Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, ti mit...

Kedves ateisták, ti mit gondoltok az erkölcsről? Mit jelent számotokra az erkölcs vagy becsület?

Figyelt kérdés

Senkiről sem feltételezek rosszat, csak a ti egyéni értékrendetek érdekelne....


Mi az ami fontos?

Mitől lesz valaki jó?

Mitől lesz valaki rossz?

Tehát mi alapján kell értékelni valakit?


Mi történik, ha valaki nem a ti nézeteitek szerint él?

Mit gondoltok arról, ha a ti életekbe szólnak bele? (erőszakosan)

Mit gondoltok, ha mások életébe szól bele valaki? (erőszakosan)


Mi van akkor, ha valaki rengeteg jó dolgot tett, viszont mellette sok károsa? Hol a határ? Mit lehet tenni a káros tettek visszaszorítása érdekében?



2013. okt. 26. 21:17
1 2 3
 1/21 rajcziz ***** válasza:
89%

Mi az, ami fontos? Mindenki számára más. Mindenki egyéni fontossági sorrendet állít fel, vallástól függetlenül.

Értékelni senkit sem értékelek, mivel nem tudom, milyenek az indítékai, milyenek a körülményei, így nem tisztem megítélni azt, hogy mit tett helyesen, jól, és mit nem.


"Mi történik, ha valaki nem a ti nézeteitek szerint él?"

Akkor eltérő véleménnyel vagyunk ugyanazokról a dolgokról, de semmi problémám nincs vele.


"Mit gondoltok arról, ha a ti életekbe szólnak bele? (erőszakosan)"

Szépen figyelmen kívül hagyom, kényszeríteni úgysem kényszeríthetnek semmire.


"Mit gondoltok, ha mások életébe szól bele valaki? (erőszakosan)"

Nem az én dolgom.


"Mi van akkor, ha valaki rengeteg jó dolgot tett, viszont mellette sok károsa? Hol a határ? Mit lehet tenni a káros tettek visszaszorítása érdekében?"

Semmit, mivel a "káros" és "hasznos" tettek megítélése nagyon relatív, így elég értelmetlen valamiféle algebrát bevezetni egy ember jóságának vagy gonoszságának megállapítására.

2013. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Mi az ami fontos?

A saját céljaink.


Mitől lesz valaki jó?

Nem árt másoknak.


Mitől lesz valaki rossz?

Árt másoknak.


Tehát mi alapján kell értékelni valakit?

A tettei alapján.


Mi történik, ha valaki nem a ti nézeteitek szerint él?

Alkalmazzuk az élni és élni hagyni elvet.


Mit gondoltok arról, ha a ti életekbe szólnak bele? (erőszakosan)

Bosszú.


Mit gondoltok, ha mások életébe szól bele valaki? (erőszakosan)

Kik azok a mások?


Röviden ennyi. Nem kell túl dimenzionálni. Remélem neked nem az a személyes véleményed, hogy a Biblia nélkül nem létezne erkölcs, mert akkor ki kell, hogy ábrándítsalak.

2013. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Dehogy kedves I...!


Én pont úgy gondolom, mint te.

Csak kevesebb bosszúval és több együttérzéssel :D

Szerintem ez a normális.


Kedves rajcziz!


Valami alapján csak értékeled, hogy mi káros és mi nem.

A céljaidba pedig sajnos sokan bele tudnak avatkozni.

Pl. megöldi valakidet.

Nem hiszem, hogy semleges lennél. Vagy csak azt mondanád, hogy te egy egyén vagy, akinek ez nem tetszik. De másoknak igen és ez el kell fogadni.

2013. okt. 26. 21:38
 4/21 A kérdező kommentje:
Egyébként mennek a zöld kezek és köszi, az eddig válaszokat!
2013. okt. 26. 21:40
 5/21 rajcziz ***** válasza:
100%

Azt tudom értékelni, hogy szerintem mi helyes és mi helytelen. Ha megölnék valaki hozzátartozómat, akkor valószínűleg elítélné azt, amit az illető tett. Viszont magát a gyilkost akkor sem lenne jogom meg- vagy épp elítélni.

És bizonyos fokig tényleg beavatkozhatnak az én céljaim elérésébe mások is, de sokkal kisebb mértékben, mint azt sokan gondolnák. Számomra különben is fontosabb az, hogy mindent megtegyek a céljaim eléréséért, minthogy valóban elérjem őket.

2013. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"Számomra különben is fontosabb az, hogy mindent megtegyek a céljaim eléréséért, minthogy valóban elérjem őket."


Ez nagyon tetszett, köszi:)

Most már a céljaid is érdekelnének :D

Persze nem biztos, hogy publikus minden része.

2013. okt. 26. 21:47
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a kölcsönösséget veszem alapul. A tolerancia legyen kölcsönös, a tapintatosság is és miegymás. Viszont hozzá kell tennem, hogy ez csupán a kezdetleges erkölcsi feltétel. Igaz barátaimtól sok-sok idő múltán már nem vártam el ezeket. Igaz ez már egy olyan dolog, mikor a nézeteltérésekből már csak viccet csinálunk. Ha láttad a "Nagyfiúk" című filmet, akkor az naon jól jellemzi, hogy hogyan szivatják egymást, de mindenekelőtt meg van azért az igazi baráti kötelék :)


De azért, hogy konkrétan kifejtsem magamat:


Mi az ami fontos? : Tolerancia, és nyitottság. Meg az, hogy legyen hű a saját elveihez.


Mitől lesz valaki jó? : Ha a saját keretein belül marad. Nyugodtan megismertetheti mondjuk a vallását, de ne akarja, hogy mellette térdepeljek a következő nap, mikor imádkozik stb. stb.


Mitől lesz valaki rossz? : Attól, ha irritál. Ja és a fent említettnek az ellentéte.


Tehát mi alapján kell értékelni valakit? : A szocializálódása alapján. Mondjuk egy eléggé relatív, szóval hozzáteszem az alkalmazkodást is.


Mi történik, ha valaki...szerint él? : Semmi. Max. zavaró lesz, vagy kényelmetlen a jelenléte, de ez naon ritka eset.


Mit gondoltok..szólnak bele? : Szándéktól függ. Így is úgy is megsértődöm, de ha a jó szándék vezérelte, akkor késöbb képes leszek neki megbocsájtani.


Mit gondoltok..bele valaki? : Szándék,,,de amúgy meg nem az ő dolga. De ezt most nem tudnám megválaszolni.


Utolsó kérdés : Hááát valóban nehéz kérdés. Ha nem látom jelét annak, hogy próbálkozik jobb lenni, akkor se mondom, hogy rossz ember, de nem ő vele fogom megosztani a titkaimat stb. stb.

2013. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hajlandó lennél lemondani a céljaidról, ha valaki élete veszélybe kerülne? (mondjuk a tiéd, vagy egy fontos valakinek)?


A mindent megteszel a céljaidért úgy gondolod, hogy tömegeket eltaposnál, mint egy gilisztát?

2013. okt. 26. 21:49
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszi kedves sörpocak:)


Értem, hogy mire gondolsz.

Bár én az illemet, kultúrát stb. nem szoktam az erkölcsbe keverni.

De én is így vagyok vele, mint te. Sok minden helyzettől és társaságtól függ...


Ja és örülök, hogy említetted a szándékot, mert valóban nagyon fontos (nekem).


Remélem azért, ha felhúzlak, nem ütsz le rögtön egy üveggel :D

Bár nem nézem ki belőled, hogy így torlod meg a dolgokat.

2013. okt. 26. 21:54
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi az ami fontos?

Ennek a kérdésnek önmagába nem sok értelme van. (Kinek ? nekem, emberiségnek..?


Mitől lesz valaki jó?

Nem árt szántszándékkal másoknak.


Mitől lesz valaki rossz?

Árt szántszándékkal másoknak.


Tehát mi alapján kell értékelni valakit?

Nem kell értékelni senkit ha csak nem prostinak készül.


Mi történik, ha valaki nem a ti nézeteitek szerint él?

Akkor valaki nem a nézeteim szerint él.


Mit gondoltok arról, ha a ti életekbe szólnak bele?

Meghallgatom, átgondolom, lesz***m.


Mit gondoltok, ha mások életébe szól bele valaki?

Erről nekem miért kell tudni?


Mi van akkor, ha valaki rengeteg jó dolgot tett, viszont mellette sok károsa?

Akkor ő egy emberi lény.


Hol a határ?

Nincs konkrét határ. Azaz nem ölhetsz meg egy csecsemőt ha 10-et világra hoztál.

Mit lehet tenni a káros tettek visszaszorítása érdekében?

Nem kell őket elkövetni.

2013. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!