Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nagyobb hangsúly az evolúció...

Nagyobb hangsúly az evolúció oktatására?

Figyelt kérdés

Jó néhány gyakoris kérdést olvasva rájöttem, hogy az egyetlen dolog, amiért az emberek nem "hiszik el", illetve cáfolgatni akarják az evolúciót, az az, hogy lövésük sincs róla, hogy mi az.

"Miért nem alakul ma át majom emberré", "hogyan lett élõ a semmibõl", "halból oroszlán lett" és hasonló baromságok.

Nem gondoljátok, hogy sokkal alaposabban és részletesebben kellene oktatni az evolúciót, hogy megértsék a fiatalok, és nem csak átugrani rajta 1-2 óra alatt?

Nem kapcsolódik szorosan a témához, de azt sem ártana alaposabban elmagyarázni, hogy a mai fõ vallások sem különböznek túl sokban a korábbi kihalt vallásoktól, és nem kéne komolyabban venni, mint egy ókori mesegyûjteményt.



2013. okt. 14. 18:26
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
16%

Én például tudom, hogy mi az:)

A részletes biológiai/kémia/genetikai részt meg szerintem nagyon kevesen tudják vagy figyelhetik meg. Nem is igazán cél megtanítani mindenkinek.

Egyébként is a világ azt akarja, hogy higgy valakinek.

Nem fontos értened sem, elég ha néhányan tudják.


Mellesleg attól még, hogy az evolúció létezik nincs kizárva még a teremtés sem. Szóval erről ennyit.

2013. okt. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
16%

Egyébként hogy lett a cickányszerű lényből ember?

Miért nehezebb arra válaszolni, hogy a majomból?

2013. okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
10%

[link]


Szerinted ha előrébb mennénk az időben, akkor néhány cm méretű előemberekkel találkoznánk?


Mondhatsz nyugodtan millió éveket, lassú véletlen változásokat, de semmivel sem meggyőzőbb, mint a Mikulás.

Dawkings meg még erölteti is, amitől extrán hiteltelen.

2013. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
3%

Az igazság, hogy a legegyszerűbb azt mondani, hogy a genetika is hazugság és a sátán kitalációja.

Mindenki döntse el maga, hogy miben hisz.

Döntsétek el, hogy a youtube-n is látható pici gyerekek azért születnek úgy, hogy kilóg egy csomó szervük, mert Isten akarta, vagy valami más van. Esetleg csak hamisított videók?

2013. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
0%

Csak az nézze meg, aki bírja a horror valóságot és van gyomra...(akiben örök nyomot hagyna, az ne)


http://www.youtube.com/watch?v=64UpzlPkDP4

2013. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
95%
Én abszolúte egyetértek. Ha más változás nem is, de legalább komplexebb/élvezetesebb viták alakulhatnának ki :)) az is már egy fajta fejlődés :D
2013. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatás mennyiségével nem lenne baj, a minőségével annál inkább,nekünk még úgy tanították 2008körül gimiben hogy van iránya. Alacsonyabb rendűtől a magasabb rendűig. Közben meg az evolúció reagálás a környezet változásra,ez azt jelenti hogy nem mi vagyunk az i-n a pont,hanem csak egy lehetőség.Mint minden faj, és így egyenértékűek az alacsonyabb rendűekkel,sőt néhány faj kronológiailag sokkal sikeresebb. De még energia felhasználást illetően is azt hiszem a növények elrohadása a glóbuszon nagyobb energia felhalmozódást jelent mint a technológiai energia termelésünk. A darwinizmust a fajelmélettel össze tákolták és a mainapig van olyan gyökér aki azt hiszi az evolúció tart valahova. Holott abszolút logikus, és a fajunk sikere kb légy piszok nagyságú. Mondjuk ettől a vallásosak inkább falra másznának...:D
2013. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyobb hangsúlyt kéne fektetni az evolúció oktatására.

Nekem viszont az a tapasztalatom, hogy a legtöbb embert az "elmélet" szó zavarja meg.

2013. okt. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
2013. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
2013. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!