Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kinek volt szüksége a tudás...

Kinek volt szüksége a tudás fájára az Édenben?

Figyelt kérdés

Fúrja az oldalam, mi célból volt az ott, mert Istennek nincs rá szüksége.

Miért volt ott?



2013. aug. 27. 17:08
1 2
 1/20 yuda ***** válasza:
44%

Egy pillanatra azt hittem, végre egy értelmes kérdés. :D

Ha azt kérdezted volna, hogy miért tette oda Isten, hiszen az embernek megtiltotta, hogy egyen belőle- szóval akkor kinek a részére tette oda, vagy mi célból?

Így lenne értelme, de amit kiírtál, az ne is haragudj értelmetlen.

Miért lett volna Istennek szüksége rá? :D

Mindegy...zavaros... :D

2013. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
6%

Szia tzolko!


Sajnos el kell mennem, de néhány dolgon érdemes lenne elgondolkodni.


1. Mit jelképez a Bibliában a fa?

2. Mit jelképez a gyümölcs?


A fa nem a tudás fája, hanem a jónak és rossz tudásának fája.


Az embernek öntudata biztosan volt, lásd:

Mózes első könyve - A teremtésről » 2. fejezet

"23. És monda az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett."


Sőt, ebből kiderül, hogy érezte is hogy valami hiányzik.

Nem egy buta majom volt.


Az ember evés előtt is cselekedett. Tehát nem a gyümölcs evése után lett képes JÓra és rosszra.


Én inkább ezt írnám:

Elfogadták annak a lénynek a tanítását, aki képes volt a jón kívül a gonoszra.

2013. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Yuda ha érted a kérdés lényegét akkor kérlek válaszolj rá normálisan, most már az én oldalamat is fúrja :DD
2013. aug. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

"A fa nem a tudás fája, hanem a jónak és rossz tudásának fája. " Lost.

Ez a kulcs a kérdés nyitjához.

Addig nem volt jó-rossz duális - a bűnbeesés a duális gondolkodás, tapasztalás kezdete. És ebben rejlik az örök emberi feladatunk is: a bűnbeesés előtti dualitás FELETTI tudatállapot eredeti, isteni képmás szerinti tudatállapot elérése.

2013. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%

(egyébként jó a kérdés, nem tudom, mi a baj) Mint minden mitologikus (teremtésmítosz)ábrázolás a fenti (#4) tudatállapottal kapcsolatos tézist KÉPBEN ábrázolja - ezért "vették észre, hogy mezítelenek" (vagyis, hogy nem "egyek", hanem létrejött a kettő, mely egymást kiegészítve egy) ekkor öltöttek bőrruhát (egy apokrif ennek is tartalmazza a kifejtését), a bőr mint határ - ez is kettősséget okoz a szellemet hordozó test és a világ közt.

Remélem segítettem.

2013. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kedves Yuda!

Pontosan azt kérdeztem, amit feszegetsz.

Ádáméknak tilos volt a fáról enni, azt ördög meg ismerte a rosszat, miért volt hát ott a fa?

2013. aug. 27. 18:43
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Mi másért tette volna oda, hacsak nem azt akarta, hogy bűnbe essenek Ádámék. Mert ha ez volt a szándéka, akkor azt mondhatjuk, hogy mindent elkövetett érte. Végül is akkor a Sátán is csak Isten bábja, akit hibáztathatnak az embere, míg ő a szeretet nevében tetszeleghet. Hisz ő maga mondta:

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!" (Jer. 31,35.)

Tehát mégis hogy gondolják a kedves hívők, hogy Isten annyira szeret minket? Miért ne szívathatna minket direkt?

2013. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Azután meg, ha ugyebár kívül van a téren és az időn, már a teremtés pillanatában tudnia kellett a végítéletről is és azt, hogy az emberek bűnbe estek a kezdet kezdetén, így hát valóban szándékos cselnek látszik a fa ültetése, mert máskülönben nem eshettek volna bűnbe.

Így hát úgy tűnik, minden Isten szándékai szerint megy a világon, hiszen direkt volt a bűnbeesés, már ha volt egyáltalán.

Arra szolgál a fa, hogy Ádám és Éva bűnbe eshessen.

2013. aug. 27. 19:30
 9/20 Salx Narval ***** válasza:
Ha olyan lenne Isten, mint amilyennek leírják, akkor nincs fa és nincs gonosz az édenben. Úgy élhetett volna ott az ember, mint majd az ítéletnap után fog. Hogy mire volt jó ez a keverés, talán egyszer megmondja.:D Sokszor mondják a keresztények, hogy Isten nem bábokat akart, ezért kaptuk meg a választás lehetőségét, akkor miért vonja vissza a szabad akaratot a gonosz eltörlésével ( végítélet). Ha viszont egy bűntelen boldog népet akart, akkor mire volt jó a fa és a gonosz? MNi értelme volt a szabad akaratnak a kezdeteknél, ha a végén visszavonja?
2013. aug. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 pelgrim ***** válasza:
Az Édenkert elbeszélése a bibliában jelképes tanmese, hitrege, nem valós történet. Az „első” ember nem esett bűnbem hanem kiemelkedett a tudatlanságból. Ez a bibliai elbeszélés az ember fejlődésének azt a szakaszát ábrézolja mikor (ön-)tudathoz jutott, mikor látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei közt, mikor a jó és a rossz, az én a másik, az én és a többiek fogalmak megjelentek tudatában.
2013. aug. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!