Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katy Weaver! Állításod szerint...

Katy Weaver! Állításod szerint a hű és értelmese rabszolgáról szóló rész az egy prófécia. De mi erősíti meg azt hogy ez egy prófécia?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 21:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
A vezető testület ezt mondta.
2013. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező.


Nagyon szépen kérlek, nem kellene ezt csinálni.

És nem az Én állításom.

Már egyszer írtam ez ügyben, hogy amit írok az benne van a bibliában.Ha bajod van velem akkor írd meg privátban, nem kell a személyemet kipellengérezni mint valami gonosztevőnek, miközben Te nem vállalod a személyedet.


Nem épen keresztény hozzá állás, ebből is látszik, hogy nem vagy fer "játékos". Elbújsz az internet mögé úgy, hogy privátba sem tudok válaszolni neked, mert le tiltottál, mielőtt ide írtál volna.


Egyébként pedig ami a kérdésedet illeti.

szerinted amit Jézus megjövendölt, Te minek neveznéd?

Ugyan is jövő időben beszél eseményekről, amelyek majd bekövetkeznek.

A próféciákról pedig köztudott, hogy később teljesednek mint amikor kimondják őket.Jézus azt mondta, hogy amikor vissza tér, akkor ezt a szolga osztályt ilyen munkában fogja találni, vagy is lesz majd egy csoport, aki szellemi eledelt ad ki szerte a világban minden nemzetben Jézus nyájának. Mivel ez nem az értelmes szolgáé, hanem Jézus tulajdona,

s ha ebben a munkában találja akkor mindene főlé kinevezi, vagy nagyobb felelősséget is kaphat, mert nem csak kicsin volt hű.

Jézus a vissza jövetelekor talált egy ilyen csoportot, és ezért világméretekben is támogatja ezt a munkájukat.

S abban a megtiszteltetésben lehet részük egy másik prófécia szerint, hogy Isten nevéről neveztethetnek.

ezt nem mindenki kaphatja meg, és nem is vágynak rá sokan az emberek közül, ahogy el nézem, sőt megvetik ezt a szent nevet.


Katy Weaver

2013. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
61%

Első válaszolónak.


Kedves valaki.

Téged is Katy Weaver néven ismernek?

Mert ha nem akkor kérlek, én sem nyilatkozom a Te nevedben, ezért Te se tedd.

Ha még is ez a neved, akkor mondjuk tegyél valamilyen hivatkozást a megkülönböztetésünkre.


Köszönöm.

Katy Weaver

2013. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
29%

"Ha még is ez a neved, akkor mondjuk tegyél valamilyen hivatkozást a megkülönböztetésünkre. "


Ez aranyos volt:)

Egyébként én is azt akartam írni, hogy privátba kellett volna írni. Vagy lehetett volna feltenni a kérdést az első mondat nélkül.

2013. aug. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Szegény Katy :(
2013. aug. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Katy Weaver!


"Ha bajod van velem akkor írd meg privátban, nem kell a személyemet kipellengérezni mint valami gonosztevőnek, miközben Te nem vállalod a személyedet."


Miért? Gonosztevő vagy? Ha ilyesmi felmerül benned akkor az a te problémád. Elképzelni sem tudom hogy hogyan gondolhatod azt hogy egy gonosztevőnek tartalak. Honnét veszed ezt?

A személyedet meg hogyan is támadhatnám hiszen nem tudom ki vagy. Csak a nick nevedet ismerem az meg mit mond el egy emberről? Semmit vagy szinte semmit. Te mennyire vállalod a személyedet? Ki írod a nick nevedet? Ez a személyed vállalása? Jó majd én is írok valami nevet és akkor egálban leszünk. Ha gonosztevő vagy legyél az de a tetteidet ne kend rám azokat te csináltad te vagy felelős a saját cselekedeteidért.


"Elbújsz az internet mögé úgy, hogy privátba sem tudok válaszolni neked, mert le tiltottál, mielőtt ide írtál volna."


Ez hazugság ilyet nem tettem. Érdekes más kérdéseimnél tudtad használni a privátot. De ha ennél a kérdésnél baj van a privát küldéssel akkor küld a másiknál.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Ennél a kérdésnél is válaszolhattál volna de nem tetted. Hogy miért is van baj ezzel az úgynevezett próféciával.

Olvasd!


Lukács 12:41 Ekkor Péter így szólt: „Uram, nekünk mondod ezt a szemléltetést, vagy mindenki másnak is?”


Szemléltetés=prófécia?

2013. aug. 28. 05:33
 7/29 anonim ***** válasza:
46%

Igen tisztelt kérdező.


Bocsáss meg, de összekevertelek valakivel, aki ezt már egyszer megtette.

Nagyon és mélyen sajnálom, a priváttal kapcsolatos "támadásomat"

Viszont, a többit érthetetlennek értem hiszen, nem szokás egy kérdést egyenesen egy személynek szegezni.

Egyrészt azért, mert ha nick nevem, van akkor is ismernek, tudják, hova tartozom, és ezzel nem csak a személyem, de képviselt Istenem is sérelmet szenved, amit pedig szeretnék elkerülni.

Nagyon nem szeretném, ha a személyem hozna szégyent a képviselt Teremtőmre, és igyekszem ép ezért mindig tisztelettel lenni, még az ellenségeskedőkkel is, és mindenkivel.

Mivel nem szándékozom a középpontban lenni, már egyszer írtam arról, hogy a bibliára szeretném terelni a figyelmet, nem magamra.


A felvetésedre válaszolva:

A szemléltetés és a prófécia nem ugyan az. Viszont a hű és értelmes szolgáról nem szemléltetést alkalmazott, hanem jövendölést.

Ha megnézed a Máté 24. fejezetét, végig arról beszél, hogy milyen jelei mozzanatai lesznek az utolsó napoknak.

Kezdi a háborúkkal, éhségekkel, és végig elmondja a jellemzőit ezen vész terhes napoknak.

Így a szöveg környezetből is jól látható, hogy ezek jövendölések, és ezt valóban láthatjuk most beteljesedni.


Az esetleges félreértésért, pedig, kérem mélységes elnézésedet.


Katy Weaver

2013. aug. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Kissé talán túlreagáltam a kommentedet. Ne haragudj a kemény szavakért.

Igen általában nem szokás személyes kérdést feltenni de a kérdés nem is személynek szól hanem egy bizonyos nick név alatt kommentelőnek. S így már nem is olyan személyes mint ahogyan azt gondolhatod vagy érzed.

A kérdést meg azért így írtam ki mert nem válaszoltál. Ennyi!


"Mivel nem szándékozom a középpontban lenni, már egyszer írtam arról, hogy a bibliára szeretném terelni a figyelmet, nem magamra."


Ha magadról írogatsz akkor magadra tereled a figyelmet. Ha olyat írsz magadról hogy te gonosztevő vagy meg ilyesmi akkor persze hogy rád terelődik a figyelem. Szégyent is csak úgy hozhatsz képviselt Istenedre ha olyat írsz a kommentedben ami szégyenkezésre adhat okot. Mert aki az oldalt olvassa az a személy csak az írásodat látja ,hogy te otthon a 4 fal között mit csinálsz azt nem látja.


"Viszont a hű és értelmes szolgáról nem szemléltetést alkalmazott, hanem jövendölést."


Ezt állítod te! De a Bibliában meg ez van írva:Lukács 12:41 Ekkor Péter így szólt: „Uram, nekünk mondod ezt a szemléltetést, vagy mindenki másnak is?”

Most akkor neked higgyek vagy azt higgyem el amit a Biblia ír? Megjegyzés: - Jézus nem javította ki Pétert.

2013. aug. 28. 17:37
 9/29 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező.


Máté, a 24: fejezetében határozottan, azokat az eseményeket jövendöli meg amik az utolsó napokra vonatkoznak, Máté nem írja, hogy ez szemléltetés volna, hanem az apostoloknak és az utána következő embereknek, nemzeteknek, egy jel sorozatot, sorol fel amikből tudni fogják, hogy közel van Jézus ítélet napja


Ám ha a Lukács 12. fejezetét olvasod, ott szemléltetésekkel kezdi, s végig ebben a fejezetben szemléltetéseket ír az író, nem próféciákat.

Ha össze hasonlítod a Máté 24.fejezetét, a Lukács részeivel, láthatod, hogy nem egy témáról beszélnek.

És továbbra is a Bibliának kell hinni, de nem árt utána járni a keresztutalásoknak.


Katy Weaver

2013. aug. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Katy javíts ki ha tévedek de a kéredés mintha a "hű és értelmes rabszolgára" vonatkozik és nem az utolsó napokra. Meg ha már az apostolok idejében létezett a "hű és értelmes rabszolga" akkor megint csak hogyan lehetne prófécia?

S továbbra is erősen hiányolom a Biblia verseket amelyek alátámasszák az állításaidat.

2013. aug. 29. 05:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!