Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miért lapítanak...

Az ateisták miért lapítanak ahányszor szóba kerülnek az ősember maradványok hamisítványa?

Figyelt kérdés

Állandóan kitérnek a téma elől, ahogy szóba hozza valaki egyből ilyen terelős kérdésekkel védekeznek.


"És Istent ki teremtette?"

vagy

"Isten megtud teremteni egy akkora követ, amit még ősem bír el?"


Miért kell terelni ahogy szóba jön a dolog?Hm?

Miértnem kell elismerni hogy igen csaltunk, vagy valami.

Minek kell lapítani? Mi?



2013. aug. 31. 06:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
21%
Azért kedves kérdező mert az igazság néha fáj. :)
2013. aug. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
24%

A Biblia egy halandzsa! Össze van lova a Sumer vallásból és az Ó-egyiptomi vallásból! A keresztény papok kilencven százaléka tudatosan hazudik, a maradék, meg elvakultságból. Ez nem azt jelenti, hogy az ősembert nem hamisították! Azt is hamisították! Darwin elmélete csupán a hitre tud támaszkodni, mint a biblia! Egy szinten vannak. Ki-ki honnan kapja a fizetését!

Ateista vagyok a ti megfogalmazásotokban! Nem hiszek a hazug keresztény isten-tanításban! Az evolúcióban, Darwinban sem hiszek! Erre varrjál gombot! Az is hazugság! Hogy mi volt valójában? Honnan jöttünk? Honnan származunk? Nem! Én sem tudom! Persze attól, hogy én nem tudom, még nem létezik sem isten, sem evolúció! Majd kiderül! Nem olyanok fogják kideríteni, mint ti, mert ti a templomban fogtok hókusz-pókuszolni, míg egy két embernek erre megy rá az élete, de még veletek is meg kell küzdenie!

2013. aug. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%
az, hogy elofordult hamis lelet, nem jelenti, hogy az osszes lelet hamis. Isten letezeserol semmilyen bizonyitek sincs, ezert nincs egyik se hamisitva...
2013. aug. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
Ahol előfordul hamis lelet, ott bizony lehet, hogy sokkal több is van mint egy! Így aztán az igazi sem bizonyít semmit! Ha meglátsz a metróban egy zsebtolvajt, akkor csak arra az egyre kell odafigyelni?
2013. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"Össze van lova a Sumer vallásból és az Ó-egyiptomi vallásból!"

Ezt a spirits of eriduról szedted?

Mert egyedül azon a gusztustalan oldalon állítanak ilyesmiket "össze lett lopkodva"

Nevetséges.

"A keresztény papok kilencven százaléka tudatosan hazudik, a maradék, meg elvakultságból."


Na áljon meg a menet!


A kereszténység nem hazudik.

Régebben mikor még nem voltam vallásos, annyit tudtam a kerszténységről, hogy a biblia megtanít olyan dolgokra mint a szeretet, jóság, hogyan értékeld az életed, tiszteld a másikat, meg ilyenek.

Szóval éngem ezekre a dolgokra meg is tanított, sőt sokkal többet adott a keresztény hit, mint amit vártam.

És akkor hol itt a hazugság?

A keresztény vallás ezt ajánlja fel, és meg is adja.

Akkor kérdezem én, mi a kereszténységben a hazugság ha meg adja amit beígér?


"az, hogy elofordult hamis lelet, nem jelenti, hogy az osszes lelet hamis."


A maradékot meg szándékosan félreértelmezik.

2013. aug. 31. 07:45
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem "összeszedtem". Vallástörténelemmel foglalkoztam és foglalkozom ma is. Ha kihúzzátok a fejeteket a homokból, el szabad olvasni sok olyan dolgot is, amelyik nem csak a zsidó isten imádatáról szól! Sumer vallás, Ó egyiptomi vallás, Buddhizmus, Hindu, Muszlim, Iszlám, távol-keleti, indián vallások és még melyeket kihagytam. Felhívom a figyelmet a Sumer és az Ó-egyiptomi vallásra.


Ismerd meg tüzetesen, majd utána olvasd el az Ószövetséget (Tora), az Újszövetséget. Könyvtárakban, klasszikus könyv formájában, ha az internet nem megbízható! Azután alkoss véleményt Te magad. Olvasás és ismeretek nélkül, mutogatni...???

2013. aug. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
98%
Azért kell lapítani, mert hülyék vagytok, és nem érvelni akartok, hanem hittéríteni vagy csak a saját nézeteiteket igazolni. Tehát odaáig el kéne jutni a logikában, hogyha pl az ember autójának durrdefektje van, akkor nem kezdi el szajkózni, hogy ez a gumi vacak meg az összes autó vacak stb. Mert erről van szó, ha az ember elismerné, hogy léteznek hamisítványoka, akkor jönne az, hogy az összes hamisítvány, miközben ez nem igaz, a kettőnek egymáshoz semmi köze, és egy hamisítvány nem jelenti, hogy a többi is az. Innentől fogva magatoknak köszönhetitek, hogy az ember nem megy bele korrekt vitába, inkább alapozunk blöffre és átverésre, mert sajnos többször hoz eredményt, mint az érvelő vita. Nem tudom hol halottam, de nagyon igaz: egy galambbal nem lehet sakkozni, mert te akármilyen jó vagy, nem győzheted le, aki még a játékszabályokat sem ismeri.
2013. aug. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%
Mert a vallás nem terel? Miért nem hangoztatja az öldöklő istent, aki haragjában népeket írt ki? Ha mindenható tudnia kellett volna előre mi lesz. Nem tett ellene, sőt, egyből haragra gerjedt. Ha mindenható miért kerubháton utazik? Miért írja a biblia hogy mózesnek először isten angyala jelent meg, pár sorral később pedig maga az úr? Sorolhatnánk az ellentéteket, meg a mindenhatóság megcáfolására a jeleket. De minek? A hívek megmagyarázzák... Mivel? Képtelenségekkel... Teremti isten a földet... Majd a napot később. Fura de a nap idősebb a földnél. A holdat h világítson éjjel. A hold nem világít. Visszaveri a napfényt. Akkor isten szava hazug? Nem! A biblia emberi, egy akkori kor tudásának tükre, amibe beleszőtték a misztikumot azokról amit nem értettek. A vallás isten nevében mennyi bűnt követett el? Csak mert valakinek más a hite mennyit öldököltek? Isten, akinek a nevében tették ezt meg csak nézte? Tudod van amire a vallás, a hit von ködöt. Két külön dolog a hit és a tudomány. A hit állít, bizonyítani nem tud, de mivel találgat, biztosan meri állítani igazát. A tudomány bizonyít, néha téved is... Egyik valós a másik kitalált.
2013. aug. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
27%
Vannak Isten hívők, ők hisznek valamelyik istenben! ... és vannak ateisták, akik tagadják isten létezését, mert ez az ateizmus: istentagadás. Ez a két fogalom jelentése. Semmi köze az ősemberhez! Nem baj, ha nem tudod, meg kell kérdezni tőlük, hogyan képzelik el a világot? Ha nem keresztény, akkor máglyára vele? Mint több-száz évig a középkorban? Az volt ám az igazság! Ha nem keresztény, eltüzelni... Rengeteg elképzelés van még az ember kialakulásával kapcsolatban, nem szabad beszűkülni!
2013. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
1%

Annyira iritál amikor azt olvasom,hogy ,,az öldöklő isten ezt tette vagy azt tette,, de általában egyik nagyokos sem veszi a fáradságot,hogy utánna nézzen annak amit feltételez. Pl Sodoma megérdemelte amit kapott? Igen meg! Ma is azt kéne tegye. Félreértés ne essék ezzel a kijelentésemmel nem az úr döntéseit vonom kétségbe hanem csak azt,hogy ha akkor ez megtörtént ma is megtörténhet bármelyék pillanatban.

Úgyhogy tisztelettel megkérem önöket,hogy mielöt megvádolják Istent,nézzenek utánna annak amit mondanak.

2013. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!