Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hiszek Istenben?

Miért nem hiszek Istenben?

Figyelt kérdés
2013. okt. 4. 10:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
24%
Mert még nem ért el a kegyelem, a mi a szellemi csatornádat megnyitja/felélesíti.
2013. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés inkább az hogy miért hiszed azt hogy kell benne hinned?


Éld az életedet úgy ahogy a lelkiismereted diktálja!

2013. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
4%

Nos Kedves Kérdező.

A biblia szerint a hit hallásból van.

Vagy is Bizonyos ismeretet kell szerezni Istenről szándékairól tulajdonságairól, és a többi, hogy a hit kialakuljon benned.

ehhez elengedhetetlen a rendszeres ima, melyben kérni kell Isten szellemét, hogy segítsen megérteni a Tanultakat.

Jézus így tanította a követőit. S ha Hitet szeretnél kifejleszteni, akkor Tanítvánnyá kell lenned, és aztán ezekhez tetteket is párosítani is kell.


Katy Weaver

2013. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 nagylzs ***** válasza:
Ezt neked kellene a legjobban tudni. De megmondom én, csak előbb mond el ki vagy! :-D
2013. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom miért nem hiszel. Nyilván azért nem, amiért egy Keresztény sem hisz Zeuszban stb. stb. De ha hinni akarsz, annak van egy naon jó módja, millió meg millió ember rá a tanúm. Válassz ki egy vallást és azt tedd az első helyre a fontossági sorrendben. Mindig ebből a vallásból indulj ki. Legyen ez a vallás örömöd és alázatot éltető forrása. Ha ez meg van, akkor már készen is vagy. A vallás lételemeddé fog válni és nem fogsz tudni tőle megszabadulni. Úgy érzed majd, hogy ha nem lesz a vallás a részed, akkor te magad is semmivé leszel. Persze ez nem igaz, de ha 100%-ra akarsz menni, akkor ezt a módszert ajánlom, hisz emberek millióinak hiba nélkül sikerült már. Lehet erről vitatkozni, de üzenem mindenkinek, hogy a gyakorlatban bármily szomorú is, de így zajlik többségében a dolog, hiába szép az elmélet.
2013. okt. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Mert nem akarsz hinni benne, másrész mert senki nem kényszerít rá. Az ember csak olyan dolgokat csinál, amit akar, vagy amire rákényszerítik.
2013. okt. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Mindenki kapott egy "ződet".

Soha nem értettem,miért kellene hinnem valamiben,ami lelket simogató,kedves szavú,elbágyasztó,mentesítő,olykor tanító,de alapjaiban valótlan. A létezés tényei viszont sokszor olyanok,mint a jeges vízesés,sokszor beteríti az embert a valóság ridegsége,de ez az élet már csak ilyen,a nagy mélységeivel és nagy emelkedettségeivel. Miért higgyem azt,ami nincs?

2013. okt. 4. 20:15
 8/32 anonim ***** válasza:

Szia filoszmen.


Egyszerű a magyarázata.


A mém egyfajta kulturális csomag, lehet egy szokás, dallam, hit stb, de alapvetően magát az információt, mint legkisebb gondolati és kulturális egységet jelenti.

Az agyunkat egy információhalmazként kell felfognunk, amelybe a különféle mémkomplexek bejuthatnak, ha nem kerülnek összeütközésbe az agyunkban fellelhetőkkel.

A te esetetdben Isten jelenti a külső mémet amit be kell juttatnod.

Mivel ateista vagy a már bent lévők közt bizonyára az egyik főbb mém amivel összeütközésbe kerül az evolúció.

Először is meg kell értened, hogy az evolúció nem zárja ki Isten létét.

Én hiszek Istenben, de az evolúcióban is.


A fanatikus ateisták úgy akarják feltüntetni az evolúciót, hogy az egyértelműen cáfolja Isten létét.

Richard Dawkins és kis brigádja sokat ferdített rajta.

Komolyan vettem Dawkinst míg nem kezdett el vallásellenes fellépéseket tartani.

Dawkins vallásellenes fellépése ballépés volt, átlépéseként annak a határnak, amely a félrelépést a tőle csak pár lépésnyire lévő kakibalépéstől elválasztja, és egyértelműen visszalépést jelent az előrelépéshez képest.

A komoly embereknek meg kell tartaniuk tőle a hat lépést mint távolságot.


Charles Darwin, Ernst Haeckel, Richard Dawkins, a nagy evolucionistákban az a közös, hogy megszállott keresztényellenessége befolyásolta a tudományos munkája során.

Így igazából a biológia önmagában helyes megállapításaiból szándékosan téves következtetéseket vontak le.

Jónak tartottam az evolúció elméletüket míg rájöttem, hogy saját nézeteiket keresztezték vele, így már nem lehet komolya venni őket.

Részükről ez kakibalépés volt.


Igazából az élet egy betegség, mivel nem lehet elkerülni mindenki fertőzött vele.

Mindenkiben benne van, de mivel hozzánk tartozik, nem vesszük észre a létezését egészen addig amíg egy váratlan pillanatban meg nem gyötör minket, olyan módon hogy arra vágyunk, bárcsak vége lenne, megszabadulhatnánk tőle.

Ez azonban lehetetlen, mert nélküle nem létezünk, kénytelenek vagyunk elviselni.

Erre a betegségre csak egy gyógyszer létezik.

Isten!


"De ha hinni akarsz, annak van egy naon jó módja, millió meg millió ember rá a tanúm.

Válassz ki egy vallást és azt tedd az első helyre a fontossági sorrendben.

Mindig ebből a vallásból indulj ki. Legyen ez a vallás örömöd és alázatot éltető forrása. Ha ez meg van, akkor már készen is vagy.

A vallás lételemeddé fog válni és nem fogsz tudni tőle megszabadulni. Úgy érzed majd, hogy ha nem lesz a vallás a részed, akkor te magad is semmivé leszel.

Persze ez nem igaz, de ha 100%-ra akarsz menni, akkor ezt a módszert ajánlom, hisz emberek millióinak hiba nélkül sikerült már."


És ezt honnan tudod?

Beszéltél mindel?

Amúgy igazad van, csak hogy Isten nem egy vallás, hanem maga az Isten.


Igazából egy ateistának elég a cső mellé néznie, és máris könnyen megtud térni.

Én is ezt tettem.

sörpocak neked is ezt ajánlom.

Hidd el nem jó követni Dawkinsékat abba a bizonyos kakiba.

2013. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

"Soha nem értettem,miért kellene hinnem valamiben"


Nem kell hinned semmiben, ki mondta, hogy kell? Amúgy meg ezer oka lehet valakinek a hitre. Én például a hecc kedvéért, a tapasztalataim miatt, megszokásból, meg kicsit érdekből hiszek, meg nincs jobb dolgom, de főleg azért, mert egyszerűen örömet lelek a hitemben.

Ha hinni szeretnél, ezer okot találhatsz rá, miért tedd.

2013. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
"..ezer okot.."? Légyszives egy hiteles okot mondj.
2013. okt. 4. 22:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!