Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most akkor Isten személyváloga...

Most akkor Isten személyválogató vagy sem?

Figyelt kérdés

(Máté 15) 21 Jézus ezután elment onnan: visszavonult Tírusz és Szidon vidékére. 22 És íme, egy kánaáni asszony, aki arról a vidékről jött, így kiáltott hozzá: „Könyörülj rajtam, Uram, Dávid Fia! A lányomat kegyetlenül gyötri egy ördög.” 23 Ő azonban egy szóval sem válaszolt neki. A tanítványai odamentek hozzá és kérték: „Küldd el őt, mert kiabál utánunk!” 24 Ekkor így szólt: „NEM KAPTAM KÜLDETÉST MÁSHOVÁ, CSAK IZRAEL HÁZÁNAK ELVESZETT JUHAIHOZ.” 25 Az asszony mégis odament, leborult előtte és kérte: „Uram, segíts rajtam!”26 Erre így válaszolt: „Nem való elvenni gyerekek kenyerét és odadobni kiskutyáknak.” 27 De az asszony folytatta: „Igen , Uram, de a kiskutyák is esznek a morzsákból, amelyek lehullanak uruk asztaláról.” 28 Erre Jézus így szólt hozzá:” Asszony, nagy a te hited! Történjék veled akaratod szerint!” És abban az órában meggyógyult a lánya.


Ezzel szemben:


(Ap. Csel. 10:34-35.) Erre Péter beszélni kezdett, és ezt

mondta: "Most kezdem igazán megérteni, hogy nem személyválogató az Isten, hanem minden nép között kedves előtte, aki féli őt, és igazságot cselekszik."


Az asszonynak nagy volt a hite (tehát istenhívő volt), de Jézus még sem akart neki segíteni, mert ő nem kapott küldetést máshová, csak Izrael házának elveszett juhaihoz. Erre persze mondhatjuk azt, hogy Izrael nem egy, a mai értelemben használt népet jelent, hanem az embert, aki Istennel jár. De akkor viszont miért nem akart segíteni a nőnek, hisz "nagy volt a hite", tehát mondhatjuk, hogy "Istennel járó személy" volt. Ez így nem áll össze.


És mégis kiket, vagy miket értett Jézus kiskutyák alatt?



2013. aug. 31. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

vagy sem.



Kedves kérdező, ha már egy ilyen kérdést fel teazel, akkor nézz utána kik voltak a Kananekiták, milyen népcsoporthoz tartoztak és mit tettek a zsidókkal.


Az asszony aki odafordult Jézushoz hogy segítséget kérjen tőle Kananekita volt.

2013. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Máté15-


21. És elmenvén onnét Jézus, Tirus és Sidon vidékeire tére.

22. És ímé egy kananeus asszony jövén ki abból a tartományból, kiált vala néki: Uram, Dávidnak fia, könyörülj rajtam! az én leányom az ördögtől gonoszul gyötörtetik.

23. Ő pedig egy szót sem felele néki. És az ő tanítványai hozzá menvén, kérik vala őt, mondván: Bocsásd el őt, mert utánunk kiált.

24. Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz.

25. Az asszony pedig odaérvén, leborula előtte, mondván: Uram, légy segítségül nékem!

26. Ő pedig felelvén, monda: Nem jó a fiak kenyerét elvenni, és az ebeknek vetni.

27. Az pedig monda: Úgy van, Uram; de hiszen az ebek is esznek a morzsalékokból, a mik az ő uroknak asztaláról aláhullanak.

28. Ekkor felelvén Jézus, monda néki: Óh asszony, nagy a te hited! Legyen néked a te akaratod szerint. És meggyógyula az ő leánya attól a pillanattól fogva.

29. És onnét távozva, méne Jézus a Galilea tengere mellé; és felmenvén a hegyre, ott leüle.

2013. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*Kananeus
2013. aug. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Az asszony aki odafordult Jézushoz hogy segítséget kérjen tőle Kananekita volt."


Tehát személyválogató. Istenre nagyon jellemző, hogy kollektívan büntet. Először az emberiséget, majd más népeket. És ez a hívők szerint rendben is van, akkor biztos a benes dekrétumot sem ellenzik.

2013. aug. 31. 22:51
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

4 Tévedsz, de csak nem képzeled, hogy egy ilyen emberrel mint te, akinek ilyen az indittatása én belemegyek bármilyen vitába?


Semmilyenbe.


Fordulj Istenhez, ha valami nemm tetszik, vele vitázz.

2013. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Milyen indíttatás? Én csak érveltem.


Figyelj, ha egy nép minden tagját el ítélünk csak azért, mert egykor az a nép b*szakodott (elnézést a kifejezésért) a zsidókkal, az fair?


De egy kérdésre talán még tudsz válaszolni. Ha elfogadod hogy minden ember eredendően bűnös, akkor a benes dekrétummal is egyetértesz?

2013. aug. 31. 23:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Ézs 45,9

Jaj annak, a ki alkotójával perbe száll, holott cserép a föld többi cserepeivel! Vajjon mondja-é az agyag alkotójának: Mit csinálsz? és csinálmányod ezt: Nincsenek kezei?

2013. aug. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pietrosol ***** válasza:

Sziasztok!


# 1!


Mit tettek a kananiták a zsidókkal?


Egyébként volt egy Simon nevű kananita a tizenkettőből.

2013. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
Bármit is tettek, a kollektív ítélkezés nem Jézushoz méltó. Szerintem ezek a dolgok félreértések, vagy elírások, ha nem, akkor átgondolatlan kitalációk.
2013. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 pelgrim ***** válasza:
Nem, Isten nem személyválogató, és Jézus se volt az. Jézus, aki az emberek (ön-)tudatának javítását felemelését látta feladatának, ezzel eggyleckét adott tanítványainak és a kánaáni asszonynak, hogy a kitartás nagyon fontos.
2013. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!