Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Őrtorony teológiát időnként...

Az Őrtorony teológiát időnként keményen bírálják. Tanúk! Ti ezt nem találjátok elgondolkodtatónak? Tényleg úgy hiszitek hogy semmi sem igaz belőle?

Figyelt kérdés
Természetesen azokra a kritikákra gondolok ahol a bibliai érvelés a mérvadó. Az emberi gyarlóság most másodlagos. De nem elhanyagolható.
2013. szept. 1. 16:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagyok tanu és a róluk alkotott véleményem is másodlagos, de a Bibliában le van írva, hogy "támadni fognak benneteket a hitetek miatt" (valószínűleg nem ezekkel a szavakkal).

Ez bőven elég a magyarázathoz!

2013. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

A kérdés nem az hogy támadják e a tanúkat. Mint ahogyan írtam is most ne foglalkozzunk az emberi tökéletlenséggel.


"...de a Bibliában le van írva, hogy "támadni fognak benneteket a hitetek miatt""


Nem vagyok benne biztos hogy ilyen van írva a Bibliában.

2013. szept. 1. 18:15
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Őrtorony? Atyaég, tiszta gyogyósok ezek a jehovások.
2013. szept. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
22%

"keményen bírálják." Ez nem meríti ki a támadás fogalmát?


A kérdés az volt, hogy nem találják-e elgondolkodtatónak!

Nem, azért nem, mert ahogy írtam a Bibliában meg van írva...


pl. Mt24.9 "Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért."

Nem kell mindent szó szerint venni! ;)

2013. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"A kérdés az volt, hogy nem találják-e elgondolkodtatónak!

Nem, azért nem, mert ahogy írtam a Bibliában meg van írva..."


Igen így van.

De van ott egy másik kérdés is.

2013. szept. 1. 19:12
 6/23 anonim ***** válasza:

De basszus, a válaszom arra is válasz!


Az ő fejükkel gondolkodva:

Ezek azért kóstolgatnak csak, mert féltékenyek, tudatlanok, és különben is meg van írva hogy...

Ergo nem is próbálunk (próbálnak) elgondolkodni, hiszen csak tartalom nélküli vagdalkozások ezek a bírálatok...


Miért, egy öngyilkos terroristának meg lehet mondani, hogy lókukit fog kapni és nem negyven szüzet?

2013. szept. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Miért, egy öngyilkos terroristának meg lehet mondani, hogy lókukit fog kapni és nem negyven szüzet?"


Durva hasonlat! :))


"Ezek azért kóstolgatnak csak, mert féltékenyek, tudatlanok, és különben is meg van írva hogy...

Ergo nem is próbálunk (próbálnak) elgondolkodni, hiszen csak tartalom nélküli vagdalkozások ezek a bírálatok... "


Azt írtad nem vagy tanú de igen csak jól ismered az elképzeléseiket.

Tehát valamilyen kapcsolatban vagy álltál vagy állsz velük.

Jól gondolom?

2013. szept. 1. 19:37
 8/23 anonim ***** válasza:

Szerintem nem durva a hasonlat, csak nézőpont kérdése az egész...


Valóban kóstolgattak sikertelenül.

Sikertelenül, mert annyira azért ismerem a Bibliát, hogy tudjam, nem csak ez az egy ige van benne! :D

2013. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos a lókukis testvérnek igaza van, itt már többször leírták a tanúk, hogy ők így látják. Szerintük az átírt Bibliájuk az igazi.
2013. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Az evolúciót is sokan bírálják.
2013. szept. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!