Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Hit gyülekezete miért nem...

A Hit gyülekezete miért nem ismeri el, miért tartja egyenesen bűnnek azt, hogy egy fiatalnak szüksége van a csajozásra?

Figyelt kérdés

Soha nem volt barátnőm még, és ez nyilván nagyon deprimál engem, de a hit gyülekezetében senkivel nem beszélgethetek erről az elég komoly problémáról, mert tabunak kezelik! Miért van ez? Azt hittem, hogy a hit gyülekezete segít megoldani lelkileg túljutnom ezen a problémámon, ehelyett bűnösnek bélyegeztek meg a természetes(!) vágyaim miatt!

Hit gyülisek válaszát várom főleg! Köszönöm!



#magány #probléma #párkapcsolathiány
2013. aug. 31. 17:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

kalapácsos! Bár jómagam hithű katolikus vagyok ergó egyfajta ómenje a hitgyülinek DE most ki kell állnom mellettük...

a vádaidban az a veszélyes, hogy sok igazság van benne(igen tényleg mondtál igazságokat amiket már én is láttam és tapasztaltam...külön utána jártam ezeknek a dolgoknak még anno egy kzs-val folytatott vita miatt) de alapjáraton nem több mint üres pocskondiázás. Félre téve hites teológiát -amivel persze nem értek egyet- nem árt tudni azt is ami talán némely ember számára máig valami oknál fogva titok..hogy a gyüliben is CSAK átlag emberek vannak. A környezetemben elég sok van közülük(néha áldás ám néha átok)és elhiheted, hogy mindenféle van köztük is...ismerek olyat aki teljesen normális és ki sem találnád, hogy hites ám olyan is van a környezetemben aki a macskáját ,,sátáni megszállással" diagnosztizálta mert az nem az alomba piszkított. És ugyan ezen végtelen repertoárját BÁRHOL megtalálod...legyen az katolikus templom, gyüli de kapaszkodj meg...akár a drága ,,felvilágosult" ateistáknál is.

A kérdésre meg: mivel nem vagyok bennfentes ezért csak tippelni tudok ez ügyben...szerintem ez gyüli függő lehet, hogy mennyire foglalkoznak a témával...de tényleg nem tudom :)

2013. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 kzs ***** válasza:
100%

@ kalapácsos ember (20-as válaszoló)


Először is: ami az idézőjeles megszólítást illeti: tán nem kéne. Nincs helye gúnyolódásnak, én úgy hiszem.


Másrészről viszont a kérdező NEM AZT kérdezte, hogy "segítenétek nekem gyűlölni a Hit Gyülekezetét?".


Ehelyett csupán egy - teljesen más kérdést tett fel - amire neked sikerült egy abszolút OFF választ adnod.

Gratulaaaaa....


Na, ezzel szemben a kérdező pontosan megkapta a válasz - nem tőled, hanem mástól(!) - arra amit feltett:

tehát: a HGY teljességgel elismeri a fiatalok társigényét, és ezzel kapcsolatban van is tanításuk.


Nem a flörtölést támogatja, mert ebből félreértések, és ennek nyomán keserves csalódás származhat.

Konkrétan a párválasztásról és a házasság bibliai ismérveiről beszél ezekben a tanításokban.

Ennyi.

------------------

Ami pedig téged illet: lehet hogy meg vagy keresztelve, és hogy kaptál vallásos nevelést. Ebben nem kételkedem.

Azt is elfogadom, hogy nincs szükséged mesekönyvre, képzeletbeli barátra és jó kis szektára sem.


Ami engem illet: nekem se kell mesekönyv, csak a Biblia.

Ugyanúgy, ahogy képzeletbeli barát sem kell, de én számtalanszor tapasztaltam már, mennyire igaz az, hogy "közeledjetek Istenhez, és közeledni fog hozzátok" (Jakab 4/8). Mert Isten valóban képes megnyílni az emberek felé (akkor is, ha te ezt momentán nem tapasztaltad).

Ja, nekem sincs szükségem se jó se rossz szektára. De KELL az az egyház, ami a SzentÍrásnak megfelelően, VALÓBAN képviseli Krisztus Testét itt, ezen a földön.

-----------------

Ami az általad linkelt blogról (vagy cikkről, teljesen mindegy, minek nevezem) annyit hogy felháborító!

Igen!!


Felháborító, és igazán nem tudom, hogy mi vezet arra valakit, hogy egy olyan egyházról, ami a lehető legjobban áll ki keresztény és társadalmi értékek mellett, amelyiknek a tanításaiban a SzentÍrás ószövetségi próféciáinak tanulmányozásával Jézus és a korai kereszténység nagy képviselőinek tanításait hirdeti, ilyen szemét, mocskos aljas hazugságsorozatot gyártson.


Mert ebben a cikknek (vagy blognak /mindegy/) nevezett mocskos okádékban - amit volt "szerencsém" olvasni, nagyjából 1% az, ami igaz.


De ez az 1%-nyi igazság is (amit a cikkíró aljasságnak tüntet fel), tisztességes, becsületes oldalról származik, tehát még EBBEN sem az van, amit ez a "cikk" lefest az egyházról.

Az összes többi szemét gyalázat: ordináré hazugság, mert egy büdös szó nem igaz belőle!


Drága kis áldozatunk... 6 évet volt tag, és mekkora sérelem érte...

óóóó... na én 2001 óta vagyok ott, de se én, se mások nem tapasztalták a tizedet se annak, amit az a szegény kis "mártír" átélt...


És mondjak még valamit: emlékszek arra, amikor először mentem oda: nagyon jó helyet kaptam, és nem próbáltak se akkor, se máskor firtatni, kutakodni utánam (még a nyavalyás pincsi-kutyámról se tudnak, nemhogy az anyagi helyzetemről).


De mindig ott voltak, amikor segítséget kértem: legyen az vízszerelési munka, házfelújítás, szemüvegvásárlás, vagy bármi más. A lehető legönzetlenebbül segítettek mindig, és örömmel (és nem tudnak az anyagi helyzetemről...)


A gyülekezetben is, ha bármiféle teológiai vagy magánéleti kérdést tettem fel, mindig sikerült megbeszélni - sohasem tapasztaltam tőlük semmiféle visszásságot énfelém.


És nem utolsósorban, a Hit Gyülekezete sohasem nevezett egyetlenegy vallási közösséget, vagy egyházat se "szektának".

Azért nem, mert az egyház bibliai ismérveibe nem fér bele a szeretetlenség, nem fér bele az uszítás, mások pocskondiázása.


A Hit Gyülekezete elismeri más egyházak vívmányait. Pontosan Bandiahegyről-nek írtam meg, hogy a Hit Gyülekezete számos katolikus eredményt pozitívumként ismer el, annak ellenére, hogy vannak teológiai különbözőségek a Katolikus- és a Hit Gyülekezete Egyház között. De ugyanígy elismer sok mindent a reformátusból, vagy akár a baptistából is.


Teszi azt annak ellenére, hogy a hitvallást tekintve vannak különbözőségek más egyházakkal.

De akkor sem szektázza le azokat, hanem azt teszi, amit tennie kell:


Nevezetesen: A Hit Gyülekezete Igehirdetéseken és dicséreteken keresztül hirdeti és keresi azt, ami Istennek a kedves akarata.

Ezt kívánja a legtökéletesebben átadni, és NEM gyűlöletet kelt, NEM uszít, NEM provokál.


És még valami: a Hit Gyülekezete - minthogy Krisztus Testét betölteni igyekszik ezen a földön - pénzügyei tiszták (csakúgy, mint a teológiai, és erkölcsi tanításai is). Soha semmiféle visszásságot nem tudtak (és nem is fognak tudni) leleplezni, mert nincs mit!


Hogy miért vannak mégis áldozatok?

Figyelj, a tisztességes egyházkép nem kell, mert ebből van elég. De kell az imakommandó, kell a kiátkozás, kell a szekta, kell a pénzmosás... vagyis minden, ami szenzáció!

Ennek van értelme, ezzel lehet felkelteni az emberek érdeklődését!


És még valami:

Jézus maga mondta: "Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságokat mondanak ellenetek én érettem. Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a Mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, akik előttetek voltak" (Máté 5/11-12, de a 10.Ige is ide tartozik)


Na, pontosan erről van szó.

Jézus nem tévedett.

Szidalmazások, háborúságok, gonosz hazugságok... A Hit Gyülekezete sok ilyet kap. De ettől csak felbátorodunk, mert mellettünk áll az két Ige, ami a Máté 7/24-25-ben van.

2013. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Srapnel ***** válasza:
49%

"Egyébként mondd már meg nekem, ki a fene kényszerít téged arra, hogy nézd az Istentiszteleteit?

Szabad akaratod van: ha jobban tetszik neked a katolikus, vagy a református, vagy báremelyik más... hát nézd azt!"


Már ne is haragudj, de ez olyan érv, mint ha a családon belüli erőszakon felháborodnál és én azt mondanám, hogy szabad ember vagy és ne foglalkozz a kérdéssel, ha felháborít.


Nehéz megfogalmazni jól, hogy mivel lehet egyáltalán problémája a HGY-vel bárkinek is. Ateista vagyok és többször is néztem vidám vasárnapot. Olvastam számtalan forrást a HGY-ről. Nekem egy bajom van vele: kifejlett, önálló gondolatvilággal és ízléssel rendelkező ember számára az egész förtelmesen ocsmány és ízléstelen (leszámítva egy-két konkrét marhaságot). Nem direktben, mert első ránézésre igazából oké a dolog, hanem valami mélyről jövő, kellemetlen mentális hányingert okoz az egész. A kritikus gondolkodás állati szintű hiánya. Mind az eldobása, ami az embert gondolkodóvá tette. A külsőségekben való émelyítő, szélhámos tocsogás. Az ordenáré ripacskodás. Az anyagiak látványos összekötése a legmélyebb hit keresésével. Ez az egész inkább eltereli a valóság és a mély hitéletről az egyént. Na, ez. Azon meg nem fogok meglepődni, ha ezt, amit most írtam, pl. a HGY-sek egyike sem érti meg, hisz pont azért tud HGY-s lenni, mert valahogy azok a funkciók hiányoznak az elméjéből, ami HGY-ssé tette őket és amiért ezt nem értik.


"Ezt kívánja a legtökéletesebben átadni, és NEM gyűlöletet kelt, NEM uszít, NEM provokál."


Nem gyűlöletet kelt, csak elítél. Ezt sem közvetlenül, csak közvetve, amolyan álszentség, álbutaság mögé rejtve.


Nézd meg a kérdezőt! Nem igazán érzi megoldottnak a problémáját.

2013. szept. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 kzs ***** válasza:
100%

@ Srapnel


Ami az idézetemet illeti ("Egyébként mondd már meg nekem..."), nézd, nem tudom, mi mást kellett volna írnom.

Azt neked is el kell ismerned, hogy mindenkinek szabad akarata van, amivel élhet is: ahhoz az egyházhoz csatlakozik, amelyikhez akar (legyen ez akár személyes, akár TV-n/Interneten keresztül.

Azzal azonosul mindenki, amivel akar. Én ezt akartam mondani.


Ami pedig téged illet: ismerem én is ezt az érzést, magam is átéltem annak idején (és mindazokat a jellemzőket, amiket írtál), és én is nagyjából azt láttam ebben az egészben, amit te.


Te magad mondtad, hogy ateista vagy. Ha nem tévedek - márpedig nem, - a kereszténnyé válás bibliai ismérvei hiányoznak benned.


A SzentÍrás Pál apostol által (pl. az 1.Kor 1/18-ban) ír a szívnek erről az állapotáról, és ennek értelmében a "kifejlett, önálló gondolatvilággal és ízléssel rendelkező ember" (ahogy te írtad): nem más, mint a megtéretlen, Istentől teljesen távol álló szívű ember.

Így nem is lehet megérteni a SzentÍrás magyarázatát.


Anélkül, hogy az ember átmenne a kereszténnyé válás alappillérein - ami nem felekezeti, hanem Bibliai tanítás -, valóban azt az állapotot eredményezi, amikor az ember "förtelmesen ocsmánynak" és "ízléstelennek" éli meg Isten Igéjének a közvetítését (+ még amiket ezzel kapcsolatban írtál).


Egyébként pedig mindenki a HGY Egyházon belül mindenki számára megadatott a kritikai gondolkodás. Ne hidd hogy nem mérlegelik a vezető lelkész által tett kijelentéseket, annál is inkább, hiszen az Apcsel 17/11-ben a SzentÍrás felszólít minket erre.


"Konkrét marhaság" pedig maximum az a bolondság lehet, ami konkrétan Istennek a beszéde. Ami által erősödik az ember hit által, és ami kell a megtartatáshoz.


"Anyagiak látványos összekötése" - mégis mi?

Látok csarnokot, látok egy pulpitust. Na ez "tényleg" az anyagiak látványos összekötése :D


"Külsőségekben való émelyítő" - itt sem értem, mire gondolsz. Te mondd, nem kevered véletlenül - nevén nevezem - a Katolikus Egyházzal?


A "szélhámos tocsogás" pedig az, amit ezrek és ezrek ismernek el a SzentÍrás valóságos közvetítésének.

2013. szept. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Srapnel ***** válasza:

"Azt neked is el kell ismerned, hogy mindenkinek szabad akarata van, amivel élhet is: ahhoz az egyházhoz csatlakozik, amelyikhez akar (legyen ez akár személyes, akár TV-n/Interneten keresztül."


Ez teljességgel közömbös a téma szempontjából. Nem arról beszélünk, hogy a társadalmunkban szabad-e, vagy nem, szabadon valláshoz tartozni. Ezt tudjuk, most a HGY-ről volt szó. Ha én arról beszélek, hogy mondjuk a fehér kenyér káros-e vagy sem, vagy pusztán a fehér kenyeret elemezzük, hogy tulajdonságait felfedjük, akkor mi köze ennek ahhoz, hogy szabadon megveheted, meg hogy jogod van azt enni, amit akarsz? Semmi. Attól egy adott kenyér lehet szar, vagy lehet meleg, vagy lehet penészes, vagy lehet finom, vagy akármi. Két külön téma. A szabad vallásgyakorlás lehetősége nem a vallások, hanem a társadalom tulajdonsága, ezért abba a beszélgetésbe való.


"Így nem is lehet megérteni a SzentÍrás magyarázatát."


Némi értelmezési problémád van: én nem a Szentírásról, hanem a HGY és annak milyenségéről beszéltem. A HGY ízléstelenségéről beszéltem és nem a Bibliáról.


Nézd, nekem minden olyan dolog visszás, amikor valaki arannyal a nyakában, több milliós villában lakva, nagy autóból kiszólva prédikál az anyagi világ hitványságáról és a puritán, aszkétikus, belső, vallásos élet jeles képviselőit állítja példaképként. Tudod ez olyan, mint amikor a McDonalds kampányol az egészséges életmódról, a British Petrol a fenntartható energiaszektorról, Gyurcsány Ferenc a tiszta és őszinte közéletről, és a többi. Ez és nem a szentírás igéje az, amit én undorítónak és képmutató tocsogásnak tartok.


"Egyébként pedig mindenki a HGY Egyházon belül mindenki számára megadatott a kritikai gondolkodás."


Ez olyan, mint amikor egy gyereket ráveszek arra szép szóval, hogy üljön be az autómba, majd aztán elrablom és arra hivatkozom, hogy de hát nem kényszerítettem, választhatott volna úgy is, hogy nem jön velem.


""Konkrét marhaság" pedig maximum az a bolondság lehet, ami konkrétan Istennek a beszéde. Ami által erősödik az ember hit által, és ami kell a megtartatáshoz."


Sajnos nem tudok idézni, de NS szájából rendszeresen hallottam olyan állításokat, mi több, kinyilatkoztatásokat, amelyeket egy kicsit olvasottabb ember azonnal megcáfol.


"Te mondd, nem kevered véletlenül - nevén nevezem - a Katolikus Egyházzal?"


A Katolikus Egyházról is tudnék elítélő szavakat mondani, de az most nem téma, ellenben a HGY-vel.


"A "szélhámos tocsogás" pedig az, amit ezrek és ezrek ismernek el a SzentÍrás valóságos közvetítésének."


Igen, a kokainozást is ezrek ismerik el szórakozási formának és mondhatnék még ezer példát, hogy miért nem érv ez az imént idézett kijelentés.

2013. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!