizakodva várhatják az ítélet napját, mert Isten a szíveket vizsgálja, ennek során pedig nagy kegyelmű és irgalmas.

2013. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Itt csak az a probléma kedves hívő emberek, hogy egy amazóniai őslakosnak nem biztos, hogy morálisan rossz megverni egy másik hímet, mert ez csak a dominancia jele és így vív ki tiszteletet, és ki vagy te, hogy azt mond, hogy ez rossz?
2013. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Egyetértek a 7. válaszolóval.


"törvény nélkül vétkezel" - épp ez az ahol nekem elbukik a történet.

Mi az hogy törvény nélkül vétkezni? Épp az, hogy a törvénynek kell megszabnia, mit számít vétkezésnek. Ha pl. nincs lefektetve, hogy én nem ehetem le a szomszéd Pista bácsi szilvafáját (jó, tudom, hogy nem lehet), akkor Pista bácsi mehet bíróságra, rendőrségre, ahová akar, mert nincs rá törvény, ami alapján elítélhetnének.

Az, hogy tudom, hogy nem szabad, azt meg nem vallás tanította meg nekem, hanem a szüleim nevelték belém, de lehet, ahogy a 7. is írta, máshol más a morál.

2013. aug. 23. 15:13
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Nagyon tetszik a kérdésed.


Ám a teremtő Isten fia Jézus azért hozta létre azt a világ méretű munkát amelyet mai napig is végeznek, hogy a föld legtávolabbi részében is halljanak Isten királyságáról, és a Fiáról Jézusról.


Ha valaki pedig meghal tudatlanul, annak reménysége a feltámadás, Krisztus ezer éves királysága alatt.

Pokol pedig abban az értelemben nem létezik, hogy ott élőlényeket kínozzanak egy tökéletlenség miatt amit életében elkövetett, a Bűn fizetsége a halál, vagy is a nem létezés állapota.

a pokol tüze nem Bibliai tanítás.


Egyébként Afrikában is élnek keresztény testvéreink a Hutu, és a Tuszi törzsek között is....


Katy Weaver

2013. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül hoztam fel Kaint példának. Abban az időben nem volt semmilyen törvényben leírva, hogy a gyilkosság az bűn. Mégis azt mondta neki Isten, hogy vigyázz Kain a haragoddal és a testvéred gyűlöletével, mert ez az út rosszra visz: hallgass a lelkiismeretedre, és ne engedj a bűn csábításának. Mert Kainnak a lelkiismerete által, törvény nélkül is tudnia kellett, hogy embert ölni rossz dolog. Isten nem mondta volna neki, hogy uralkodjon a bűn csábításán, ha Kain erre nem lett volna képes.

Nézd meg figyelmesen Pál szavait, amelyeket idéztem. Pál azt írja, hogy "ők, törvényük nem lévén, önmaguknak törvényük". Gondold át, hogy ez mit jelent, és utána térj vissza rá, hogy tényleg igazságtalansággal akarod-e vádolni Istent.

2013. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!