Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki aki kilepett a HIT-gyul...

Valaki aki kilepett a HIT-gyulekezetbol elmondana hogy miert?

Figyelt kérdés
Erdekelne, hogy vannak-e ilyenek is es mi a tapasztalatuk, miert hataroztak ugy hogy nem akarnak kozejuk tartozni tobbe?

2013. szept. 20. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

pont nemrégiben találkoztam egy nővel. hét gyereke van 33 évesen, mert a férje szerint az áldást nem szabad elvenni.


a nő hálistennek megvilágosult, elvált. külföldre költözött egy új palival. apuka nem dolgozik, mert három diplomával nem hajlandó elvállalni bármit. továbbá haza kellett jönnie a nőnek, mert apuka kitalálta, hogy kell neki pár gyermek. mindezt úgy, hogy a házban nem volt villany, melegvíz.

2013. szept. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Én egy darabig nem jártam, mert sokminden nem tetszett. A kutya nem keresett. Most járok újra, családi okokból, egész jól érzem magam, mert Istenre figyelek, és kinőttem már abból a korból, hogy hülyeségeken húzzam fel magam.

Az első válaszoló példája elég szélsőséges, biztos van ilyen, de nem általános. Nekünk két gyerekünk van, jó ideig nem lesz több, és teszünk is ellene. Akiket ismerünk, minden családban 2-3, maximum 4 gyerek van, és nem is terveznek többet. Tudom, hogy vannak családok nagyon sok gyerekkel, de ma már tapasztalataim szerint ez a ritkább a gyülekezeten belül is.

2013. szept. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kzs ***** válasza:
59%

Az én esetem dettó ugyanaz, mint a 2. válaszolóé.


Annak idején én is kiléptem, de kizárólag saját magam miatt.


Soha egy percig se volt bajom se a Hit Gyüli vezetőségével, se a többi ott lévő emberrel.

Sohasem voltak tolakodóak, nem kezdtek el sohasem utánam járni. Egész egyszerűen a saját bajaim miatt léptem ki: nem hittem el, hogy pont itt, ezen a helyen jönnének rendbe.


Miután kiléptem, a kutya se járt utánam, véletlenül találkoztam az utcán az egyik presbiterrel (mondom: véletlenül, mert a Hit Gyüliben senki sem tudott rólam semmit).

Beszélgettünk mindenről, majd szóba került az én ügyem is. Sikerült kibeszélnem neki úgy, hogy normális, helyénvaló választ kaptam.


Azóta újra járok, és tényleg megoldódott minden.

Mindez már nagyon régen történt, és csak azért írtam, hogy világossá tegyem: NINCS MIÉRT otthagyni ezt az egyházat.


A Hit Gyülekezete tisztességes, becsületes, jóravaló Egyház, és a lehető legvalóságosabban, leghitelesebben látja el itt a Földön Krisztus Testét.

Innen még rosszat senki sem kapott.

-------------

1. Válaszadó: lehet hogy ez megtörtént.


De a Hit Gyülekezete nem tartja kötelezőnek a gyermekáldás elfogadását: gyerektelen házasok is járhatnak ide.

Azonkívül a Hit Gyülekezete teljességgel elfogadja a gumióvszeres védekezési módot, nem tart benne semmi kivetnivalót.


1.Válaszoló: ilyen, és ehhez hasonló szélsőséges esetek előfordulhatnak itt is, és más egyházakban is.

De alapvetően különbséget kell tenni aközött, hogy mit mond az egyház a saját hitvallásában, és mit mond az az egyén, aki értelmezi azt. Sajnos nem feltétlenül ugyanaz a kettő.


Amit én írtam, az viszont úgy van - 13 éves múltból írom, és tudva tudom, hogy a gumióvszer elfogadott védekezési eljárás (tehát nem fontos hogy 33 évesen 7 gyereke legyen valakinek csak ezért, mert az áldást nem szabad visszatartani).

2013. szept. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Hosszú, de érdemes végigolvasni.

[link]

2013. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kzs ***** válasza:
45%

@ 4-es válaszadó


Én végigolvastam, és mit mondjak... sajnálom azt az illetőt. "Hogyan lettem ateista?" - ajaj...

Megtalálta az Istenhez felé vezető utat, de nem kellett neki.

Tudatosan szembe fordult mindazzal, amit Isten a SzentÍrásban kijelentett, helyette pedig a bölcstelenséget, az Istentelen életmódot választotta.


Jó lenne ha elgondolkodna az ostoba döntésén, hogy ez mivel fog járni. Mert ugye Isten áldása - ha még nem is mondja ki így nyíltan - kell, csak épp Isten nélkül.

Ez működik is ezen a világon, de nagyon nem lenne jó, ha élete filmje Isten nélkül peregne le.


Ehelyett térjen vissza az első szeretethez, ami kétségtelenül maga az Isten.

Tartson bűnbánatot, és térjen meg Istenhez.

Nem lenne jó (nagyon nem), ha Isten nélkül fejezné be a földi életét.


A másik: amit a Hit Gyülekezete hirdet, kivétel nélkül minden a SzentÍrás talaján áll. Szóban forgó ateista barátunk mindenre választ kaphatott volna: korrekt, igaz válaszok lettek volna, MIND olyan, ami a SzentÍrást (vagyis Isten akaratát) tartalmazza.

---------------

Összegezve: én nem látom az elfordulásának igazi okát, sem pedig a "boldogságát".


Mindaz, amit leírt, tudatos és folyamatos lázadás mindannak, amire Isten elhívta: nevén szólította, hogy éljen Krisztus Testében (ami ma azt az Egyházat jelenti, amit a Hit Gyülekezete méltón képvisel), és Krisztus által az Örök Élet boldogságába juthasson.


A Hit Gyülekezete ezt hirdeti, és nagyon sokan vannak - elenyészően akik nem -, szóval akik személyesen tapasztalták meg Isten jelenlétét.

Függőségekből szabadultak meg, gyógyulást élhettek át, szelídebbekké, figyelmesebbekké váltak - na ez a boldogság, mert EZEK Isten Szellemének gyümölcsei, melyek Isten Országának kezdeti jelei (és ezeket viszi majd át az illető az Örökkévalóságba).


Hát nekem ez kell, mert EZ a valóság, EBBEN van az Élet. Abban a cikkben (amit leközölt az illető) meg semmi sincs.

2013. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
65%
Nem léptem ki, el sem kezdtem járni. Tapasztalataim szerint határtalanul buta ez a bagázs. (Tisztelet a kivételnek, mert vannak!!) Nem akarok személyeskedni, így ha érdekel a véleményem, azt elmondhatom személyes üzenetben...
2013. szept. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!