Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "A páciens 33 éves ács,...

"A páciens 33 éves ács, komoly nárcizmussal, megalomániával és hallucinációkkal. (. ) Valószínűleg skizofrén. " Szerintetek helyes doktor House differenciál diagnózisa Jézusra?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 23:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

Köpni nyelni nem tudott volna a doktorka, ha meglátja, amikor akit keresztre feszítettek, ott lófrál köztük és megeszi a halat is.

A nárcizmus és megalománia semmiképpen nem igaz. Ha elolvasod a Bibliát, Jézus sosem menőzött, sosem kérkedett, nem magaztalta fel magát, és amit megint elfelejt a doktorka, hogy önzetlen módon nem kevés beteget is meggyógyított természetfeletti módon, amit a "házidoktorka" csak kemény fizetés fejében tenne csak meg. Ja, és menjek ki a pusztába is a doktorka olyan 40 napra, bár az lehet, Keresztelő János volt, de Jézus is volt ott valamennyi ideig.

Egyébként valóban mutat valami párhuzamot a hallucinációkkal és a skizofréniával az, amikor valaki szemmel nem látható dolgokról van meggyőződve és azokról beszél. Érthető módon sokan betegnek nézik ezért.

2013. szept. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
na én most olvasom az újszövetséget, s bizony van benne, hogy engem jobban kell szeretni, mint a szüleidet, meg oda jönnek a szülei, ahol van, s közli, hogy nem kíváncsi rájuk, mert neki itt vannak a szülei, testvérei )a "gyülekezet", szóval, a tanítványok, követők.
2013. szept. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
21%
A médiában bízol, akik hamis jósokkal etetik az embereket? Ha ezt megteszi a média, hogy így húz ki pénzt emberekből, akkor bármire képesek a manipulálásban.
2013. szept. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
65%

Nem azt kell nézni mit mondanak, hanem azt, hogy ki mondja. Még ha kitalált karakter is, de House egy nyomorék, értelmes és építő emberi kapcsolat kiépítésére alkalmatlan, szociofóbiás, nulla empátiával rendelkező kétlábon járó agy. Nem tudom, hogy adjak e a szavára a jézusi tanítással szemben, aki a szeretetről beszélt folyamatosan.

Nem, nem adok.

2013. szept. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Szeressük egymást ***** válasza:
52%
Kiváncsi lennék ki fog beszélni 2000 év múlva Dr. House-ról.:-)
2013. szept. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 sippara ***** válasza:
66%
:O Ti ilyenkor halljátok a frusztrált, elnyomott agressziót a hangotokban? Brutális :O
2013. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
33%
Dr House hogy hal meg?
2013. szept. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
65%
Nincs a hangunkban ilyesmi, de a válaszodból a butaság és a rosszindulat nagyon átjön.
2013. szept. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 fairi1 ***** válasza:
73%

enngé

"Nem azt kell nézni mit mondanak, hanem azt, hogy ki mondja."

pedig ez így nem jó. Dr. House szájába adott mondatoknak igen is van alapja. Ne a személyeket támadd felebarátom, hanem az állításokat próbáld megcáfolni.

Honnan is lehet felállítania diagnózist? Azért az Újszövetségben vannak meredek mondatok, igaz ezeket nem szeretik kihangsúlyozni Bibliaórákon.


"Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét jöttem hozni, hanem kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával. Az embernek a tulajdon családja lesz az ellensége. Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám, aki fiát vagy lányát jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám.

(Máté 10,34-37)

vagy

"Ha valaki követni akar, de nem gyűlöli apját, anyját, feleségét, gyermekeit, fivéreit és nővéreit, sőt még saját magát is, nem lehet a tanítványom.

(Lukács 14,26)"

vagy

"Ha valaki nem szereti az Úr Jézus Krisztust, legyen átkozott.

(1 Kor. 16,22)"


Senki ne akarja nekem bemagyarázni, hogy ezeket szimbolikusan vagy átvittem értelmezzen, elég egyértelmű mit akart és mit mondott.

2013. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

Pedig te sem gondolhatod komolyan fairi, Jézusnak a gyűlölet volt a tanítása. Abban viszont egyetéryek, hogy a mondanivalót is nézni kell.

Most nem tudom végigolvasni a fejezetet, de az egész lényege csak annyi, hogy ha a családtagod gonosz, Istent kell választani.

2013. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!