Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem hiszek Istenben de...

Ha nem hiszek Istenben de semmi olyan bűnt nem követtem el ami a 10parancsolat ban szerepel kivéve az a vasárnapi templombajárás meg az az istentisztelős akkor én nem a "menyországgba" fogok kerülni hanem a "pokolba"? (már ha létezik ilyen)?

Figyelt kérdés

lényegében semmilyen vallásnak nem hiszek csak ugymond a sajátomnak ami a következő: Istennagy ívben szarik az emberekre ha létezik csa megteremtette a fldet és elindított valamilyen folymaatot(lásd: evolúció)

és mivel több mint valószínű hogy van több bolygón élet a világűrben ezért nem az ember a "középpont" tehát nem minden őérte van


ha valakinek van skypeja és szeretne a témában higgadtan beszélgetni írja le a skype nevét nekem e-mailben, felveszem és beszélgethetünk a témáról


2010. febr. 6. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Akkor mondhatni deista vagy. Néha bennem is felmerül ez, de én magam ateistának vallom. És ha nem hiszel istenben, akkor a mennyben és a pokolban sem.

Szerintem a halál után semmi sincs. Legyen igazam. xD

Voltál már elaltatva? Az az öntudatlan állapot, mikor semmiről nem tudsz, magadról sem, tényleg semmi sincs. Szerintem ilyen a halál után. Legalábbis remélem. =)

2010. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

elaltatva még nem és remélem nem is fog kelleni:)

ebből a szempontból én kíváncsi vagyok milyen a halál de csak kb 5 percre nézném meg van még dolgom itt a földön :)

2010. febr. 6. 20:32
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem hiszel a keresztény hitvilágban, akkor miért hiszel a Menyországban és a Pokolban?


Amúgy a kérdésedre a vallási választ megtalálod Dante Isteni színjátékában. Ebben Dante szerint az is bűnhődik, aki nem ismeri el Istent, mint egy igaz urát. Ők a Pokol első körén, a Pokol tornácán kapnak helyet. Ha kedveled az irodalmat, akkor érdemes elolvasni a művet, mert többek között megismerheted belőle a vallást, de emellett az egész műnek van egy mögöttes jelentés tartalma, a középkor legnagyobb allegorikus alkotásának tartják.

2010. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

A mennyország egy olyan hely, ahol az ember az Istennel tölti az örökkévalóságot.


Ha te nem hiszel Istenben, akkor miért akarnád Vele tölteni az örökkévalóságot?


Olyan helyre fogsz kerülni, ahol éppúgy nem lesz Istenhez közöd, mint itt.

2010. febr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Ha megtartod a törvényt, vagy is nem szeged meg soha a tizparancsolatot, üdvözülsz általa. A baj az, hogy az első parancsolatot már a kérdésfelvetésedben is megszegted. De egészen biztos vagyok abban, hogy a többit is rendszeresen megszeged. Jézus volt az egyetlen, aki maradéktalanul megtartotta.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is:

"Akiben Isten hisz, teljesen mindegy, hisz-e Istenben."

Tehát nagy valószínű,és logikus,hogy a jó emberek oda jutnak..Amúgy én csak egy poklot ismerek,amiben épp most vagyunk!Isten nem szarik a világra,csak teszteli és fejleszti az embert.Ha a léte bizonyos lenne,mindenki félne rosszat tenni,és nem tudna tanulni a hibáiból..tehát semmi értelme nem lenne az ideszületésnek,ha nem tudnánk tanulni.Amúgy isten nem tart különbséget lélek és lélek közt,mindegy,hogy hol lakik,milyen testben,és az univerzum melyik szegletén.

2010. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem,te tökéletes vagy! Ha csak nemmégy a templomba,az még elfogadható,hiszen nincsis ilyen a tizparancsolatban!

Filozofálni én is szeretek,és a kérdésedből egyértelműen kitűnik,hogy ez az amit akarsz!

Amúgy meg ja!Az egyik eléggé megalapozottnak tűnő dolog,hogy szarik ránk,meg az egész világra!

De van egy másik,ezzel ellentétes lehetséges elképzelésem,miszerint,nagyonis jól tudja mit miért csinál,és minnél szarabbúl megy a sorsod annál inkább azt jelenti hogy figyel rád!

pld,kéred hogy adjon szabadságot,hogy szabadnak érezhesd magad!Mivel ugyi,nemvagyunk robotok,hogy benyom egy gombot,és szabadok lettünk,meg kell tanúlnunk lemondani mindenről,mert csak aki nem birtokol semmit az szabad!

Következmény,kezdi elvenni a dolgaidat,elveszteni a számodra fontos kapcsolataidat,és sorolhatnám.

E szerint a szisztéma szerint,elérkezel arra a pontra mikor nincs többé semmid,igy nemfélsz már meghalni sem,de szabad lettél!

Ha ezt kérted,ezt kaptad!

Mit gondolsz?

2010. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

igazad lehet és ezen én is sokat gondolkozok de mindig arra lyukadok ki hogy nem foglalkozik velünk mert ha belegondolsz a sok sportolónak miért kellett meghalnia akit leszúrtak mondjuk,

tesztelgetni lehet tesztelgeti csak nem javítgatja mert az emberek többsége nem tanul semmiből (I. II. világháború utána hidegháború most ez az iraki meg már kitudja honnani terror fenyegetés meg elötte a keresztes háborúk szóval az ember nem nagyon tanul a hibájából

2010. febr. 19. 20:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Aki hisz és megkeresztelkedik az üdvözül.

A tizparancsolat a Zsidoknak a törvény (igaz az se 10 hanem vagy 600 valamennyi )és azt olvashatod Róla a Bibliában hogy " a Törvény Krisztusra vezérlő mester "

Csak hit által juthatsz Isten országába nincs más lehetőséged


Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

2010. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%

Vki azt írta,hogy ő ateista...cöhh...azt se tudod mi az...mert nem az,hogy nem hiszel Istenben...kicsit utána kellene olvasni a dolgoknak mielőtt ilyen nonszensz marhaságot írsz be...


a Kérdezőnek: Ha már meghaltál úgyis tökmindegy lesz nem? én keresztény vagyok,katolikus suliba jártam stb. de attól függetlenül hogy hiszel-e vagy sem a Mennyország lebegjen előtted mert lehet,hogy a sok okos aki azt mondja hogy nincs Isten pofára esik,hogy hoppá ezek mégis léteznek...de kitudja lehet hogy nem,inkább menj biztosra.

2010. jún. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!