Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, magatokra ismertek?

Keresztények, magatokra ismertek?

Figyelt kérdés

[link]

Alapsztori: Egy hívő fickó "alkut köt istennel", ha Isten megmenti a rákos lányát, akkor minden évben keresztre feszíti magát. A lány meggyógyult, később viszont a férfi betegszik meg. House csellel veszi rá, hogy beleegyezzen az embrionális őssejtes kezelésre, ezzel együtt megingatja a hitét is...

35:50-től van a lényeg, az uccsó 5 percben.

Mi a véleményetek?



2013. szept. 13. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Csak annyira hogyha lebetegszem akkor elmegyek én is az orvoshoz.

2013. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresztényként mondom, hogy a férfi butaságot csinál (láttam már ezt a részt). Isten ilyen felajánlásokból nem kér.
2013. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy személy van, akinek "joga" volt a keresztre feszítéshez, mivel az áldozat volt, ő pedig Jézus Krisztus, az emberré vált Isten, hogy szeretett gyermekit mentse az örök kárhozattól. Isten sehol sem kérte, hogy egyesek feszítsék magukat keresztre, soha sem kért emberáldozatot, aki ilyet ajánlott fel, azt még meg is büntette! Ebben a részben ez az ember elég hülye volt, bár nem kétlem, hogy hitből fogadta ezt meg, de ebből is látszik, hogy nem minden hívő ismeri Istent, mert nem olvassa a Bibliát.


Vagy csak szimplán rosszindulatból ilyen idiótának lett feltüntetve a vallás és az írónak lövése sincs az egészről. Mellesleg én fel is jelenteném, ha őssejtes kezeléssel gyógyítana meg valaki, ugyanis az őssejtek meggyilkolt magzatokból kinyert sejtek. Köszönöm, de gyilkosságból nem kérek. Elég erős a hitem a halálhoz.

2013. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ennél még jobb az a rész, ahol kiderül hogy a lánynak egy ritka betegsége van amit egy egyszerű B-vitamin kúrával lehet kezelni, de a lány szülei azt hiszik hogy a nagyapja gyógyította meg azzal hogy elűzte a gonosz szellemet belőle (utolsó évad valamelyik része, ahol valami döglött feláldozott állatot találnak a lány szobájában)
2013. szept. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

"az őssejtek meggyilkolt magzatokból kinyert sejtek"

Nem.

Ezt a te okos egyházadnak köszönhetjük, hogy ez tilos. Ezért halad ilyen lassan az őssejtkutatás - viszont ma már sikerült megoldani, hogy e nélkül is vannak használható őssejtforrások. Nem olyan jók ugyan, mint a magzati őssejtek...

Tehát akár te is léleknyugalommal igénybe veheted.


Másrészt viszont ugye tudod, hogy eredetileg az amúgy is abortuszra ítélt magzatokról volt szó? Senki nem ment csak azért abortuszra, hogy őssejtet adjon.

Tehát azok a magzatok, amelyeket nem akarnak, ma is abortuszra mennek egytől egyig - és még az őssejtjeikkel sem kezdenek semmit, tehát még azok sem élhetnek tovább.


Nagyon okos dolog, gratulálok hozzá neked is!

A kellemetlent a haszontalannal.


Ha nem lenne az okos vallásod, akkor ma már nem létezne nyomorék, szívbeteg, vesebeteg vagy cukorbeteg ember.

2013. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mélységesen elítélem az abortuszt, bár látom ez nem tűnt fel neked a hozzászólásomban. Az gyilkosság, mivel egy más génállománnyal rendelkező, különálló embert tépnek ki az anyaméhből. Bár ebben a mai undorító és beteg világban ez normális az odavaló embereknek, de szerencsére vannak még egészségesen gondolkodóak, akik felfogják értelmileg az élet értékét. Rengeteg keresztény orvos és tudós van szerencsére ahhoz, hogy az ilyen tudatlan vélemény nevetséges legyen, mint a tiéd előző.
2013. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha az abortusz gyilkosság lenne, akkor törvénybe ütközne, és börtön járna érte. Mellesleg, ha a magzat már élő ember, akkor miért nem számít bele a népszámlálásba?
2013. szept. 14. 18:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt most nem erről volt szó.

Azt próbáltam megvilágítani, hogy a jelenleg használt őssejtek nem abortált magzatokból származnak, így bárki lelkiismeretfurdalás nélkül felhasználhatja ezeket.


Ezen kívül még azt írtam, hogy ettől még minden egyes abortuszt elvégeznek, tehát teljesen megölik ezeket a magzatokat. Még csak az a lehetőségük sincs meg, hogy legalább néhány sejtjük élhessen tovább.

2013. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az abortusz gyilkosság, és a vallási törvények ekként minősítik, amiről az állam nem vesz tudomást. A vallási vagy az állami törvényekhez kell-e jobban ragaszkodni?
2013. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kései Sirató ***** válasza:

Hogy származhatna az őssejt, mások magzatából? Ez valami vicc?

Még ilyen sületlenséget nem hallottam.

2013. szept. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!