Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy téríthetném észhez...

Hogy téríthetném észhez keresztanyámat?

Figyelt kérdés
Közel 10 éve belépett egy szektába a nevük Krisztus szeretete egyház. Egy anatikus idiótákból álló csoportot kell elképzelni,ráadásul csak egy agymosó fos. A keresztanyám meg teljesen bele van bolondulva, de amikor nagymamám élet- halál között volt, olyan hüleségeket beszélt neki hogy, "odafenn jobb lesz" meg ilyenek. Amikor meghalt azt mondta hogy az ő hülye szektája eltemeti, meg hogy hamvasztassuk el. Mindenben a pénzt nézte.Szerintetek mit kéne tenni?
2012. jan. 13. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a szektát, és meg is van róla a véleményem, de a kérdésed második felének nem igazán van köze hozzá, mivel az egy tipikus, korlátolt ember gondolkodását mutatja, ami főleg falun, de szinte mindenhol elég gyakori a magyar embernél.


A magyar ember mindenben a pénzt nézi, mert minden fillért meg kell számolnia - szar világban élünk, ez van. Ha nincs pénz temetésre, marad a hamvasztás. A nagymamád pedig valószínűleg idős volt már, ha józan ésszel belegondolsz, talán tényleg a szabadulás volt neki a halál, legyen utána bármi is. Persze valószínűleg semmi esélyem nincs megértetni ezt veled, hiszen én tárgyilagosan, kívülről látom, te pedig átélted.


És, ahogy nekem nincs erre esélyem, neked sincs sok esélyed a keresztanyáddal szemben, hogy megértesd vele, hogy valami, aminek tíz éve része, nem igaz.

2012. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Peruccsia ***** válasza:
77%

Bocs de az 'odafenn jobb lesz neki' az miért hülyeség?


Egy igaz hívőnek nem szomorúság a halál, nem értem miért sírnak az egyházi temetéseken.

Nem hisznek mégsem abban, amiben hisznek?

2012. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem a hamvasztás sokkal szimpatikusabb dolog.
2012. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszolóknak! Igaz értelmes választ nem kaptam. A nagymamám nem azért dolgozott 40-évig, hogy egy Szekta agyment tagjai temessék el. Az egyikük meg egy bárcás k...a volt.
2012. jan. 13. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy ameddig nem tud racionálisan gondolkozni,szereti a tündérmeséket,addig sehogy.
2012. jan. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, de szerinted a nagymamádnak már nem mindegy, hogy egy szekta tagjai temetik-e el? Ha a keresztanyád volt illetékes a döntésben, és a nagyidnak nem volt határozott kívánsága, akkor ezzel nincs baj.

És most kivételesen egyet értek peruccsiával is: miért baj az hogy azt mondta egy haldoklónak, hogy odafenn jobb lesz?

2012. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ööö... én olvastam egy ilyen történetet, ami ehhez hasonló dologról szólt. Az lett a vége, hogy a lány nagynénjét (ő volt a "szektás") ki akarták rabolni a szekta alapítói. Olvass utána, biztos van valami jelkép, amivel kitagadják a szektából. Küldj neki egy olyat és mond azt, hogy a szektából kitagadták. Vagy nézess meg vele egy filmet az evolúcióról. Lehet, hogy észhez téríti.
2012. jan. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!