Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, ha itt bármit...

Miért van az, ha itt bármit kérdezel Jehova tanuitól, azok csak áll Bibliai idézetekkel (örtorony-a bibliából kiragadott részeket tartalmazza, de csak azokat, amik nekik tetszenek) válaszolnak? Önálló gondolkozásuk van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 10:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
64%
Nem igazán, mindig a bibliából idéznek, de azt már kivülről fujják,mint a verset!
2010. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
73%

Én még nem hallotam idézetet tőlük a Bibliából. Pedig nem is olvastam soha a Bibliát, csak annyira, amennyire az irodalomhoz szükséges volt. És nekem is feltűnt, hogy az amiről beszélnek nem a Bibliában van. Vagy nem úgy. Álidézetek, mert az emberek többsége még annyira semismeri a Bibliát, mint én. Így abban reménykednek hogy nem tűnik fel senkinek.

De persze, hogy nincs önálló gondolkozásuk.

2010. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
77%
Nincs önálló gondolkodásuk, agymosott az összes. Múltkor bedobtak valamit, hogy tartanak biblia magyarázást. Szerintem a biblia egy olyan szöveggyűjtemény amibe azt magyaráz bele az ember, amit akar. Ezek meg ezt használják ki.
2010. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen ismerőseim!:(A nő semmi másról nem tud beszélni, csak hogy lépjek be, de mondtam neki, hogy szó sem lehet róla....erre megkérdezte, hogy tán nem akarom hogy a gyerekem örök életű legyen???:o Na, ki is akadtam rá rendesen, és megmondtam, hogy nálam ilyenekkel nem ér el semmit....

A férje pedig teljesen normális, soha egyszer sem próbálta rám erőltetni az ő hitüket, teljesen hétköznapi dolgokról lehet vele beszélgetni!

Amúgy meg engem (nem vagyok hívő, de a Biblia az Biblia) teljesen felháborított, hogy a Bibliát modernizálták, mai szóhasználattal írták le!!!Nem a gyerekeknek, hogy esetleg könnyebben megértik, hanem a felnőtteknek...

Próbálom minél messzebbre elkerülni őket:S

2010. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt elfelejtettem, hogy szerintem a legtöbbnek nincs önálló gondolkodása, olyanok, mintha átmosták volna az agyukat!:S
2010. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
100%
Van egy ismerős pár jehovák...náluk nem lehet elvileg megcsalni egymást, mert kizárnak, vagy mifene. Ezek lépten nyomon csalják egymást, ez egyszer kiderült...akkor ott mindenki (a gyülekezet) elött megkellett bánniuk, és megígérniük, hogy többé nem csinálnak ilyet bla,bla,bla. Vége volt az ígérgetésnek kijöttek az egyik ment a pasijához, a másik meg a csajához... Na tehát a lényeg, hogy mind agymosott ez fix, ebből adódóan lettek ennyire naívak is ez biztos. Én még nem találkoztam olyan jehovával aki nagyon idézgetett volna a bibliából, de ha ilyen álszentek, akkor nem s vagyok benne biztos hogy elolvasták egyáltalán a bibliát/őrtornyot. :(
2010. márc. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
35%
Tudjátok, akkor idézünk a Bibliából, ha úgy érezzük, a másik felet érdekli a dolog. Akkor én azt szoktam mondani, hozza ki az illető a saját Bibliáját, és abból mutatom meg neki, amit szeretnék, így sokkal hitelesebb. Nyilván, ha azt látom, hogy valakit nem érdekel, nem erőltetem. Mi soha nem erőltettük egy ismerősünkre sem, mégis szinte mindenki tudja rólunk, hogy Jehova Tanúi vagyunk. Ha valaki kíváncsi, úgyis utánajár, meghallgat egy előadást, elolvas egy kiadványt, de az erőszakosság nem vezet sehova. Az más kérdés, hogy felkeresünk mindenkit, és felkínáljuk nekik a kiadványokat, és azt a lehetőséget, hogy ha szeretnék, ismerjék meg jobban a Bibliát. De aki azt mondja, köszöni, nem érdekli, nyilván tiszteletben tartjuk. Viszont volt már számtalan példa arra, hogy valakit mi lendítettünk ki a depressziójából pl. egy szeretett hozzátartozója elvesztése után (a Biblia tanulmányozása által). Nem lett J.T., ez nem is olyan egyszerű, hogyha valaki az akar lenni, eljön, megkeresztelkedik, és J.T. lesz. Mi már annak örülünk, ha így segíthetünk valakin, mint ezen az emberen.
2010. márc. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Jehovatanúi miért nem "tartózkodnak a vértől"?

Az Ószövetségi Szentírásban benne van a tilalom,

-Ter 9,4 MTörv 12,16.23

A vallásos zsidók csak kóser módon elkészitett húst fogyasztanak, mert a többi hús tartalmaz vért.

Jehovatanúi is csak kóser húst fogyasztanak?

Ez lenne a logikus, ha komolyan vennék a tilalmat!


Jehovatanúi csak kóser módon elkészitett húst fogyasztanak?

A vallásos zsidók csak kóser módon elkészitett húst fogyasztanak, mert a többi hús tartalmaz vért.Igy járnak el jehovatanúi is?


Ezekre a kérdésekre a mai napig nem válaszoltak jehova(hamis)tanúi

Ezek szerint még sem tartózkodnak a vértől.

Mint pl. a vallásos zsidók.

2010. márc. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
28%
11:38-as nagyon jól felvázolta azon J.T. hozzáállását, akiket ismerek. Közülük, akivel a legtöbbet beszélek ha bár kérdezés nélkül is néha a témába vágó vallásuknak megfelelő dolgokat elmondja, Biblia idézetekkel csak abban az esetben jött, amikor kértem. Korrekt válaszokat adott - vagyis nem terelt, és dobott oda nekem rengeteg Biblia idézetet, hogy rágjam át magam rajta, és találjam ki magam, mit akarnak mondani a szövegek. Tehát elém állt és ha kérdeztem valamit szépen érthetően elmondta. Viszont itt már tettem fel vallási kérdéseket, és a pokol-mennyi hívő keresztények nem adtak egyenes válaszokat. Ami érthető okokból bosszantott.
2010. márc. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
A 12:24-esnek válaszolok: Tartózkodnak a vértől. Ha nem mindenki, akkor az a saját lelkiismeretükön múlik, mint a zsidóknál is. Máshol is ezt kérdezgeted. Miért nem teszed föl önálló kérdésként?
2010. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!