Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van még értelme a XXI. századb...

Granulátum kérdése:

Van még értelme a XXI. században a hetedik nap tiszteletéről szóló parancsolat betartásának?

Figyelt kérdés

A Neölj, Neparáználkodj, Tiszteldapádatanyádat, stb parancsolatok szükségességét látom 2012-ben is, viszont a fent említettét nem. A mai világban már nem lehet egy napig sem meglenni internetezés, telefonálás, főzés, takarítás, kerti munka nélkül. Úgyhogy nem is lep meg, hogy a hívők be sem tartják ezt a parancsolatot. Tehát nem lehetne megszüntetni, és/vagy egy másikat betenni a helyére?


egy alkérdés: nem vagyok jártas a vallásgyakorlásban, de a hetedik nap megünneplését át lehet rakni másik napra? mondjuk valaki rendőrként dolgozik vasárnap és helyette csütörtökön üli meg az Isten napját.



2012. szept. 29. 08:36
1 2
 1/14 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Mi nem pakolászhatunk ki-be parancsolatokat kényünk-kedvünk szerint. Változatlanul nekünk kell igazodni a meglévő törvényekhez.


Egyébként fontos szempont, hogy zsidó, vagy keresztény szempontból kérdezed, mert ott két különböző nézet van, hogy mi számít egyáltalán munkának, és mit szabad, mit nem. Ezt pontosítsd a további válaszért.

2012. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha te rendőr vagy akkor jól tudod, hogy vannak szabályszegők. Azt is tudod jól, hogy a szabályszegők közt is van különbség, de nem is kevés, ugye? Mindenkit a rács mögött szeretnél látni? Isten sem mindenkit a pokolban. De viszont szeretnéd, ha mindenki lophatna, ölhetne, stb...? Hát valahogy Isten se szeretné ezt.
2012. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Tyler913 ***** válasza:
65%

MINDEN egyes bibliai törvény az ember boldogulásáért van,és nem azért,hogy minket Isten szivasson. Ebben a szellemben kell értelmezni a hetedik nap tiszteletét is. Ez nem arról szól, hogy ezen a napon csakis otthon ülhetsz és malmozhatsz,meg kötelezően csak a templomba mehetsz.


A nyugalomnap törvénye arról szól,hogy ahogyan Isten megpihent,úgy az embernek,állatnak is kell pihenés a munkából, szükség van testi-szellemi feltöltődésre. Tehát ez a parancsolat nem arra van,hogy kötelező teljes passzivitással nehezítse az életed,hanem éppen arra,hogy megakadályozza,hogy egész héten melózz,és túlpörgesd magad. Nyugodtan takaríthatsz,telefonálhatsz,internetezhetsz ezen a napon is,sőt, elmehetsz kirándulni, találkozhatsz a barátaiddal. A lényeg:

1. Kapcsolódj ki,semmi meló!

2. Keresd a közösséget Istennel és embertársaiddal, hogy szellemileg is feltöltődj.

2012. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 homo ludensz ***** válasza:
42%
A hetednapiak szombatot ünneplik meg azt tudom mert üzletet nem kötnek,pénzt nem fognak a kezükbe de például akivel dolgom volt az szombat reggel takarítóként közöttünk megjelent és végezte a dolgát. Általában némely felekezet a vasárnapot is önkényesen áttett ünnep /pihenönapnaknak/ tartja. Vannak aki vasárnap nem teregetik ki a mosott ruhát.
2012. szept. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

nem kell bigottan kovetni az irast.Nekem kotelezo dolgoznom 2-3 vasarnap a honnapban Ugy oldaom meg koran felkelek elmegyek az istentiszteletre utan beszelgetunk eszunk Ok hazamennek en elmegyek ugyeletbe.Senki nem dob ram sarat azert mert dolgoznom kell sot eletet menthet meg az hogy dolgozom vasarnap ez az Ur szemeben jo.

Milyen jo dolog egy nap megallni es Istentisztelet utan a szeretteiddel lenni beszelgetni jatszani setalni ebedelni egyutt.

2012. szept. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Én nem vagyok,keresztény!De szerintem van értelme!
2012. szept. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Van értelme - röviden ennyi. Kicsit hosszabban, de igyekszem nem túl hosszú lenni: a Bibliában Isten azt írja: Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt." Nem csak arról van itt szó, hogy ne dolgozz, hanem pihenj meg egész heti fáradtsággal végzett munkádtól, hanem arról is, hogy ezt a napot szenteld Istennek - Róla elmélkedj, olvass Bibliát vagy más hasonló Istenről szóló könyveket, gondolkozz Róla, esetleg beszélj Hozzá, imádságos szívvel. És hogy miért a szombat a hetedik nap? Nos, bárki megtalálja, és nem is az Ószövetségben, hanem az Újszövetségben, amikor az asszonyok kimentek megnézni a sírt, milyen napon volt az? A Biblia a vasárnap szót egyszer sem!!! említi, értitek? Egyszer sem, le sem írja, csakis a szombatot, azt viszont épp elégszer. Szóval úgy írja a Szentírás,hogy "a hét első napján", és azt meg mindenki tudja, hogy Jézus mikor támadt fel? Vasárnapi napon, bár akkor még ilyen nevű nap nem is volt, de a szombatot követő napon, a hét első napján, így az utolsó, azaz hetedik nap csakis a szombat lehet. Tudom, hogy a mai tradícióktól és konvencióktól, ráadásul a katolikusok óriási térnyeréséből fakadó hagyományoktól nagyon nehéz ezt elhinni, megérteni, és általában csak a Bibliát alaposan tanulmányozó, az igehelyeket egymással összevető ember képes megérteni és elfogadni ezt. Sokat tudnék írni erről, de nem szeretnék senkit untatni, még egy utolsó gondolat: Jézus mondja szintén: "Nem azért jöttem, hogy a törvényt eltöröljem, sőt, inkább, hogy betöltsem azt." Betölteni annyit jelent, mint megtartani, mind a tíz parancsolatot. Az a téves nézet pedig, hogy a fára vitte a parancsolatokat, az a ceremoniális törvényre vonatkozik, előtte mindig áldozni kellett az izraelitáknak, aki olvasott már Bibliát, az tudja. Mivel az "IGAZI ÁLDOZAT" megtörtént, a templom kárpitja is kettéhasadt Isten Fiának szörnyű halálakor, ez is jelzi, hogy nincs többé szükség áldozatra, mert az igazi és egyetlen áldozat már megáldoztatott, és ezekre a törvényekre (mikor, hol és hogyan áldozzanak az izraeliták, milyen állatot vigyenek, stb., stb.) szintén nem, hiszen okafogyottá váltak. Az erkölcsi parancsolat viszont örök. "Az ég és a föld elmúlnak, de az én parancsolataim örökké megmaradnak"
2012. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a hetedik napot azért találták ki a papok, mert a hét többi napján a tömegemberek agyon dolgozták magukat és azután nem igen volt kedve még a papot is hallgatni ha el is ment esetleg az hétszentség hogy elaludt a fáradtságtól


Ha viszont nem telik meg a templom akkor kifogja eltartani a papot akkor nincs rá szükség nem igaz? Na ezért lett a vasárnap nagy általánosságban pihenő nap--


de az aki dolgozik vasárnap annak az az ünnep amikor szabadnapos és végre kipihenheti magát -- na persze ezzel kevesebb pénzt dobnak a papok perselyébe!! hálaistennek!

2012. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ozmium42 ***** válasza:

Még szerencse, hogy amikor Mózes első könyvét papírra vetették a zsidók, akkor főleg pásztorkodással dolgozták halálra magukat a zsidók, akiknek nem voltak papjaik, mivel ebben volt leírva először, hogy legyenek.


El vagy tévedve barátom pár ezer évet :D

2012. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Persze, hogy van. Volt az életemnek olyan időszaka is, amikor nem éltem az Úr parancsolatai szerint, így van viszonyítási alapom. Nagyon, nagyon is szükséges egy úgymond "kötelező szabadnap" mindannyiunk számára. Hajt minket a munka, az otthoni tennivalók, minden, ki sem látszunk a teendőkből. Ha nem adta volna parancsba az Úr, hogy heti egy napot pihenjünk, aligha lenne olyan nap, amelyet teljes egészében a pihenésre szánunk... és egyszer csak arra eszmélnénk, hogy túlhajtottuk magunkat.


Heti 1 "szabadnap" mindannyiunk testi, lelki jólétéhez elengedhetetlen. Mivel már több, mint 10 éve az Úr parancsolatai szerint élek, látom ennek áldásos hatását, és tudom, hogy semmit nem veszítek azáltal, hogy egy napig nem főzök, nem takarítok, nem rohangálok a tennivalóim után. Sőt. Ez egy nagyszerű parancsolat (bár mindegyik nagyszerű), igazán nagy áldás, hogy adta nekünk az Úr.


Alválasz: nem, nem lehet áttenni más napra.

2012. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!