Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, miért várjátok ezt el?

Hívők, miért várjátok ezt el?

Figyelt kérdés

Lenne egy nagyon fontos kérdésem a hívő emberek felé, mégpedig az, hogy miért várjátok el a tudománytól, hogy ennyire fiatalon (a modern tudomány még a leglazábban értelmezve is csak pár száz éves, de valójában én a 18-19. sz-tól kezdeném a számítását) már válasza legyen az élet összes nagy kérdésére, mint pl.: Hogyan keletkezett az univerzum, stb.? Még ennyire fiatalon is hatalmas mértékben előre lendítette az emberiséget, és folyamatosan gyorsul ez a fejlődés. Ha egy 1900-ból jött ember látná a mai technológiát, akkor azt hinné, hogy varázslók vagyunk, mert annyira sokat fejlődtünk azóta. Ugyan ez lesz 2100-ban is és 2200-ban is, stb.

Én csak arra kérlek titeket, hogy ezen gondolkozzatok el és lehetőleg fejtsétek ki a ti véleményeteket is!



2013. okt. 24. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a hivok ezt varjak. Amiben ok hisznek, az mashol van leirva, nem a tudomanyos kozlonyokben.
2013. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem várom el. De azt igen, hogy ne jöjjön ide sértegetni valaki, hogy a tudomány már mindent bebizonyított, csak mi primitív birkák vagyunk, ő meg okos, mert nem hisz Istenben és akkor mindent tud.
2013. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Aki azt mondja, hogy a tudomány már mindent bebizonyított, az pontosan ugyanannyira tudatlan, mint az, aki ezt el is várja.
2013. okt. 24. 20:50
 4/13 Szeressük egymást ***** válasza:
9%
A tudomány nem fogja tudni bizonyítani azt hogy miként keletkezett a világ, csak elméletek lesznek, amit a tudatlan hívők nem fognak elfogadni mert nem az örök anyagban, hanem az örök 'erő'-ben hisznek.
2013. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mirk ***** válasza:
Kijelentéseket tenni arra vonatkozólag, hogy a tudomány mit fog és mit nem fog tudni bizonyítani a jövőben önmagában is butaság.
2013. okt. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Egyre mélyebbre lehet ásni a tudományban, de mindenre lehetetlenség rájönni. Én azt utálom (mind a hívők, mind az ateisták részéről), amikor a vallást összemossák a tudománnyal. Kérem szépen tökéletesen elfér egymás mellett, mivel teljesen más kérdésekre adnak válaszokat!
2013. okt. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2%

Nem Én várom el mint "hívő"

Hanem a teremtő szeretné ha rájönnél logikusan erre.

S részben csatlakozom az előttem szólóhoz.

Ugyan is a Teremtő nincs ellene a tudománynak, addig míg a hatalmát meg nem kérdőjelezi egy "agyfurkász".


Katy Weaver

2013. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 izidorkata ***** válasza:
100%

Amenyire emlékszek még a töriből tanultakra, a sötét középkor idején voltak derék csuhás barátok, akik a nomád, barbár germán, frank, magyar, szláv törzseknek megtanították a földművelést, mesterségeket, és bizony könyveket írogattak, ábécéket szerkesztgettek. Nem csak templomok építkezésénél segítkeztek, hanem városokat s építettek, némileg sikerült megmenteniük valamit a római birodalom tudásából, kultúrájából. Mikor is alapult a Pécsi egyetem, és a Párizsi, oxfordi, Kölni. A huszadik századba.

Gondolkozz egy kicsit ha nem lett volna gőzmozdony, akkor miből fejlődött volna ki a korszerűbb motor. Nem lehet átugrani a fellődés lépcsőit.

A tudomány nem a huszadik századba kezdődött, és már előtte is voltak nagy technológiai kultúrális pezsgések.

Egyetlen egy értelmes hívő ember se kicsinyli le a tudományt mert még nem tudja a hogyanokra a választ, hogyan lett az élet, univerzum? A tudomány már sok értékes dolgot tud erről mondani. Az igazi vallás örömmel szemléli az emberi tudás kibontakozását. A vallás nem a hogyanra tudja a választ hanem a miértre. Miért lett az univerzum, miért lett az élet? A vallás erre megkapta a választ, és igyekszik hűségesen továbbadni. Láttad már a Buharai, és a Szamarkandi mecsetek csodás kupoláját, a párizsi Nordamot? mit gondolsz meg lehet építeni matematikai, és mérnöki tudomány nélkül? És meg lehet építeni mély belső bizonyosság, hit nélkül?

2013. okt. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Már bocsánat de a vallás sem tudja a választ,csak azt hiszik a hívők,hogy tudják, hiszen nem lehet mindegyik vallásnak egyszerre igaza,főleg,ha a régieket is belevesszük.

A tudomány és vallás meg csak annyira fér meg egymás mellett,amíg a tudomány nem kezd olyan területet kutatni,amiről a vallásosaknak már kialakult véleményük van. Ilyenkor arrébb tolják a határt és megy tovább az egész,ahogy én látom.

2013. okt. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdezö, igazán meg vagy róla gyözödve, hogy ez a tudomány olyan fantasztikusan jó?

Jó, én élvezem, hogy van PC, mobil telefon, automata mosógép.... a hiba az emberiség egyre önzöbb magatartása...

Miben lendített minket annyira elöre ez a gyorsan elöretörö tudomány? Mindig rafináltabb fegyverek, az atomháború veszélye, szennyezett levegö, tengerek, régi és uj betegségek mint a tbc, AIDES, rákos betegségek, egyre több depressziós, allergia....Nem is beszélve arról hogy micsoda katasztrófa lépne fel egy erös napkitörés esetében, ami megrongálna a müholdakat, nemhiába félnek ettöl a szakértök....

A Biblia szószerint nem tudományos könyv, de megáll a tudomány terén is. Kb. 2000 évvel ezelött lett az írása befejezve, hosszú évszázadokon keresztül írták, és nagyon sok tudományos gondolat van benne, amire a tudósok majd csak évszázadokkal késöbb jöttek rá. Nem ítéli el a tudományt, hiszen ki adott észt az embernek? Maga a Teremtö Isten, értelmet, logikus gondokozást, alkotóképességet kaptunk....és a tudomány csak felfedezi és utánozza sokszor azt, ami a természetben már réges-régen megvan....

2013. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!