Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Zeusz vs. Isten. Elvileg...

Zeusz vs. Isten. Elvileg melyikre lenne több bizonyíték?

Figyelt kérdés
Ezt a " versenyt " csak úgy lehetne eldönteni, ha minden eszközt bevetünk, úgyhogy vallásosak, ateisták elő az érveket, " bizonyítékokat", lehet, hogy a világ sorsa múlik rajtatok!

2013. okt. 26. 15:34
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

És kedves Katy!

Csak annyit szeretnék mondani, hogy a Bibliában nincs meg A Válasz. Ha nem tudnád, A Válasz minden kérdések kérdésére, a 47. Többször is ellenőriztem. A Válasz : a 47

Ha ebben kételkedsz, nézd meg légyszíves a " Galaxis utikalauz stopposoknak " c. filmet és ott választ kapsz minden, a világot érintő kérdésedre.

2013. okt. 27. 18:41
 32/49 anonim ***** válasza:
62%

Öööö, nem 42?


Akkor újra kell értelmeznem a világfelfogásomat. :)

2013. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 fairi1 ***** válasza:
61%

http://www.youtube.com/watch?v=DqUESeSwnH0

Filoszmen válasz a kérdések kérdésére:



42

2013. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:
Igen, igen,bocsánat, hogy rosszul emlékeztem...;-);-);-)
2013. okt. 27. 18:55
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. Görög mitológiában hol van az ember teremtése ? Kérdésre a válasz : Gaia létrehozta az embert, aki testében az istenekhez hasonlított, de az égiek halandóvá tették.

A Görög hit világ nem tűnt el mivel ma is emlékeznek rá. Szerintem bárki fel tudna sorolni minimum 3 görög istent fejből. A Görög hit kb i.e. 2500- 3000 évvel ezelőtt létezett. Szóval kb 5000 éves ! De lehet több kicsi utánajárással meglehet találni. Keresztény hit 2000 éves. Egyben különbözik a kettő : Hogy az egyiket szépen könyvbe foglalták. Istenre nem lehet ránézni mert meghalsz. Nekem ez is nagyon ellent mondásos. Ha mindenható megtudná magát úgy is mutatni hogy senki nem haljon bele. Ellenben Zeusz sokszor mutatta meg magát halandónak. Persze mindenki abban hisz amiben akar. Senkit nem akarok megbántani.

2013. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Bocsánat csak még valami szemet szúrt :D

"Ez az Isten kiállta az Idők próbáját, a többiek eltűntek, mint köd a légben. "

Ne ez a válasz. Erre az én válaszom : Az hogy mind eltűnt így nem merném kijelenteni.

Hinduizmus . i.e 3000 évvel jelent meg és ma is több mint 900 millió ember hitét képzi ! [link]

Csak ennyit akartam. Nem kell matek zseninek lenni hogy tudjuk mennyi idős ez a vallás is.

2013. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
0%

Az tény, hogy nem mindegyik Tűnt még el, de hamarosan, hasonlóan az egyiptomiaknak bemutatott Istenről szóló kérdés :

Ki az igaz Isten? Választ kap mindenki,minden nemzetben, amikor a Teremtő ahogy akkor is, most is bizonyítani fogja hogy ki az Igaz Isten....


Katy Weaver

2013. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
0%

(Ezékiel 38:23) 23 Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.«

Minden nemzetű rasszú bőr színűnek meg kell tudnia, és meg is fogja tudni

(Zsoltárok 81:10) 10 Én, Jehova, vagyok a te Istened,. . .

(Ézsaiás 42:8) 8 Én vagyok Jehova. Ez a nevem, és senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak.

(3Mózes 20:23) 23 Ne járjatok azoknak a nemzeteknek a rendeletei szerint, amelyeket kiűzök előletek, mert ők elkövették mindezeket, és én utálom őket.


a nemzeteknek nem lesz választási lehetőségük, meg kell tudniuk, hogy ki Jehova. Vagyis Jehova kényszeríteni fogja a föld nemzeteit, hogy elismerjék: ő valóban az, akinek mondja magát, a Szuverén Úr, akinek a neve a szentséget, a tisztaságot és a makulátlanságot képviseli.


Két igazság nem létezett soha,

2013. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászóló!

Kimondtad a lényeget. Nincs kèt igazság. Ez az arisztotelész kölcsönös kizárás alapelve, a tudományos kutatás egyik alapja. Ha bármelyik Bibliai állítás ellentéte igaz, akkor nem igaz az állítás. No nézzük csak, van-e ilyen a Bibliában? Hohó, tucatszám, emellett tárgyi tévedések is. Számtalan topikban ezek már ki lettek tárgyalva, a Biblia történeteinek más vallásokból való összegereblyézésével együtt. Nekem egy könyv ne sugallja, hogy tarthatok rabszolgát, csak a szemét, vagy a fogát ne verjem ki / Móz. 2. 21 /, és a gyerekemet sem fogom megölni, ha visszabeszél / Mózes második k., 21:17, Mózes ötödik k., 21:18-21,Mózes harmadik k., 20:9, Márk 7:9-13, Máté 15:4-7 /. És nem hiszek abba, hogy megkövezés jár az eretnekség, házasságtörés, homoszexualitás, szombaton végzett munka, faragott képek imádása, varázslás vétkéért és egy sor abban az időszakban, korban hitt ökörségekért. És,hogy mennyire bölcs az Isten? Ennyire : Mózes ötödik könyve 13:6-15

Ez maga a falszifikálhatatlan emberi ostobaság!!!

2013. okt. 28. 10:19
 40/49 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


A Keresztények nincsenek a Mózesi törvény alatt de ezt már az egyik kérdéskörnél leírtuk, hogy miért.

Nem kell rabszolgát tartani, és a fogát se verheted ki, ha van is szolgád, mert egy keresztény nem ítélkezhet a másik ember felett, ha hatalmon is van valamilyen okból kifolyólag.

az idézet amit írtál, az pedig nem arra vonatkozik amit itt leírsz.

Hanem arra, hogy sok akkori vallás vezető a szülőknek járó tiszteletet úgy forgatták ki, hogy ne kelljen a szülőknek ajándékot vinni, hogy azt mondták arra, hogy az ajándék Istennek, és ezért nem adták meg a szülőknek járó tiszteletet, egy kibúvó.


ez a vers pedig jogos, ha nem is értesz vele egyet mert Ő az élet forrása, és az Ördög, pont ezt a jogot kérdőjelezte meg az éden kertben,.

Istent "félni, pedig nem rettegés érzését kell hogy magában foglalja, és Istent szolgálni sem azt jelenti, hogy napi 24.órában kemény erőt megpróbáló fizikai munkát kell végezned.

(5Mózes 6:13-15) 13 Jehovát, a te Istenedet féld, őt szolgáld, és az ő nevére esküdj. 14 Ne járjatok más istenek után, azoknak a népeknek bármelyik istene után, amelyek körülöttetek vannak 15 (mert Jehova, a te Istened teközted olyan Isten, aki kizárólagos odaadást vár el), nehogy Jehovának, a te Istenednek haragja fellángoljon ellened, és kipusztítson a föld színéről.



aki nem tiszteli a szüleit, az az ő baja, de jelenleg nem köveznek meg senkit aki keresztény, mert ez ismét csak múltbeli törvény volt.

S a gyermekedet se kell megölni, mert ha így volna, akkor a keresztények naponta kövezhetnének meg más embereket, rengetegen nem élnének már a földön.


Katy Weaver

2013. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!