Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, Adventisták és...

Jehova Tanúi, Adventisták és Pünkösdi karizmatikusok és Hit gyülekezete tagjai, Mit tennétek ha 21 éves éves fiú elmondaná hogy Homoszexuális és magával hozná ekkor párját hogy ő vele él 3 éve kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 14:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Kérhetném érthetőbben? Ki az a 21 éves?
2012. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Az egyházam nevében nem nyilatkozok, de ha nem akarná az a 21 éves fiú Isten Igéjének alárendelni a szexuális életét és nem akarna megtérni, akkor nagyon gyorsan megmutatnám neki hogy merre van a kijárat.:-) Mert az egyház nem melegklubb.

2012. nov. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
szerintem kiátkoznának.
2012. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha a gyülekezetben hozná oda, elég furcsán néznék. Nem küldeném haza, mert nem az én dolgom, de nem keresném a társaságát, az biztos. A Hit Gyüliben egyébként sem merné ezt reklámozni magáról.

Ha a világban történne ugyanez, nem szólnék semmit. Láttam már ilyet egész közelről.

2012. nov. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Először is szeretettel köszöntenénk, és kifejeznénk azt, hogy mennyire örülünk annak, hogy meglátogattak bennünket. Megdicsérnénk őket az őszinteségükért, és elmondanánk természetesen azt is, hogy Isten törvénye ellen való az amit cselekednek. Nem bántóan, csak kedvesen. Invitálnánk őket, hogy máskor is jöjjenek el, és biztosítanánk őket Isten szeretetéről, és a mi szeretetünkről is. Jézus Krisztus szívesen volt együtt bűnös és parázna emberekkel, mert tudta, hogy segítségre szorulnak. Mi is így gondolkodunk.


Üdv. Péter

2012. nov. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
A melegek különbek, hogy ilyen debil egyházakba betegyék a lábukat.
2012. nov. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

Minek mennének oda? Mazochisták? Én nem állok szóba olyan "emberekkel", akik gyilkosokkal említenek egy lapon, miközben csak meleg vagyok és nem ártottam senkinek.

Homoszexuálisok ne menjenek disznók közé.

2012. nov. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%
A tudomány már régen megállapította, hogy a homoszexualitás veleszületett hajlam, génrendellenesség, nem akaratlagos, mint pl. a bűnözés. Hogy magyarázzák a Tanúk, hogy ha Isten ilyen embereket teremtett, ők miért bánnak velük páriaként?
2012. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 lsandor ***** válasza:
55%
Tehát tény, hogy Isten súlyos helytelenségnek tartja. Lehet, hogy igaz, hogy egyes személyeknek genetikai okok miatt hajlamuk van rá, DE ha tisztában van egy adott személy azzal, hogy ez mennyire helytelen, akkor ellen kell, hogy álljon ennek. Tehát ebben a kérdésben sincs szerintem kibúvó
2012. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%

"Tehát tény, hogy Isten súlyos helytelenségnek tartja. Lehet, hogy igaz, hogy egyes személyeknek genetikai okok miatt hajlamuk van rá, DE ha tisztában van egy adott személy azzal, hogy ez mennyire helytelen, akkor ellen kell, hogy álljon ennek. Tehát ebben a kérdésben sincs szerintem kibúvó"


Egyszerűbb kilépni az egyházból és normálisan a szexualitásának megfelelően élni.

Olyan hülyeség, hogy egy veleszületett hajlam, amivel tud szeretni, szerelemmel másokat bűn, eleve hiteltelenné teszi az egyházat. Mégis honnan tudnák, hogy melyik isten a valódi, ha még az emberi szexualitáshoz sem értenek és nem tudják megkülönböztetni a a bűnöst az ártatlantól?

Ha az egyház azt mondja, hogy ugorj a kútba, megteszed?

2012. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!