Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az összefüggés az ateizmus...

Girgoy kérdése:

Mi az összefüggés az ateizmus és a trollkodás között?

Figyelt kérdés
Szinte bármelyik valláskritikai topikba nézek be, mindenhol azt látom, hogy van 1-2 értelmes ember mindkét oldalon, de a többség az "ateista troll" haszontalan fajtáját szaporítja (nevezzük AT-nek). Ha a hívők nomrális, színvonalas módon kifejtik álláspontjukat, arra automatikusan 0%-ot kapnak, csak azért, mert hívők. Ezután ha az AT-k még hozzá is szólnak a témához, az nem szól semmi másról, mint hogy fel se fogják, mit írnak a hívők, csak meglátnak benne egy számukra ismerős magyar szót, amit nevezzünk "fehér"-nek és erre rávakkanatják sokszor trágár fűszerezéssel, hogy "nem, fekete!" Erre jön a tönnbi AT és az ilyen értelmetlen trollhozzászólásre rányomja a 100%-ot! És fröcsögnek, hogy hű de megmondtuk, de jól felpontoztuk a baromságot és lepontoztuk az értéket! Tuttira csapatostul csinálják ezek! Részvétem az értelmesen fórumozni tudókhoz (akár ateisták, akár hívők) és gratulálok, hogy az AT-bandák a legszínvonaltalabb fórummá tették a valláskritikai rovatot, csak így tovább!

2013. okt. 24. 10:23
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásokért, gyorsan kellett írnom.
2013. okt. 24. 10:26
 2/51 besenyőpistabácsi ***** válasza:
92%

Ez nem csak ebben a témában igaz, hanem mindenütt és sajnos minden területen. Én ateista vagyok, de több vallást is ismerek, olvastam a 'Károly' bibliát, stb. Azok is "trollkodnak", akik csak 'tudatlan' hívők, mert 80-90%-a nem olvasott egyik vallásról sem, csak a papok által hiányosan közvetített, még hiányosabb emlékeiket használják fel okoknak, magyarázatoknak, cáfolatoknak.


Egyébként az erőszak, az agresszivitás győz minenütt! Lásd a keresztény történelmet!!! Évszázadokon keresztül tüzelték el azokat, akik nem akartak keresztények lenni! Erőszak erőszakot, a trollkodás trollkodást szül!


Ez minden területen így van, aki racionálisan írja le a véleményét nagyon alacsony pontszámmal rendelkezik.

2013. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az ateizmus egyfajta világnézet. Az AT-izmus (:D) pedig a feszültség olyan formája, amikor gyűlöletként ontja valaki egy másik emberre a frusztráltságát. Ugyanez tapasztalható pl. a Fradi-Dózsa-stb. meccseken, a politikában a zsidózó-komcsizó fröcsögésben, és még sok más helyen. Ha gyűlölhetünk valakiket, lehetőleg egy egész csoportot (EU, bankok, külföldiek, stb.), az enyhíteni látszik a belső feszültséget. (Sajnos csak látszólag.)
2013. okt. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
76%

"Mi az összefüggés az ateizmus és a trollkodás között?"

A válasz: semmi..

2013. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Esetleg nem lehetne, ha az értelmesebb fórumozók, akár ateisták, akár hívők összefognának hathatósabban a trollok ellen (akár hívők, akár ateisták?). Kattintganánk nemcsak a negatív pacsikat, hanem jelentgetnénk a moderátoroknak is sűrűn! Vagy nem tudom, mit lehetne tenni, ötlet?


Más fórumokon az emberek mindig nickkel jelennek meg és akiről tudom, hoyg troll, annak bejegyzésén egyszerűen átugrok, el sem olvasom, mert minek? A reakció csak tovább hergeli őket, mert idegi alapon reflexből reagálnak mindenre annyit, hogy "fehér - nem, fekete". De itt nem mindig vannak nickek és ráadásul itt még az ember százalékot is kap. Nem mintha ez lenne a legfontosabb, de ha mondjuk olyan témában írok tanácsot, ahol valódi tanácsadás zajlik (ezek nem feltétlenül a valláskritikai témák :) ) és az AT-k miatt megjelenek alacsony százalékkal, szerintem másképp, előítéletesben olvassák a bejegyzésemet.


Egyébként én szeretek valláskritikai témákról is beszélgetni, volt egy téma, ahol tök jól és színvonalasan el is tudtunk beszélgetni és közeledtek is az álláspontok, de jelenleg már ott tartok, hogy telejsen értelmetlennek tartom, hogy bármit beírjak. Persze ha ateista lennék, kapnám a hülyébb megjegyzéseimre is a pozitív pacsit az AT-któl, de így minek írjak? Úgyse fogja fel a többség, mit írok és csak a %-om megy le, tök értelmetlen...


Én abban is benne vagyok, hogy a színvonaltalan hívő trollokat is visszaszorítsuk, mert ők is adott esetben többet ártanak a vallás ügyének, mint használnak, de a kérdés az, hogy beletörődjünk a helyzetbe vagy harcoljunk ellenük intenzívebben, hogy emeljük a GYIK Valláskritika erősen eső színvonalát?


(Persze tudom, a trollbetegséget pszichológus/pszichiáter tudná a leghatásosabban kezelni, de azért helyileg tünetileg is tehetnénk valamit, ha összefognánk ellenük.)

2013. okt. 24. 11:00
 6/51 A kérdező kommentje:
Na például a 4-es is demonstrálja a problémát... El se olvasta a problémát, csak megértett egy szót: "fehér" és rávakkantja, hogy "fekete"... :(
2013. okt. 24. 11:01
 7/51 A kérdező kommentje:

Nem beszélve arról, hogy szinte naponta nyílik már az ötmilliomodik kérdés arról, hoyg a "Biblia milyen hülyeség"? Nem tudom, ezt a kérdést hányféleképpen lehet még feltenni, pedig elvileg az új kérdésnél felhozza a hasonlóakat, de persze ez az AT-ket hidegen hagyja. Ők összefogtak, provokálnak hatszázszor ugyanolyan témákkal, és tök értelmetlen módon használják a fórumot. Szervezett bűnőzés jeleit lehet itt észrevenni...


Egyébként csak külön-külön lehet ezeket jelentgetni vagy van valami nagyobb Moderátor fiók?

2013. okt. 24. 11:07
 8/51 anonim ***** válasza:

"Kattintganánk nemcsak a negatív pacsikat, hanem jelentgetnénk a moderátoroknak is sűrűn!"


Az a helyzet, hogy a gyk.hu a reklámokból él. Én úgy vettem észre, hogy ha egy kérdés vagy válasz nem kirívóan trágár vagy provokatív, épp csak "troll", ráadásul sok további kommentet vonz, akkor nem fogják törölni, mert a sok idelátogató sok reklámbevétel is egyben. (Ez valahol érthető is.)


Szóval szerintem a legjobb fegyver ilyenkor, ha nem veszünk tudomást róluk. Néha szokták is írni: "Don't feed the troll." :)

(Egy ateista.)

2013. okt. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
61%
Rosszul látod a helyzetet. Szerintem nem trollkodnak, csak elég unalmas, hogy értelmes érvekkel megtámogatott válaszok helyett folyamatosan Biblia idézetekkel jöttök és egy nem létező tekintélyre hivatkozva hiszitek, hogy az idézet kiváltja az értelmes gondolkodást. Az idézetekkel ki akarjátok váltani az érvelést, az objektivitást, a bizonyítást. És erre számtalan példa van, nemcsak Jehova Tanúitól ( Katy, István35 ), hanem " klasszikus " keresztényektől is. Mintha félnétek a válaszokat követő felismerésektől, hogy bizony a világ nem az, ahogy Ti hinni szeretnétek.
2013. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
74%

#4-es vagyok.

Kedves kérdező,mielőtt mindenféle dolgokat írsz rólam és lepontozol,előtte elgondolkodhatnál azon,hogy te milyen vagy.Esetleg megkérhettél volna,hogy bővebben fejtsem ki,hogy miért látom így, szóval most ki is itt kicsoda?

2013. okt. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!