Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem álszent dolog így megkeres...

Nem álszent dolog így megkeresztelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Sógornőmék babát várnak.

Már tudható,hogy minket akarnak a férjemmel keresztszülőnek.

Ők hívők,járnak templomba,templomban házasodtak,katolikusok.

Mi meg vagyunk keresztelve bár,én katolikus,párom református vallás szerint,de nem hiszünk istenben,nem házasodtunk templomban,mindkettőnk szerint a vallás egy nagy humbuk,kerüljük a templomokat is.


Így akarnak felkérni?

Ha megerőltetem magam akkor elmondom a mondókát a templomba,de tudhatják,hogy komolyan nem gondolom,én garantáltan nem fogok a gyerekkel templomba menni,megkapja a szüli-névnapi ajándékát,szeretjük,mint unokahug,de ennyi.

És mégis mi leszünk felkérve...

Mi értelme ennek?


2013. okt. 10. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ők felkérnek, te hited szerint igaz emberként reagálsz: ha úgy érzed, nem tudod elvállalni nem vállalod, ha igen elvállalod. Mi az álszentség? nincs itt semmi álszentség. Az lenne a részedről, ha szíved szerint nemet mondanál, de igent mondasz. Hallgass a szívedre!
2013. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyszerűen közöld vele, hogy nem vagytok hívők és nem is lesztek. Ha így is áll a felkérés, akkor fogadjátok el, de szóljatok, hogy templomba nem mentek, mert az az ő hitük megcsúfolása lenne.
2013. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem inkább az az álszentség, hogy a megkérdezése nélkül nyomják le a gyerekük torkán a vallásukat kedves sógornődék. Ha ráadásul ateista is vagy, akkor a te részedről is eléggé az. Közöld velük hogy ti nem vagytok vallásosak és a felhőkön ücsörgő zsidó tündérben sem hisztek, keressenek más keresztszülőt.
2013. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szivem szerint én is ezt mondanám,majd ha megmutatják az istenüket a felhők felett,és elmagyarázzák a sok éhezőnek és halálos beteg gyereknek,hogy ők mi rosszat tettek,hogy bünteti őket az isten,majd akkor meggondolom.


De ha ezt így (vagy finomabb formában) előadjuk,az kb örök harag.

Már így is istenkáromlónak vagyunk kinevezve,mert nem voltunk hajlandóak templomban házasodni.

2013. okt. 10. 14:34
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
jókora nagy tahó vagy hármas, jobbulást- avagy kérdező ezért írtad ki, hogy jöhessenek ilyen mocsok beírások? akkor nem szóltam, megyek is innen. Egyébként meg miért nem tudod emberi módon a kedves rokonaiddal megbeszélni, ahogy az 1-ben leírtam?
2013. okt. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hitbeli vitákba ne bonyolódj bele. Gondolom azt tudják, hogy ateista vagy. Kérdezz rá, miért szeretnék, hogy a keresztszülője legyél. Ha ezt meg tudják magyarázni anélkül, hogy meg akarnának téríteni, akkor le a kalappal.
2013. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, amit itt elmondtál, azt a sógornődnek kellene. Ez tényleg a lelkiismereteden múlik, tegyél úgy, ahogy te érzed.

Egyébként 3.-nak: örömmel sértegetsz másokat? Én tiszteletben tartom, hogy ateista vagy, nem szidom a te nézetedet, akkor kérlek, te is viselkedj így. Az olyan ateistákat, mint a kérdező, tudom becsülni, mert a kérdésével nem sértett meg senkit, csak azt mondta el, ami bántotta. Üdvözölnek a zsidó tündérkék...

2013. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

aham, a 4-ből értem mi az ábra. Van egy rajz,kereng a neten, Krisztus és egy ember ül egy padon:

Az ember kérdezi:

- Miért nem teszel valamit az éhezőkért, szenvedőkért?

Krisztus mondja:

-Én is ezt akartam kérdezni tőled!

2013. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 titak ***** válasza:

A pap már tud róla?

Férjed református - eleve nem lehet katolikus gyermek keresztapja, mivel nincs katolikusnak keresztelve (szentség)

nem házasodtatok templomban - bűnben éltek, mivel nem katolikus templomban esküdtetek (szentség)

2013. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Írtam,hogy még csak útban van a baba,2 hónap múlva születik.

Még fel sem vagyunk kérve,csak anyós árulta el a férjemnek,hogy majd fel leszünk amint megvan a baba.

Így pap sem tud róla,korai lenne.


Biztosan így van ahogy írod?

Református nem lehet katolikus keresztapa?

Nekem nincs is semmi papirom arról,hogy meg vagyok keresztelve.

2013. okt. 11. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!