Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mit szóltok ehhez?

Hívők, mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Adott egy bennszülött nép Brazíliában, a Pirahák (valójában ők Hiatíihi-nak nevezik magukat, és nem összekeverendő az elnevezésük a Piranha hallal).


Mondhatni, ahogy élnek, közelít az ideálishoz. Nem primitív majmok, mert törődnek a betegeikkel, öregeikkel. Náluk nincs az, hogy az én kajám, a te kajád, mindenki megosztja mindenkivel az ételt. Nincs az, hogy én gyerekem, te gyereked, mert a gyerekekre az egész közösség vigyáz. Nincsenek törzsi háborúik. Nem ismerik a depressziót, az öngyilkosságot, a mentális betegségeket, de még az aggódást se, hírből se. A nyelvészek, akik megtanulták a nyelvüket, rájöttek, hogy nincs a nyelvtanukban olyan, hogy távoli jövő, vagy távoli múlt, viszont a jelen időt sokkal többféle képen tudják kifejezni, mint bármelyik másik nyelv. Ez tükrözi is, hogy hogyan élnek. Vagyis a mában. És úgy alapjában véve BOLDOGOK, olyan szinten, ahogy mi már rég elfelejtettünk annak lenni.


De:

Ennek a népnek nincs semmiféle Istene, és nincs teremtésmítoszuk sem. A kutatók bárhogy próbálták keresni, egyszerűen nem rendelkeznek semmilyen hitvilággal.

Évtizedeken keresztül próbálták őket a keresztény hitre téríteni, de nem sikerült, és nem azért, mert a Pirahák a Sátán, vagy bármi miatt elutasították volna. Egyszerűen azért, mert számukra csakis azok a dolgok léteznek, amiket megtapasztaltak, láttak a saját szemükkel, hallották a saját fülükkel. Empirikusak. Ezért nem sikerült beadni nekik a Jézus sztorit, hiszen hogy hihetnének valakiben, akit a misszionáriusok közül senki nem látott személyesen?


Szóval adott ez a boldog nép, akik olyan boldogsággal rendelkeznek, amivel a modern társadalom sajnos már nem, viszont nincs hitrendszerük, szóval Isten nélkül is boldogok. Megpróbálnátok nekik mégis beadni, hogy elveszettek, meg eredendően bűnösök, meg a pokol örök tüzét, stb.?


2013. szept. 14. 22:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%

"Teremtéstörténetük nincs és egy-két generáción túl nincsenek kollektív emlékeik"


"). Az egyet és a kettőt megnevezik és meg is különböztetik, de az ennél nagyobb mennyiségeket nem képesek pontosan azonosítani, megnevezni; a kettőnél nagyobb mennyiségek esetében csak pontatlan becslést tesznek"


Ja és nincs atombombájuk sem.

2013. szept. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
14%

A Jézus-mesével itt a civilizáció kellős küszöbén sem értek egyet...

Most akkor megpróbálok elképzelni 7.2 milliárd embert ezzel a tudattal, tudatvilággal a civilizáció teljes hiányával...

Szerintem nem a matematika tette boldogtalanná az embert...

2013. szept. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%

Neki nincs, nekem van.

Nekem kevesebb, neki több.

Akinek van adatik, akinek nincs az is elvétetik, ami van.

2013. szept. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ezeket az elveket elég nehéz lenne érvényesíteni Tokióban, New York-ban, vagy Budapesten...
2013. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Ozmium42 ***** válasza:
43%

Vannak dolgok, amik kis közösségekben működnek, a létszám növekedésével viszont egyre inkább problémákba ütközik, majd lehetetlenné válik. Márpedig a létszám növekedése általában elkerülhetetlen, és bizonyos civilizációs szint eléréséhez el is kell érni egy adott létszámot. Például a munkamegosztás miatt.


Ami pedig a törzs tagjait, legkésőbb a feltámadás után informálva lesznek mindenről, és akkor már a dolgok is kézzelfoghatóbbak lesznek, mint most.

2013. szept. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
38%
Én személy szerint úgy gondolom, hogy a hozzáállásunk miatt vagyunk olyanok amilyenek. Például kicsinyesek, békétlenek, depressziósok, stb. És nem a civilizáció és a műveltség tett minket ilyenekké. A "Jézus sztori" vallás pedig mintha pont azt hangsúlyozná, hogy az ember mindennek (kicsinek és nagynak) is örüljön. Összegzés: szerintem csupán a keresztény hit nem szül rossz dolgokat.
2013. szept. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 fairi1 ***** válasza:
52%

Óvatosan a kijelentésekkel.

[link]

"According to Everett, the Pirahã have no concept of a supreme spirit or god,[11] and they lost interest in Jesus when they discovered that Everett had never seen him. They require evidence based on personal experience for every claim made.[5] However, they do believe in spirits that can sometimes take on the shape of things in the environment. These spirits can be jaguars, trees, or other visible, tangible things including people.[12] Everett reported one incident where the Pirahã said that “Xigagaí, one of the beings that lives above the clouds, was standing on a beach yelling at us, telling us that he would kill us if we go into the jungle.” Everett and his daughter could see nothing and yet the Pirahã insisted that Xigagaí was still on the beach.[13]"


Ez egy természeti nép.Mindenek felett álló lény nincs (számukra ez a koncepció teljesen felesleges), de hisznek különféle természeti szellemekben.

Külön érdekes minden állítására Everettnek személyes bizonyítékot kértek, mivel Jézusra nem tudott adni, így nem is érdekelte őket egy fantázia lény.

Mondjuk ez a Xigagaí érdekes, csak a bennszülött látta, Everett és lánya nem. Lény aki a felhők felett lakik...

2013. szept. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést el lehetne sütni fordítva is,azaz,hogy tudomány nélkül is boldogok.

És szerintem Isten nem fogja őket a pokolra küldeni,már csak az életmódjuk miatt sem.(de ez csak az én véleményem)

Persze ez még nem jelenti azt,hogy másnak sincs szüksége a hitre.

És ne feledkezzünk meg a világtól elvonult,boldog szerzetesekről sem.

2013. szept. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Ozmium42 ***** válasza:
48%

Megkérdezi, mit szólok.


Lepontozzák a válaszomat.

2013. szept. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%
Én most nyomtam neked egy hasznosat.
2013. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!