Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek nem félelmetesek...

Szerintetek nem félelmetesek ezek a szekták, mint a hitgyüli meg a szcientológia? Nem fognak bajt okozni később?

Figyelt kérdés

Ezeknek a hatására lehet itt is lesznek olyan őrültek ,mint az USA-ban.Például ,volt aki hullákat ásott ki mert azt remélte ,hogy feltudja támasztani.

Nem is kell messze menni ,itt ez a fénnyel etetős példa ,az az agárdi család is biztos valami szekta tag volt.


A hitgyüli be akarja tiltani a Harry Pottert műveket ,mert szerintük a Potter miatt fekete mágiával fognak foglalkozni a gyerekek.


Ráadásul a hitgyülit még támogatja is a Fidesz meg a baloldal.

Házi agymosó egyház ,vagy mi?


A szcientológia egyház megint megér egy misét...



2013. ápr. 24. 11:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a fidesz nem igazán támogatja a hitgyülit, mivel a fidesz a keresztény demokratákkal vannak, akik viszont eleve ellenzik ezeket a szektákat, és a szekták sem szeretik őket. ha jól emlékszem a vidámvasárnap az atv-n van, ami viszont mszp-s csatorna. a scientologiai egyháznak vannak igen komoly társadalmi szinten levő amerikai tagjai is.

viszont szerintem nem kell tartani tőlük. valójában magyarországon támogatást csak a történelmi egyházak kapnak, amibe ezek nem férnek bele, viszont mivel szabad vallásgyakorlás van, mindenki abban hisz, amiben akar. (éljenek a jedik) és szerintem az állam tudja kontrolálni, és ha úgy veszi észre, hogy valamelyik szekta tényleges veszélyt jelent az állampolgárokra, akkor azt ugyanúgy illegálisnak nevezheti ki, ahogy a magyar gárdával tette, és akkor már más szankciókat is lehet tenni. amúgy meg ne nézd a jóban rosszbant, a harry potter meg tök jó, úgyhogy csak hagyja békén minden szekta, különben CAPITULATUS!

2013. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Nekem ez a hitgyülis marhaság sem sokkal rosszabb mint a katolikus vallás vagy az iszlám vagy bármelyik. Mindegyik egy rakás baromság sok hülye elvvel pl ne dugj, add a pénzed az egyháznak, robbants fel mindenkit aki másképp gondolkodik. Ha rajtam múlna minden vallást betiltanék, de hát nem rajtam múlik.
2013. ápr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%
A kereszténység nevében meg embereket égetnek el élve, az iszlám nevében meg embereket temetnek el élve.
2013. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

Az emberek sajnos ennyire buták még a XXI. században!

Gondolkoztam hogy az emberei butaságból én is alapítok egy vallás a startrekológiát!

2013. ápr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%

Az a baj, hogy rendszerváltáskor a vezetők elfelejtették a függetlenség fogalmát, hatalmas nyelvcsapásokkal csatlakoztak az EU államokhoz, akik mindjárt ránk is telepedtek kilopták a szemünket, ellopták a gyárainkat és csődbe vitték, majd nem a földünket is kirántották a talpunk alól és helyette mit kapott a magyar 200 féle vallási maszlagot esti mese gyanánt ha nem tudna aludni, mert annyi a gondja a munkanélkülisége miatt-- amíg a vezetőink a kutyabőröket keresgélték mert az URAKAT akarták játszani-- és hirtelen csodák-csodája több mint 20 milliárdos lett és még vagy több tucat újgazdag.


Na de lett egy csomó hitvilágunk nem igaz keletről és nyugatról Indiából és amerikásból és egyre több lett a szélhámos egzisztenciát teremteni akaró amerikásból, Indiából Tibetből és talán még dél-Amerikából is a csuda tudja honnan beszivárgott elmebeteg-hittérítő.


S a népünk befizetett adójából és a rengeteg megtévesztett ember felajánlott pénzéből játsszák a szentet!!

2013. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 titak ***** válasza:
57%
2000 éve a rómaiak is feltettek egy hasonló kérdést mikor megjelentek az első keresztények. :o(
2013. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%

Mi köze a hitgyülinek a scientológiához, vagy a fényevéshez? Elárulom: SEMMI!

És hogy jön ide a Harry Potter?

2013. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Tök mindegy melyik vallási mesét nézzük mindegyik a maga módján a maga képtelenségeivel ártalmas az emberi tudatra.


Igazán ráférne már minden dogmára és minden keleti filóra hogy megreformálják hozzá igazítva korunk reális tudományos elméleteihez, a XXI. szellemi tudásához ami valójában az igazság.


az rendben is van hogy erkölcsi nevelési órákat bevezetik, az iskolákba, de abszolút helytelennek tartom hogy hit-oktatást is akarnak bevezetni, mert nincs joga az állami vezetőknek ahhoz, hogy mindenkire rákényszerítsenek bármiféle hitvilágot. Különben se tartom helyesnek már azért se mivel mást tanítanak fizikából és más pl a keresztények- Az egyik törvényszerűségeket a másik csodákról rebeg a kettő nem összeegyeztethető egy gyermeki fejben.


szerencsére az unokáim túl haladták ezt a kort (13-18) mert az hétszentség, hogy én akkora cirkuszt csináltam volna, hogy megremegett volna az Országháznak minden kövezete! Kivettem volna a gyereket az iskolából is, de nem engedtem volna hogy minden mesével, csodával misztikus marhasággal tömködjék a fejüket!


A hitgyüli meg a szientólógia pedig nem több, mint egy korunk engedte, vallásnak beállított, újabb ÜZLET! Ahogy a legújabb agymosások folynak!!

2013. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!