Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mit gondoltok...

Keresztények, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

"A kígyó pedig ravaszabb vala minden mezei vadnál, melyet az Úr Isten teremtett vala, és monda az asszonynak: Csakugyan azt mondta az Isten, hogy a kertnek egy fájáról se egyetek?" stb,stb.


Tehát Isten teremtette a gonoszt,és minden bizonnyal nem ok nélkül.A paradicsomot ő szennyezte be a gonosz létrehozásával.Akkor most honnan is jön az ős gonoszság?


2013. szept. 4. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!" - Isten
2013. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt itt az oldalon már többször kitárgyaltuk. Ez egy logikai baki. Mármint összeegyeztethetetlen az ó és az újszövetség, mert teljesen másképp ábrázolják és vélekednek Istenről. Ez van. Ha valaki még ezek után is képes hinni a mesékben, annak egészségére!
2013. szept. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gonoszság nem egy sötét energia.


Kezdetben volt Isten.

Ő teremtett meg saját magán kívül olyan lényeket, akik szabad akarattal rendelkeznek. Ez azt jelenti, hogy nem robotoknak lettek teremtve ezek a lények. Tehát nem Isten irányítja őket. Mindenért felelős vagy, amit teszel. Te döntöd el, hogy mit csinálsz a korlátaidon belül és azért felelni fogsz.

Bűnt akkor követsz el, ha a másik lénynek szándékosan negatívan beleavatkozol az életébe.

Az igazi szabadság az, amikor rájössz, hogy Isten akaratán kívül nincs más és önként őt választod és "lesztek egyek".

2013. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"


Ide pedig nem az van írva, hogy gonoszat cselekszem.

Ennek a kiragadott mondatnak ezerszer megmondtam, hogy az a jelentése, hogy nincs gonosz Isten. Nincs sötét Isten. Nincs más Isten. Ami a világban van, az mind Istentől van.


Azok a gonosz emberek is, akik gonoszkodnak. Mert őket is Isten teremtette meg szabad akarattal...


A gonoszság egyáltalán nem szükséges, csak egy lehetőség. Egy börtön.

2013. szept. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem gonosznak teremtette, de azzá vált. A felvuvalkodottsága, irigysége miatt, és mert Isten nagyságát magáénak akarta.
2013. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"A kígyó pedig ravaszabb vala minden mezei vadnál, melyet az Úr Isten teremtett vala..."


Ez azért feltételezi,hogy már a kezdetektől benne volt a ravaszság,cselszövés csírája,na és az honnan került bele? szabad akarata lehetett ugyan,de akkor is Isten adta meg a gonoszságot neki,mint választási lehetőséget.Máshonnan nem jöhetett ez sem.

2013. szept. 4. 19:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Célszerűbb az életben a jót választani, mert ha nem azt választod megbűnhődsz. És nem foghatod semmire, csak a te hibád, ha rossz vagy.
2013. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!