Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudtok olyan könyvről, amelyik...

Tudtok olyan könyvről, amelyik a Bibliát kritizálja és elemzi objektíven?

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 21:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2013. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Sam Harris: Tények és Keresztények
2013. nov. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A bibliakritikának könyvtárnyi irodalma van, mindegyik könyvéről munkák egész sora szól...
2013. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Bár tulajdonképpen egy sci-fi könyv, Hosszú Ferenc: A másik írás című könyve a Mózesi sztorit meséli el embert állítva isten helyére. Nehéz olvasmány, de biztos egy kicsit több lesz tőle az ember. Amúgy 475 Ft a Libri-ben.
2013. nov. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Robert Wright: Isten evoluciója


A Bibliát ugyan nem kritizálja, de kiváló áttekintést ad az Ábrahámi vallások (zsidó, keresztyén és muszlim) kialakulásáról, fejlődési stádiumairól, változásairól, egymásra hatásukról valamint a civilizáció kialakulásban betöltött szerepükről.

2013. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én a bibliával úgy vagyok, hogy nem a könyvet istenítem, hanem az Istent. A könyvet lehet kritizálni. Elég könnyen érthető Leo Taxil: A szórakoztató biblia című könyve. Már félig elolvastam, szórakoztató, DE az Istenbe vetett hitemet nem ingatta meg.
2013. nov. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 saveme ***** válasza:

Kedves kérdező!

Jó, hogy a Bibliánál keresgélsz, ha az igazságot, vagy Istent keresed. Ez a könyv viszont nem a tudomány területe, és azt se várd, hogy csak agyalással, logikázással, meg sok műelemzés elolvasása után közelebb kerülsz a válaszhoz. Isten és a beszéde totál bolondság (önmaga szerint!) a világ számára. Az értékei, a logikája teljesen ellentétes a világéval, tehát a világ szerinti okossággal csak távolodhatsz tőle, mert arra jutsz, hogy vagy mese, vagy életképtelen az egész. Az ő országa hit által működik. Hinned kell a láthatatlanban, tulajdonképpen bemondásra,és vállalod, hogy a többiek hülyének fognak nézni. Vagy hiszel a konkurens bemondásokban. Valmiben az ateista is hisz, különben már nem élne. Üdvözítő hitet pedig Isten ad ajándékba. Annak, aki őt szívből keresi. Jézus Krisztus személye körül kutakodj, azt mondom. A János evangéliumát, vagy akármelyik újszövetségi könyvet olvasva meghökkentő dolgokat fogsz tapasztalni, ha nyitott vagy. És én el is tanácsolnálak attól, hogy teológiai, meg hittan könyveket olvass először, mert Isten üzenet olyan egyszerű, hogy a gyerekek, és analfabéták is megértették Jézus idejében. Most se bonyolultabb, hiába van egy kaszt, ami azt hazudja, hogy csak ő értheti, és mindenki másnak csak őket kell hallgatnia, különben félreérti az egészet. Egyszerű magyar nyelvű történetek. A szavak elő jelentését kell nézni legtöbbször. Persze vannak olyan dolgok, amihez kell némi történelmi háttérismeret, de ezt is simán beszerezheti bárki, akit már érdekel a téma. Good luck!

2013. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!