Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen alapon van meggyőződve...

Milyen alapon van meggyőződve egy vallásos ember, hogy ebben az " állapotában " Ő boldogabb, mint mások?

Figyelt kérdés
Hiszen ugyanazok a problémái, mint mindenkinek, esetleg boldogtalan, rosszul élő elvbarátai lehet, hogy nem kevesen vannak, sikertelenek..., miközben vallásmentes, ateista beállítottságú emberek szépen megtalálják helyüket az életben, sikeresek, tanultak, küzdenek, haladnak..és boldogan élnek, szép csalàdban. Nem önáltatás csupán abban ringatnia magát, hogy az ő élete keservesen is többet ér, mint más, magát jobban megtaláló emberé?

2013. okt. 19. 23:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%

Szia Filoszmen!


Én azt gondolom, hogy itt is érdemes különbséget tenni vallásos és hívő ember közt. Az előbbi valóban lehet boldogtalan, és sikertelen, mert a boldogsága a körülményektől függ, ahogyan az átlagembereknek általában. A hívő ember azonban - és itt most a valóban hívő, és Krisztust követő keresztény emberről beszélek - abban különbözik ezektől, hogy a boldogsága nem függ a körülményektől, tekintettel arra, hogy az belülről fakad.


Erről már írtam neked egy másik hozzászólásomban itt a valláskritika témakörben. Egy hívő keresztény számára, nem a sikeresség, a családban való lét, vagy az életben való "boldogulás" - amit a köznapi életben annak nevezünk - a boldogság fokmérője. Ha ezeket mind elveszti - ahogyan például ezt tette a bibliai Jób, a belső békessége akkor is megmarad, ahogyan Jób is kifejezte ezt a legnagyobb kínok közt: "Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll..." (Jób 19,25) - vagyis bármi történik az életben, tudom, hogy Isten akaratából történik, aki abból a legjobbat tudja kihozni, ahogyan ezt megtette Jóbnál, vagy akár a három ifjúnál a tüzes kemencében...


Üdv. Péter

2013. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Csak arról lehet meggyőződve, hogy boldogabb, mint azelőtt volt. Vagy arról, hogy boldogabb, mint akkor lenne, ha nem lenne hívő.
2013. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Szeressük egymást ***** válasza:
Egy keresztény fő célja nem az hogy megvalósítsa önmagát, hanem keresni kell Isten országát, és mások javát. Szerintem igazi boldogság nincs ezen a világon, itt minden csak felszínes. Igazi felhőtlen, gond nélküliség, békesség és örökös öröm csak Isten országában van, mert ott nincsenek betöltetlen szükségek, fájdalmak. Én csak szerencsésnek érzem magam hogy hitet nyertem.
2013. okt. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Filoszmen, a keresztényeknek nincs kiválasztottság tudata, mivel a krisztusi üzenet minden emberhez egyformán szól, nem egy zárt körű klub.

Azt, hogy az Istennel való találkozás nagyszerű dolog, és az élet egyéb dolgai eltörpülnek annak nagyszerűsége mellett, minden igazi keresztény így gondolja, de azt pontosan nem értem, hogy ez miért fáj neked.

2013. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy ki boldogabb a másiknál, s, hogy mennyire csupán felfogás kérdése. Egy bizonyos szempontból a hívők "könnyebben" lehetnek boldogak, de a mérték abszolúte nem biztos, hogy túlszárnyalja az ateistákét. Ez egy általános tévhit, amit ügyesen meg is magyaráznak. Valamiért mindig az az érv, hogy mivel nem hiszel nem tudhatod. De ez fordítva nem igaz?


Egyébként megint csak mondom, hogy szempont és felfogás kérdése. Vannak (sokan) akiknek a halál, a semmivé való változás felér egy megváltással, mint Keresztényeknek a Mennyország.

2013. okt. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Olyan alapon, hogy valóban boldogabbak. Én, ha elbäszok valamit, csak magamat hibáztathatom, ők csak megrántják a vállukat: isten akarata. Én, ha távolodok kitűzött céljaimtól, stresszelek, ők megnyugszanak: isten akarata. Én, ha egyedül érzem magam, valóban egyedül vagyok, nekik mindig ott van isten. Én, ha halálomon leszek, a nagy semmibe készülök, ők a mennyek országába. Soroljam még? Szóval valószínű, hogy tényleg boldogabbak, de tudj'isten, valahogy mégsem irigylem őket.
2013. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát a fele amit mondtál az igaz lehet az ateistákra is a determinizmus által. Vagy is feltéve, ha abban hisz az adott egyén. (kivéve a mennyországos dolog, mert azt nyílván nem hiszi el)


A semmi pedig nem feltétlenül rossz...de ebbe most nem megyek bele, mert amúgy is nézőpont kérdése.

2013. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egy 3D-s filmet nem jó 3D-s szemüveg nélkül nézni, értelmetlen. A 3D-s szemüveg a hit. Azért gondolja az ateista szerencsétlennek a vallásost, mert nincs fent rajta ez a szemüveg.


Én keresztyén embernek vallom magam, s az adja a boldogságom, hogy bármi is történik velem az életben, a Jóisten velem van. Lehet, hogy megölnek a vallásomért, de szeretném hinni, hogy át tudom adni az életem minden "önzőzés" nélkül. Legyen, ahogy lennie kell... mert hiszem, hogy jön utána valami... ez a tudat nyugalmat ad. Lehet, hogy nem vagyok alakítója a világnak, nem vagyok elismert, de nem itt van az Élet célja.

Az ateistánál azért "nehezebb" a megnyugvás, mert hogy tudja elfogadni, hogy utána nincs semmi? Hogy tud békés boldogságban, harmóniában élni, amikor vár rá a semmi? Ha az élet után semmi jön, akkor a logikus ember minél többet akarna, nem? Persze, egy ateistának is lehetséges a megnyugvás az élettel, csak szerintem nehéz.


Még valami: vallásosként én hiszem, hogy az ember eredendően bűnös, s igenis az embernek vannak bűnös vágyai, amivel meg kell küzdeni. Hát akkor hogy lehetnék én "boldog ateista"-életű, ha érzem az indíttatást, hogy meg kell térnem, s a szoros úton kell járnom? Sehogy. Viszont, aki nem hisz semmiben, az miként tudja kezelni a bűnhöz való viszonyt, a nehézségek kezelését? Lehet, hogy tudja, lehet, hogy boldog, csak bennem vannak kérdőjelek...

2013. okt. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!